Autor Tema: Tri prsta  (Pročitano 4856 puta)

Robbyn �

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1197
    • Pogledaj profil
Odg: Tri prsta
« Odgovor #15 poslato: Avgust 16, 2008, 08:15:56 posle podne »
maxfonpunkerska napisao/la:
Citat


A svakako da smatram to pozitivnim gestom, sto ne bi bio!? Pozdravlja svoje sportiste... Vec to ljudi kod nas u Srbiji malo vole da protumache, cim digne tri prsta odma\\\' je najgori, ne voli Madjare, tuce Hrvate, voli Seselja i sl...


Pa činjenica je da su mnoga zlodela urađena uz pokazivanje ta tri prsta,ali takođe su i mnoge medalje i sportska priznanja osvojena i obeležena uz taj pozdrav,i više bih voleo da se sećam ovoga drugoga.
Na žalost,pozdrav je nastao u onim ratnim vremenima i ne baš blistavom periodu srpske istorije ali se nadam da će se ubuduće upotrebljavati samo na sportskim takmičenjima...

mumba

  • Gost
Odg: Tri prsta
« Odgovor #16 poslato: Avgust 16, 2008, 10:24:39 posle podne »
meni se više dopada ovakav pozdrav!


ako ako

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 159
    • Pogledaj profil
Odg: Tri prsta
« Odgovor #17 poslato: Avgust 16, 2008, 10:49:30 posle podne »
Meni busova ne 3 prsta ne lice na Tadiceve. I na hrvatskoj TV je bio citav prilog o tome kako su Srbi u photoshopu pripremili busovu sliku i pustili je u javnost

Bosko Sa kanala Pink-a

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 461
    • Pogledaj profil
Odg: Tri prsta
« Odgovor #18 poslato: Avgust 16, 2008, 11:07:36 posle podne »
Robbyn: Znam Robine, ali ne mogu tri prsta biti kriva zbog kretena koji su ubijali?!
Slazem se da je islo uz to.. Ali ne moze ni sada da se uskrati nama taj pozdrav samo zato sto je neko ubijao \\\"pod njim\\\"...  

Zombi1: Kako ti ne lice? Prsti istovetno stoje... Samo trebalo malo razmisljati... Obicna fudbalska utakmica u Srbiji (a kamoli Olimpijada) se snima i uhvate i najsitniji detalj kada se neko potuce van terena i shta sve ne... da je Bush pokazao, postojao bi i video snimak...

Robbyn �

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1197
    • Pogledaj profil
Odg: Tri prsta
« Odgovor #19 poslato: Avgust 16, 2008, 11:20:04 posle podne »
maxfonpunkerska napisao/la:
Citat
Ali ne moze ni sada da se uskrati nama taj pozdrav samo zato sto je neko ubijao \\\"pod njim\\\"...  



Ko uskraćuje?Ušao je u \\\"široku upotrebu\\\" i verovatno će postati deo tradicije i istorije dok se ne prevaziđe potreba da se istakne da je neko neke nacije na ovim prostorima a onda će otići u zaborav kao i prethodni sa skupljenim prstima...Tako to ide kod nas valjda...
A ako se ostavri ono iz \\\"Novog Svetskog Poretka\\\"-svi ćemo pokazivati onaj Crossov pozdrav :laugh:

vesna bosnic

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 577
    • Pogledaj profil
Odg: Tri prsta
« Odgovor #20 poslato: Septembar 10, 2008, 05:00:00 pre podne »
debeli zmaj napisao/la:
Citat
Sto se mene tice asvim mi je ok sto je digao tri prsta na tribinama,jeste da malo podseca na sticanje jeftinih poena kod raje ali ajde...ne verujem da je iz neke zle namere nego vise iz kurcenja.Fakat je da ce u narodu ostati legenda da je Tadic digao trenutno srpski pozdrav Busu pod nosom.
A inace je kroz vekove bilo omiljeno koriscenje i kradja tudjih simbola i obicaja da sad ne duzim sa primerima evo dva tri najznacajnija: nacisticka svastika nema veze sa germanima maznuta od indijaca,ispruzena ruka od rimljana a najneobjasnjiviji je lav na pola evropskih grbova(!?) kao kad bi Dzibuti imao krmacu na grbu zar ne?


 :thumb: ;)