Autor Tema: TRIBINE  (Pročitano 2246 puta)

Zoran Suboticki

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1707
    • Pogledaj profil
TRIBINE
« poslato: Oktobar 28, 2008, 05:29:57 pre podne »
Ne tako davno Bečej je imao vrlo razvijenu tzv. \\\"dijalošku kulturu\\\"...

U Gradskom pozorištu, odnosno Liberu, svake nedelje održavani su tzv. \\\"Bečejski razgovori utorkom\\\"...

Ja sam lično \\\"priveo\\\" u Bečej intelektualni krem ove zemlje, tokom devedesetih. Bečejci su voleli da čuju u jednoj drugačijoj, klubskoj atmosferi i jednog Čanka i Tadića i Đinđića i Ratka Božovića i Ranka Radovića i Bobićku-Mojsilovićku i Vidu Ognjenović i Milorada Pavića i druge...

Takođe, promocije časopisa, novih knjiga bili su učestali programi.

U velikoj sali Pozorišta povremeno su održavane sesije tog tipa.

Slušate ovih dana velike medijske najave predavanja iz oblasti ekonomije, marketinga, advertajzinga i sl. Dolazi Robert Kaplan, pa autor kultne knjige Fanki biznis i tako dalje...

Bečej se opet umorio...i zaostao. Žižak drži Narodna biblioteka sa svojim programima koji imaju, po meni suviše \\\"svečarski\\\", a ne dijaloški karakter.

Imaju li ljudi koji posećuju ovaj forum ikakvu potrebu za takvim vidom komunikacije i \\\"neformalnog obrazovanja\\\"...

Ili ih sasvim ispunjava ovo čukanje u tastaturu: dve tri /ne/ suvisle reči i ćao! I samozadovoljavajući osećaj da su posisali svu pamet sveta, sasvim dovoljnu za život od Picodera do Novog sela...

Trebaju li Tribine Bečeju i Bečejcima, današnjim i ovdašnjim?

Zoran Sarajlija

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1352
    • Pogledaj profil
Odg: TRIBINE
« Odgovor #1 poslato: Oktobar 28, 2008, 05:47:50 pre podne »
Ja lično slabo stojim sa slobodnim vremenom a i navikao sam uglavnom na kafanske diskusije i tako to...ne radim bez piva;) ;) ;)

Zoran Suboticki

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1707
    • Pogledaj profil
Odg: TRIBINE
« Odgovor #2 poslato: Oktobar 28, 2008, 05:58:33 pre podne »
Jedno s drugim može...A i bivalo je. Mislim, tribine i pivo.

Ali u pravu si Debeli: ljudima jeste problem vreme.