Autor Tema: novi (stari) predmeti....  (Pročitano 2924 puta)

tanja mitic

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1151
    • Pogledaj profil
novi (stari) predmeti....
« poslato: Oktobar 20, 2007, 08:05:40 posle podne »
šta mislite o tome da se ponovo uvedu u vannastavne ili možda čak i u okviru školskih aktivnosti nekadašnje (stare) predmete kao što su domaæinstvo, odbrana i zaštita...a možda i neke nove kao što su sexologija, roditeljstvo, bonton...

ima li potrebe...ili bi bilo suviše predmeta?

Nina Ristic

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 437
    • Pogledaj profil
Re:novi (stari) predmeti....
« Odgovor #1 poslato: Oktobar 20, 2007, 08:55:39 posle podne »
trebalo bi da se uvede sexualno obrazovanje POD HITNO u osnovne skole, i to kao OBAVEZAN predmet od petog razreda...

zajebite rode, kupus i ostalo... dete u cetvrtom razredu osnovne skole vec drka. ionako se pomeraju granice sve vise i vise, i vazno je da svi znaju koje posledice su ukoliko se ne koristi zastita, o bolestima i sl...

na ninioslavovom cosku sam procitala strasne stvari, ali to samo jos vise dokazuje moju teoriju.

neobavestenost ce nas ubiti...

tanja mitic

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1151
    • Pogledaj profil
Re:novi (stari) predmeti....
« Odgovor #2 poslato: Oktobar 20, 2007, 09:31:27 posle podne »
složiæu se sa tobom u potpunosti Nina...granice se pomeraju...pubertet uvek urani...deca sve radoznalija ...kao sve znaju a ništa ne znaju....

ja sam pre dva meseca putovala iz NS a ispred mene ginekolog iz Bečeja priča sa jednom mamom i žali se kako se upravo vraæa sa jednog seminara na kom se upravo spominje ovaj problem...broj abostusa se poveæava iz godine u godinu a i uzrasna granica koja se pomera na dole (sve mladje i mladje dolaze u ordinacije) ispriča se ona ...a ja....:ohmy:  NO COMMENT!

Nina Ristic

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 437
    • Pogledaj profil
Re:novi (stari) predmeti....
« Odgovor #3 poslato: Oktobar 20, 2007, 09:38:13 posle podne »
te sto dodju u ordinaciju su vec gotove... nije ni problem ako se ode, bar ce se resiti problem, ima gomila slucajeva kada se NE ode!!! i samo se napravi jos veci problem...
problem je roditelja, da su otvoreno razgovarali sa decom na tu temu i da deca mogu da pitaju sve sto im nije jasno...
ja znam po sebi, sta god mi nije bilo jasno keva mi je dala odgovor potpuniji nego bilo koja drugarica koja ima iskustva!
ali u ovoj konzervativnoj sredini su to jos sve tabu teme...

tanja mitic

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1151
    • Pogledaj profil
Re:novi (stari) predmeti....
« Odgovor #4 poslato: Oktobar 20, 2007, 09:53:06 posle podne »
Nina, treba sprečiti i odlazak u ordinaciju ...treba na preventivi delovati treba biti obavešten,informisan. roditelji šta rade? Æute, lažu, odlažu,...misleæi da još nije vreme da se povede razgovor na tu temu ili jednostavno misle da njihovo dete neæe imati sexualni kontakt tako rano...?
nemaju vremena za decu? U čemu je problem?....

Nina Ristic

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 437
    • Pogledaj profil
Re:novi (stari) predmeti....
« Odgovor #5 poslato: Oktobar 21, 2007, 12:59:00 pre podne »
da treba delovati, ali kako? eto vidis, pitas toliko pitanja... svi ih postavljaju... a ko ce nam dati odgovor? niko.

brini se samo da ti tvojoj deci objasnis sve na vreme, bolje i pre vremena nego KASNO!!! (ne moras to biti licno ti, tako cu i ja, a trebalo bi da svi tako rade...)

Radomir Jelic

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1658
    • Pogledaj profil
Re:novi (stari) predmeti....
« Odgovor #6 poslato: Oktobar 21, 2007, 06:33:32 posle podne »
Nina wrote:
Citat

ali u ovoj konzervativnoj sredini su to jos sve tabu teme...


Nina, pogodila si u samu srž problema (tako mlada, a tako pametna :) , povukla na ujku :laugh: :laugh: :laugh: )

takoðe, i višnjica je u pravu po pitanju uvoðenja jednog predmeta na tu temu, jer malo mi je priglupo decu učiti od prvog osnovne veronauku (npr, došla burazerova mala, i pitam je šta uče na veronauci, ona ko iz puške \\"Svet je stvoren da bio cveo bio jedna Crkva\\" ... pazi , ni sam ne mogu da dokučim šta je taj predavač teo kasti, a ne deca...), a da o osnovama života pojma nemaju

uveo bih i domaæinstvo... da ne poveruješ koliko današnji klinci pojma nemaju o tome, devojke ni kafu ne znaju da zgotove... malo vruæe vode, oni instanti iz kesice i buæ buæ i kao \\"kafa\\"..

mumba

  • Gost
Re:novi (stari) predmeti....
« Odgovor #7 poslato: Oktobar 21, 2007, 11:24:42 posle podne »
ja sam za domaæinstvo.užasno volim da kuvam i sav se uživim kada to radim.jedino još burek da naučim da zamesim uh!

Nina Ristic

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 437
    • Pogledaj profil
Odg: novi (stari) predmeti....
« Odgovor #8 poslato: Oktobar 22, 2007, 11:37:23 posle podne »
Citat
povukla na ujku


kakvog ujku ako smem da znam?

tanja mitic

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1151
    • Pogledaj profil
Odg: novi (stari) predmeti....
« Odgovor #9 poslato: Oktobar 23, 2007, 03:37:22 pre podne »
zar nije domaæinstvo malo zastareo predmet da bi se ponovo uveo?
možda nešto drugo....?

joj....mi smo imali i daktilografiju...joj:laugh:
kad se samo setim.....kako nas je samo nastavnica mogla slušati-trpeti dok kuckamo svi na mašinama....hehe....a možda je to i bio pravi raj za njene uši!!:lol:

a slažem se i sa Igrutinom da je malo preterano veronauku 8 godina učiti...i po meni totalno bespotrebno!

mumba

  • Gost
Odg: novi (stari) predmeti....
« Odgovor #10 poslato: Oktobar 23, 2007, 04:57:32 pre podne »
vveronauka je ispiranje mozga!

tanja mitic

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1151
    • Pogledaj profil
Odg: novi (stari) predmeti....
« Odgovor #11 poslato: Oktobar 23, 2007, 05:21:12 pre podne »
a gradjansko pravo?

mumba

  • Gost
Odg: novi (stari) predmeti....
« Odgovor #12 poslato: Oktobar 23, 2007, 05:55:34 pre podne »
ne znam možda stvarno je bolje taj predmet o sexualnim stvarima ili možda ppz?

Serveto Pecin

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 2622
    • Pogledaj profil
Odg: novi (stari) predmeti....
« Odgovor #13 poslato: Oktobar 23, 2007, 08:10:43 pre podne »
visnjica napisao/la:
Citat
a gradjansko pravo?

Ovo bi bila prava stvar! Da deca nauce bar nesto sto ce im zaista biti potrebno jednog dana.. Ili njihovim roditeljima!:laugh:

Milos Plazacic

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 186
    • Pogledaj profil
Odg: novi (stari) predmeti....
« Odgovor #14 poslato: Oktobar 24, 2007, 04:04:57 pre podne »
pa...
postoje predmeti gradjansko vaspitanje (koje je uglavnom smejurija iako mislim da ne bi trebalo da bude) i ustav i prava gradjana...
ne znam...
:blush: