Autor Tema: Usvajanje dece  (Pročitano 12194 puta)

Software Smith

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 222
    • Pogledaj profil
Odg: Usvajanje dece
« Odgovor #15 poslato: Februar 10, 2008, 12:29:58 posle podne »
kada ne daj boze ne bih mogao imati svoje dete, sigurno bih usvojio, po meni to je vrlo humano...

Goran Čonkić

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1158
    • Pogledaj profil
Odg: Usvajanje dece
« Odgovor #16 poslato: Februar 10, 2008, 08:16:29 posle podne »
Jednom davno sam imao razgovor sa jednom dragom mi osobom o ovoj temi. Slozili smo se oboje da ima previse dece na ovom svetu koja su bez roditelja, a pritom se i dalje mnozimo kao zecevi. Po meni je mozda bolje usvajati decu nego praviti svoju. Zasto da na svet donesem nekoga ko ce gledati i dozivljavati samo patnju, bol, tugu...Zasto stvoriti neko bice koje ce za 50godina umreti u nekoj kataklizmi za koju smo mi i nasi roditelji odgovorni? Zasto to uciniti nekome? Pogotovo svojoj krvi. Zato je po meni bolje resenje usvojiti dete, pa makar tom, jednom bicu pruziti vise ljubavi i topline nego sto je osetio u zivotu...

Gordana Kuzmanovic Sadzakov

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 5066
    • Pogledaj profil
Odg: Usvajanje dece
« Odgovor #17 poslato: Februar 17, 2008, 06:22:57 pre podne »
Bog mi dade moju decu.:)
Da imam para, k\\\'o sto nemam, usvojila bih puno dece.
Verovatno se zato i bavim napustenim zivotinjama.
Njima je dovoljna \\\"samo\\\" moja ljubav.
Deci treba mnogo vise.
... Ali ko zna?!

Nikola Kurcubic

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1249
    • Pogledaj profil
Odg: Usvajanje dece
« Odgovor #18 poslato: Februar 17, 2008, 05:07:12 posle podne »
Evo opet mene sa crnim mislima. Pozdravljam svako usvajanje dece.  Ali je porazavajuca cinjenica da u domovima za nezbrinutu decu, sede i cekaju i deca sa nekim hendikepom ali nasi drzavljani nisu zainteresovani za njih. Citao sam bezbroj puta da cak i traze dnk test da li je dete savrseno genetski inace odustaju. Da ne pricam o fizickom nedostatku, to se i ne gleda od strane potencijalnih usvojioca.
 Stranci koji po zakonu ne mogu da usvoje decu iz nase drzave, ne pitaju za izgled i da li postoji hendikep. Njima treba dete da se staraju o njemu i da ga vole.
Gledao sam jednom prilikom na beogradskoj hronici da bracni parovi bez dece dodju u zvecansku ulicu da usvoje dete i nose papiric sa zeljama kakvo bi dete trebalo da bude, npr.. plava kosica, smedje oci, izrazene obrve itd. I ako nema takvo kazu dovidjenja docemo opet za tri meseca, i smireno bez trzaja na licu prodju pored stotine malisana koji mole samo za jedan pogled ljubavi. E to je bruka. Da li takvima dati dete jednog dana kada budu nasli dete njihovih snova?
 

Dragan Lončarski

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 98
    • Pogledaj profil
Odg: Usvajanje dece
« Odgovor #19 poslato: Februar 18, 2008, 08:18:47 posle podne »
jedino stvorenje kojem je podareno da mrzi samog sebe jeste sam covek... onaj koji ima taj dar njemu dete ni ne treba...
usvajanje deteta nije samo pruzanje sanse samom detetu koje je nezbrinuto iz ko zna kakvih znanih i neznanih razloga vec i sebi dokaz da mi to mozemo... zato je sam proces dug ali isplativ... naravno, ako su ljudi ok...
nikad se ne bih libio da podizem tudje dete i pokraj svog...

Ivan B.

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 813
    • Pogledaj profil
Odg: Usvajanje dece
« Odgovor #20 poslato: Februar 19, 2008, 02:24:14 pre podne »
Treba to i dozsiveti...otici i videti kada buduceg `roditelja` klinac uhvati za nogu i kazse:`Uzmi mene,uzmi mene...`

Ivan B.

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 813
    • Pogledaj profil
Odg: Usvajanje dece
« Odgovor #21 poslato: Mart 23, 2008, 10:33:42 posle podne »
Bubikaj napisao/la:
Citat
jedino stvorenje kojem je podareno da mrzi samog sebe jeste sam covek... onaj koji ima taj dar njemu dete ni ne treba...
usvajanje deteta nije samo pruzanje sanse samom detetu koje je nezbrinuto iz ko zna kakvih znanih i neznanih razloga vec i sebi dokaz da mi to mozemo... zato je sam proces dug ali isplativ... naravno, ako su ljudi ok...
nikad se ne bih libio da podizem tudje dete i pokraj svog...

Irena Žunić

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 144
    • Pogledaj profil
Odg: Usvajanje dece
« Odgovor #22 poslato: April 08, 2008, 09:38:56 posle podne »
Pričao je jedan čovek:

Imam šestoro dece, dvoje sam doveo ja, dvoje moja žena, dvoje smo usvojili. Samo sam zaboravio koje je koje!

Loredana Perak

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 93
    • Pogledaj profil
Odg: Usvajanje dece
« Odgovor #23 poslato: April 14, 2008, 09:13:52 posle podne »
humano! ali na zalost vise je napustene dece nego humanih ljudi. ako jednog dana ne bih mogla imati dece usvojila bih sigurno....

TiDža84

  • Gost
Odg: Usvajanje dece
« Odgovor #24 poslato: April 14, 2008, 09:35:31 posle podne »
studio_Dragon napisao/la:
Citat
humano! ali na zalost vise je napustene dece nego humanih ljudi. ako jednog dana ne bih mogla imati dece usvojila bih sigurno....


I onda se postavlja pitanje abortusa....iskreno po meni je ovaj nacin mnogo humaniji nego ostaviti dete na ulici,ukoliko nisi u mogucnosti da ga vaspitavas i odgajas....naravno ovde se postavlja sad i pitanje zastite...ali to mozemo u nekoj drugoj temi.


A sto se tice usvajanja..pa naravno da ukoliko ne bi mogla imati svoju decu usvojila bi ih.

irena maric

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 3884
    • Pogledaj profil
Odg: Usvajanje dece
« Odgovor #25 poslato: Maj 13, 2008, 06:20:28 pre podne »
Poznajem zenu koja je otisla da usvoji dete.Kada je razgovarala sa tim ljudima u ustanovi,dobila je informaciju da taj decak,koga je ona trebalo da usvoji ima i sestru isto u toj ustanovi.Usvojila ih je oboje..Kada sam razgovarala sa njom ,ona mi je kroz suze rekla:
\\\"Znam da ce biti tesko odjednom da se naviknem da imam dvoje dece,ali ja nisam mogla da ih razdvojim!\\\"Ovakvim ljudima se treba diviti i dodeliti im orden humanosti. :tapsh: :tapsh: :tapsh: :tapsh: :tapsh: :tapsh:

mumba

  • Gost
Odg: Usvajanje dece
« Odgovor #26 poslato: Maj 13, 2008, 06:25:58 pre podne »
i hrabrosti  pre svega!treba imati petlje za to!

Djordje P.

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 2379
    • Pogledaj profil
    • pivnicki.com
Odg: Usvajanje dece
« Odgovor #27 poslato: Maj 13, 2008, 09:04:48 pre podne »
da petlje, al ne trebaju muda :laugh:

salu na stranu, svaka chast toj zeni (koju je ninica pomenula) i orden za odluku o usvajanju dvoje dece, spasila je dva da zivota, preuzela ogromnu obavezu da napravi ljude i dobila je mnogo ljubavi.
koliko su stara deca?

irena maric

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 3884
    • Pogledaj profil
Odg: Usvajanje dece
« Odgovor #28 poslato: Maj 13, 2008, 04:49:02 posle podne »
Zive u Novom Selu.Dusan ima 2 a kristina 4 godine!

Branislava Stojkov

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 4
    • Pogledaj profil
Odg: Usvajanje dece
« Odgovor #29 poslato: Maj 14, 2008, 04:47:29 pre podne »
Ivanhoe napisao/la:
Citat
Treba to i dozsiveti...otici i videti kada buduceg `roditelja` klinac uhvati za nogu i kazse:`Uzmi mene,uzmi mene...`


hm.... to je ne moguće da se desi, jer budući roditelji ne znaju koje dete će dobiti... Oni ti faktički uvale dete bez da ti znaš išta o njemu, to sve saznaječ kasnije... Tvoje je samo da navedeš otprilike godine, pol.. i eventualno još neke uslove, ali jedna dobra stvar ove naše države je što su deca zaštićena na neki način od toga, da ih odrasli gledaju kao životinje u zoo vrtu i biraju prstom!:blink:  A jedna loša stvar ove države je što to ide strašno sporo i što 2007. ni jedno dete nije usvojeno! :ohmy: Ne zato što nije traženo, već...... SRAMOTA!!!:unsure:  To je jedna stvar o kojoj dosta znam iz iskustva i u koju sam relativno upućena...