Autor Tema: INTIMA JE KIČ!  (Pročitano 5410 puta)

Zoran Suboticki

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1707
    • Pogledaj profil
INTIMA JE KIČ!
« poslato: Avgust 31, 2008, 05:50:45 pre podne »
Iznošenje intime u javnost je kič! I ne samo to: ljudi koji se stalno trude da iznesu svoju intimu u javnost su kič-ljudi!

I ne samo to: reč je o ljudima koji u stvari nemaju intimu. Ni sa kim.

Postoji pravilo. Kloni se ljudi koji nisu u stanju da sačuvaju svoju intimu, jer oni nisu u stanju da sačuvaju ni tuđu intimu koja im se poveri.
Ljudi jesu voajeri, ali to ne znači da im treba ići u susret i iznositi svoju intimu javno. Ili mislite drugačije?

velimir cvejanov

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 416
    • Pogledaj profil
Odg: INTIMA JE KIČ!
« Odgovor #1 poslato: Avgust 31, 2008, 06:03:10 pre podne »
E, sad ce te napati buljuk ljudi!!! Ovde imas bar nekoliko tona intime online...

Zoran Suboticki

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1707
    • Pogledaj profil
Odg: INTIMA JE KIČ!
« Odgovor #2 poslato: Avgust 31, 2008, 06:05:34 pre podne »
Ha,ha, Cvejo, pa ja sam to zato i postavio ovde...Forum je postao carstvo kičeraja!
Samo još fali topik: kad ste imali poslednji put menzis!

irena maric

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 3884
    • Pogledaj profil
Odg: INTIMA JE KIČ!
« Odgovor #3 poslato: Avgust 31, 2008, 06:28:24 pre podne »
Rez ja licno mislim da su administratori ti koji ce dozvoliti ili zabraniti otvaranje nove teme!Niko tebe nece primorati da odgovoris u toj temi ili da ne odgovoris.Sada, da li ces iznositi svoju intimu ili ne,koliko ces biti iskren,sve je to tvoja odluka.Znaci,ja mislim da je bespotrebno raspravljati o ovome.Nekim ljudima se vise svidja tema kada \\\"ste imali poslednji put menzis\\\",od politickih tema...

I misljenje je jedna vrsta intime,zar ne?
Zasto uticati na tudja misljenja?

velimir cvejanov

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 416
    • Pogledaj profil
Odg: INTIMA JE KIČ!
« Odgovor #4 poslato: Avgust 31, 2008, 06:29:17 pre podne »
Ne omalovažavaj uticaj PMS-a na život ljudi u 21. veku. Ili iščekivanje hoće li gorenavedeni doći.

Zoran Suboticki

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1707
    • Pogledaj profil
Odg: INTIMA JE KIČ!
« Odgovor #5 poslato: Avgust 31, 2008, 06:39:02 pre podne »
ninica napisao/la:
Citat
Rez ja licno mislim da su administratori ti koji ce dozvoliti ili zabraniti otvaranje nove teme!Niko tebe nece primorati da odgovoris u toj temi ili da ne odgovoris.Sada, da li ces iznositi svoju intimu ili ne,koliko ces biti iskren,sve je to tvoja odluka.Znaci,ja mislim da je bespotrebno raspravljati o ovome.Nekim ljudima se vise svidja tema kada \\\"ste imali poslednji put menzis\\\",od politickih tema...


Ja ne mislim da su Administratori Bogovi i Vrhovni Arbitri po ptanju etike, estetike, kulture, civilizacije...! Niko nije rekao da su teme koje se odnose na intimu inkriminisane i da ih treba zabraniti samo sam konstatovao da je iznošenje intime čisti kič i da im pribegavaju ljudi kojima je intima svojevrsni kič! To je simpatično i svojstveno deci u pubertetu i to ima svog šarma, ali kad vidim da tome pribegavaju odrasli ljudi meni je to bljak!
A politika i menzis su u dubokoj vezi: i jedno i drugo je čisti kič!

vesna bosnic

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 577
    • Pogledaj profil
Odg: INTIMA JE KIČ!
« Odgovor #6 poslato: Avgust 31, 2008, 06:47:01 pre podne »
rez napisao/la:
Citat
Ha,ha, Cvejo, pa ja sam to zato i postavio ovde...Forum je postao carstvo kičeraja!
Samo još fali topik: kad ste imali poslednji put menzis![
/quote]

SVI IMAMO IZBOR DA LI TREBA NESTO RECI ILI NE...NA NAMA SAMIMA JE DA ODLUCIMO...A INTIMA....,NE ZNAM POD STA TO PODRAZUMEVAS?AKO JE REC O NEKIM BANALNOSTIMA STO NE RECI...I MISLIM DA TO NIJE NIKAKAV KIC....TO JE SASVIM PRIRODNO DA LJUDI PRICAJU I KOMENTARISU,PA NA KRAJU KRAJEVA I O NEKOJ VRSTI INTIME....;)

irena maric

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 3884
    • Pogledaj profil
Odg: INTIMA JE KIČ!
« Odgovor #7 poslato: Avgust 31, 2008, 06:48:35 pre podne »
To je opet tvoje mišljenje.Ti kazeš \\\"bljak\\\' na neki odgovor,ili na neku temu,drugi opet kazu \\\"bljak\\\" na neke teme u kojima si ti glavni diskutant,ali niko te nije prozvao,niti rekao da to sto pišeš je \\\"bljak\\\",ili \\\"kič\\\"...ili ko zna šta već...

\\\"bljak\\\" i \\\"kič\\\" sam namerno stavila pod navodnike-jer su mi stvarno\\\"bljak\\\" te reči!;)

Ultra Boys

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 262
    • Pogledaj profil
Odg: INTIMA JE KIČ!
« Odgovor #8 poslato: Avgust 31, 2008, 06:56:29 pre podne »
A sto je menzis kic?Politika nije kic vec KURVA!!!

Bojan Maletic

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 3394
    • Pogledaj profil
Odg: INTIMA JE KIČ!
« Odgovor #9 poslato: Avgust 31, 2008, 05:31:59 posle podne »
rez napisao/la:
Citat
Iznošenje intime u javnost je kič! I ne samo to: ljudi koji se stalno trude da iznesu svoju intimu u javnost su kič-ljudi!

I ne samo to: reč je o ljudima koji u stvari nemaju intimu. Ni sa kim.

Postoji pravilo. Kloni se ljudi koji nisu u stanju da sačuvaju svoju intimu, jer oni nisu u stanju da sačuvaju ni tuđu intimu koja im se poveri.
Ljudi jesu voajeri, ali to ne znači da im treba ići u susret i iznositi svoju intimu javno. Ili mislite drugačije?

Ti svo vreme deliš sa nama svoju intimu kada se \\\"prepucavaš\\\" sa svojim drugarom Picoderom,jel tako,to što vi imate neke vase neraščišćene račune,nas uopšte ne interesuje,ko je od vas dvojice koga,kako i gde,a ja koliko znam i svadja i rasprava su stvar intime... prema tome zaključak je da si i ti KIČ,i čoveče ako ti je forum smor zbog toga sto su te ljudi prerasli i ne reaguju na tvoje izjave i razne provokacije,idi,otidji sa foruma,i niko ti neće zameriti,ostavi nas ovde \\\"kič ljude\\\" kako nas nazivaš,da se bar mi zabavljamo.....

Zoran Suboticki

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1707
    • Pogledaj profil
Odg: INTIMA JE KIČ!
« Odgovor #10 poslato: Avgust 31, 2008, 06:34:51 posle podne »
Intima je kič! To je moj stav.
Pogledajte gde i ko \\\"iznosi\\\" svoju intimu: te stvari možete samo još pronaći u tabloidima ili nekim \\\"srednjim stranama\\\" gde estradoidi iznose svoju intimu između dva \\\"projekta\\\" /za grand prdakšn/!
Čak su i po forumima te \\\"intimne\\\", duševne, srceparataljske stvari klišetirane i iznose se na isti način! Kao u tabloidima. Na to sam mislio, moliću lepo.

Gordana Kuzmanovic Sadzakov

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 5066
    • Pogledaj profil
Odg: INTIMA JE KIČ!
« Odgovor #11 poslato: Avgust 31, 2008, 06:46:39 posle podne »
Vrlo interesantna tema!

Ajd\\\' da krenemo od pojmova!

 Š ta je intima, šta je kič?

Intima je nešto što je lično. Nešto što je lično je i pesma i roman i stav i mišljenje. Ako to što je intimno/lično, ostane da čuči u nekom budžaku i zauvek skriveno od sveta, nema nikakvu vrednost za društvo,  postoji samo lična satisfakcija. I to je ok, ako taj neko tako želi.
 Svi veliki umetnici izražavaju kroz to čedo, koje se zove delo, svoju najdublju intimu. Ta dela su upravo i najvrednija. Potvrdu vrednosti dobijaju u javnosti!
... I tako dođosmo do pojma kiča, neuhvatljivog i do kraja nedefinisanog pojma, šetajući po tankoj žici nečega što se svrstava u umetnost i onog drugog.
Š ta je za mene kič?
 Nije mi baš najjasnije, zbog čega si Rez ovu temu stavio u oblast \\\" Romantika, ljubav ,seks\\\". Nekako bi bila bolji stanar u oblasti \\\"Društvo...\\\"
Dakle kič je za mene neiskrena: emocija, motiv, delo... koja promašuje suštinu stvari, a potencira lično isticanje.
 U domenu emocija, kič je nešto što je prenaglašeno, tendenciozno i jedini zadatak ove emocije je lično isticanje, bez suštine stvari. Nikako razgovor o ljubavi ne mogu svrstati u kič...pa toliko ljubavnih pesama je napisano iz najdublje intime i sada i pre mnogo stotina godina i ostale su kao večita umetnička vrednost.
 I da zaključim:
Ako je emocija iskrena, ona je bliska suštini stvari , a kada se ona kaže ili pokaže na pravi način, nikada se ne može ubrojati u kič!

... e sad u svemu tome treba biti umetnik mere stvari!:)

Zoran Suboticki

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1707
    • Pogledaj profil
Odg: INTIMA JE KIČ!
« Odgovor #12 poslato: Avgust 31, 2008, 06:56:03 posle podne »
Lusy, lepo si razložila neke stvari u vezi sa ovom temom. Ali ajmo još malo preciznije: lično, intimno u umetnosti i to isto u javnom komunikacionom saobraćaju kao što su Forumi, SMS poruke i sl. nisu ni približno iste stvari.
Ali imaju dodirnih tačaka: tako se klišei iz umetnosti /poezije, proze svejedno/ prenose kao table ili cigle u novi komunikacioni kontekst...i tako dobijaju svoju kič dimenziju! Iz vrhunskog ljubavnog pesništva prenose se u \\\"ljubavne pesme\\\" turbo folka, iz te \\\"pojezije\\\" u kolokvijalni jezik, a odatle u \\\"stil života\\\". Dakle, kič.:)

Alexandra D.

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 583
    • Pogledaj profil
Odg: INTIMA JE KIČ!
« Odgovor #13 poslato: Avgust 31, 2008, 06:59:54 posle podne »
Sta je to Rezu konkretno zasmetalo posle godinu dana fukcionisanja foruma na potpuno isti nacin?

Zoran Suboticki

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1707
    • Pogledaj profil
Odg: INTIMA JE KIČ!
« Odgovor #14 poslato: Avgust 31, 2008, 07:04:53 posle podne »
Ništa mi nije zasmetalo. Samo malo se \\\"odmakneš\\\" od kompa, da vidiš ono što se zove meta- stvarnost i meta-tekstualnost jednog medija kao što je Forum.
Inače, na ovom Forumu postoji nekoliko forumaša koji tu stvar sa \\\"intimom\\\" dobro drže \\\"pod kontrolom\\\": svojim sarkazmom, cinizmom, humorom. To su pre svega Debeli, pa Cross, ponekad Kyle...