Autor Tema: Š ta Bečej ima?  (Pročitano 14184 puta)

mumba

  • Gost
Odg: Š ta Bečej ima?
« Odgovor #15 poslato: Oktobar 11, 2008, 08:20:33 posle podne »
Becej ima sve a nema nista...[/quote]

e oovo je pravi odgovor!

Gordana Kuzmanovic Sadzakov

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 5066
    • Pogledaj profil
Odg: Š ta Bečej ima?
« Odgovor #16 poslato: Oktobar 11, 2008, 11:25:49 posle podne »
Kad imaš sve, tada od toga možeš napraviti nešto, ako to zaista želiš!
Od ništa ne možeš napraviti ništa, jer ne postoji!

 Dakle ili ima sve ili ima ništa!?

... tako bar ja mislim :)

rki ska

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1516
    • Pogledaj profil
Odg: Š ta Bečej ima?
« Odgovor #17 poslato: Oktobar 17, 2008, 08:30:36 pre podne »
Becej ima tri ne osvetljena parka,da nije sunca nebi ni znali da postoje :)

Gordana Kuzmanovic Sadzakov

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 5066
    • Pogledaj profil
Odg: Š ta Bečej ima?
« Odgovor #18 poslato: Oktobar 17, 2008, 04:34:14 posle podne »
@sweet- Bečej ima više parkova od 3... a nešto sam čula da će dogodine biti osvetljeni! :)

Bečej ima veliki broj muzičara! :)
Bečej ima veliki broj talentovane dece! :)
Nažalost, Bečej ima i veliki broj dece koja nemaju svaki dan šta da pojedu i da se obuku i ogreju....! :(

rki ska

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1516
    • Pogledaj profil
Odg: Š ta Bečej ima?
« Odgovor #19 poslato: Oktobar 17, 2008, 07:36:40 posle podne »
@Lusy- ja sam mislio na tri \\\'glavna\\\' parka: park kod decijeg dispanzera (Treger park),park kod Malog lovca i Goranski park. jedva cekam \\\'dogodine\\\' da vidim osvetljene parkove:)  kako se ono kaze \\\'iz tvojih ruku u oci svevishnjeg\\\':laugh:

jel moze ovako: Becejci imaju pune tavane,ormare,shupe... stare odece i obuce koju vise nikada nece nositi,a koja bi dobro dosla deci i odraslima koji nemaju sta da obuku.

Olivera Dabic

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 430
    • Pogledaj profil
Odg: Š ta Bečej ima?
« Odgovor #20 poslato: Oktobar 19, 2008, 04:10:46 pre podne »
Ima ljude koji vole taj grad bez obzira sta ima ili ne. U njemu su i ljudi do kojih im je stalo... Jedva cekam da dodjem u Becej koji jako volem! :)

Gordana Kuzmanovic Sadzakov

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 5066
    • Pogledaj profil
Odg: Š ta Bečej ima?
« Odgovor #21 poslato: Oktobar 19, 2008, 04:54:22 posle podne »
Draga Olya,
lepo je što voliš svoj grad i ljude u njemu, ali da bi ljudi ostali onakvi kako ih Ti pamtiš i da bi ih i dalje volela, treba da vidimo šta Bečej ima, kako bi se otvorila nova radna mesta i samom tim stvorili uslovi da, ljude koje voliš... voliš i dalje. :)



Idemo dalje... šta Bečej ima?

 -Veliki broj ljudi koji su otišli u inostranstvo, da pokušaju tamo da obezbede egzistenciju!... kako da smanjimo taj broj, pa jedino da budemo svesni šta Bečej ima i na najbolji mogući način to iskoristimo.

Dakle šta Bečej ima? ... dalje...

Boris Majstorovic

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1820
    • Pogledaj profil
Odg: Š ta Bečej ima?
« Odgovor #22 poslato: Oktobar 19, 2008, 05:29:16 posle podne »
Bečej ima i kretene koji grebu kola i buse gume vozilima sa hrvatskim tablicama. Gostoprimljivo nema sta! :bejzbolka: :bejzbolka: :bejzbolka: :bejzbolka: :bejzbolka: :bejzbolka: :bejzbolka: :bejzbolka: :bejzbolka: :bejzbolka: :bejzbolka: :bejzbolka: :bejzbolka: :bejzbolka: :bejzbolka: :bejzbolka: :bejzbolka: :bejzbolka: :bejzbolka: :bejzbolka: :bejzbolka: :bejzbolka: :bejzbolka: :bejzbolka: :bejzbolka: :bejzbolka: :bejzbolka: :bejzbolka: :bejzbolka: :bejzbolka: :bejzbolka: :bejzbolka: :bejzbolka: :bejzbolka: :bejzbolka: :bejzbolka: :bejzbolka: :bejzbolka: :bejzbolka: :bejzbolka: :bejzbolka: :bejzbolka: :bejzbolka: :bejzbolka: :bejzbolka: :bejzbolka: :bejzbolka: :bejzbolka:

Jelena H

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 9
    • Pogledaj profil
Odg: Š ta Bečej ima?
« Odgovor #23 poslato: Oktobar 19, 2008, 05:54:09 posle podne »
Da Becej nema Tisu, ne bih ni ja vise zivela ovde :-)

Becej ima STAGE!

Gordana Kuzmanovic Sadzakov

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 5066
    • Pogledaj profil
Odg: Š ta Bečej ima?
« Odgovor #24 poslato: Oktobar 19, 2008, 07:53:24 posle podne »
tata Boris napisao/la:
Citat
Bečej ima i kretene koji grebu kola i buse gume vozilima sa hrvatskim tablicama. Gostoprimljivo nema sta! :bejzbolka: :bejzbolka: :bejzbolka:


 Na žalost uvek je bilo kretena. :( ... i biće i tamo i ovamo!

Otvorila sam temu o nasilju... do sada je moj utisak da treba gledati svoja posla, ili zvati policiju... Ne mislim tako! ... zato nam se i dešavaju takve stvari... i još će!... dok ne počnemo da brinemo i o ljudima koji žive sa nama i pored nas!

 Da Bečej ima Tisu! :)...
Ima i ribnjak i Veliki bački kanal i Staru Tisu!
Čvoriste je susreta 4 vode!... to bi valjalo znati! :) i napraviti nešto od tog jedinstvenog geo-strategijskog položaja!

Axl Axl

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1561
    • Pogledaj profil
Odg: Š ta Bečej ima?
« Odgovor #25 poslato: Oktobar 19, 2008, 07:59:33 posle podne »
Lusy napisao/la:

Citat


  Da Bečej ima Tisu! :)...
Ima i ribnjak i Veliki bački kanal i Staru Tisu!
Čvoriste je susreta 4 vode!... to bi valjalo znati! :) i napraviti nešto od tog jedinstvenog geo-strategijskog položaja!


Bečej je imao i novi most koji je poklonio, a za koji sam čuo da se radi od budzetskih para pokrajine i drzave, a ne opstine Ada... :S

Robbyn �

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1197
    • Pogledaj profil
Odg: Š ta Bečej ima?
« Odgovor #26 poslato: Oktobar 19, 2008, 08:27:39 posle podne »
Kako bi nam sada taj most dobro došao dok rade branu...Ovako,godinu dana neće uspostaviti normalan saobraćaj...

Bosko Sa kanala Pink-a

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 461
    • Pogledaj profil
Odg: Š ta Bečej ima?
« Odgovor #27 poslato: Oktobar 20, 2008, 12:53:25 pre podne »
tata Boris napisao/la:
Citat
Bečej ima i kretene koji grebu kola i buse gume vozilima sa hrvatskim tablicama. Gostoprimljivo nema sta! :bejzbolka: :bejzbolka: :bejzbolka:


Pa, dobro... Svaka medalja ima dve strane. Leti je neki klinac igrao fucu u sred centra u Kranjčarovom dresu (u dresu hrvatske reprezentacije) pa mu nije nista bilo...
A idi u HR pa igraj u Vidicevom, pa da vish\\\' kako ces proci... I u Osijeku cak...

Software Smith

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 222
    • Pogledaj profil
Odg: Š ta Bečej ima?
« Odgovor #28 poslato: Oktobar 20, 2008, 03:28:44 pre podne »
Bečej ima sve preduslove za lep zivot, Tisu, bazene, park, Fantast, Vidikovac... i katastrofa mentalitet, omiljeni hobiji su tračarenja, spletkarenja i unistavanje tudje imovine, bez obzira čija je.

Gordana Kuzmanovic Sadzakov

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 5066
    • Pogledaj profil
Odg: Š ta Bečej ima?
« Odgovor #29 poslato: Oktobar 20, 2008, 03:59:30 posle podne »
Axl napisao/la:
Citat


Bečej je imao i novi most koji je poklonio, a za koji sam čuo da se radi od budzetskih para pokrajine i drzave, a ne opstine Ada... :S


Dakle Bečej ima reku, a imao je most, a nema ga više!?

Uvek me je interesovala ta priča o mostu... bilo bi lepo da neko napiše o čemu se tu radi...malko sam se raspitala i evo nekih informacija koje sam saznala.

 Nakon bombardovanja, Nemačka je restaurirala jedan od svojih mostova koji je izbacila iz upotrebe i poklonila gradu Novom Sadu. Ispostavilo se da je most kratak za postavljanje preko Dunava. Neko od naših političara je tada želeo da ostvari dugogodišnju želju spajanja 2 Bečeja i uspeo je da dobije taj most.
Po generalnom urbanističkom planu  Republike 2 Bečeja jesu subregionalni centri, dakle negde nas država vidi, u budućnosti, kao jedan grad... i to je lepo.

Stigao taj most, istovariše ga na majmunsko ostrvo i tu sad nastaje zapetljancija.
 Majmunsko ostvo pripada Vodama Vojvodine i za svaki dan korišćenja tog prostora plaća se ležarina!?!
Naši urbanisti daju 2 lokacije za postavku mosta.
  Ono što bi bilo najnormalnije, da se most postavi kao produžetak  Zelene ulice je nemoguće ( najkraći put do N. Bečeja), jer je to most sa stubovima, a na mestima sa krivinom se postavlja isključivo viseći most.  E sad opet usled te krivine, postojeće most  može da se postavi, najmanje 1 km uzvodno ili nizvodno od nje.
Jedna od lokacija je žuta kuća, kažu urbanisti, koja bio bila ok i mi sa bačke strane tu nemamo problem, iako put između 2 Bečeja nije ništa skraćen ( opet je 14 km), dobija se mogućnost da se 2 Bečeja sjedine,a to opet otvara niz novih mogućnosti... postaje3mo veći grad, pripada nam bolnica ... i još puno toga.... Kako kažu, nije postojala volja u tadašnjem rukovodstvu  N. Bečeja za tu lokaciju, iako su je naši urbanisti podržavali... napravio bi se kao neki prsten oko 2 Bečeja i čitava priča ima smisla.
Druga od lokacija je kilometar uzvodno od krivine... e tu je problem Ljutovo, koje služi za izlivanje Tise u visokim vodostajima, kao pre neku godinu... i prateća saobraćajna struktura je mnooogo skupa. Kažu, trebali bi se bukvalno napraviti vijadukti do N. Bečeja. E sad tu imamo ograman problem koji se zove nedostatak para.

Kilometar nizvodno od krivine, ima sličan problem...

 Za svo to vreme... most leži na majmunskom ostrvu i dug ležarine dostiže milione!!!

A da,  rekoše mi da je to most tipa „gradskog mosta“, što znači da je dozvoljen prelaz pešaka, biciklista, motorciklista i putničkih vozila.  Zabranjen prelaz je za autobuse, kamione, železnicu...

... u svom tom ludilu... pojavljuju se Ađani kojima taj most baš odgovara i koji pristaju da plate dug za ležarinu!?! Znači mi njima poklonjeni most ( ja bih rekla neodgovarajući... jer to je ozbiljna investicija, koja treba godinama da služi narodu... i onda mora biti ono što zaista treba!), a oni milionskii dug Vodama Vojvodine... kanda ih nije baš skroz besplatno izašao taj most.

Kako dalje čujem, most se tamo postavlja, al’ nije dogovoreno, šta posle mosta tj. Ko će dalje da gradi put na banatskoj strani...

Eto, to su neke informacije do kojih sam došla, a volela bih, ako je neko više upućen, da napiše još... da ne živimo slepi kod očiju.

Meni se čitava priča oko tog famoznog mosta sada čini logočna , iako mislim da bi zaista trebalo postaviti redovan viseći most u krivini, podići te silne vijadukte i spojiti 2 Bečeja! :)... kanda samo treba sačekati pravo vreme...

@ Robbyne, čini mi se da si negde na forumu napisao da su  \\\" tvoji\\\" zatezali... što mi se uklapa u celu priču koju sam čula... Kažu da je sada drugačija situacija i da se sa G-dinom Predsednikom sadašnjim ... može dogovoriti :)