Autor Tema: Lečenje...  (Pročitano 6034 puta)

Plavi_Zoro

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 759
    • Pogledaj profil
Lečenje...
« poslato: Maj 21, 2009, 11:50:25 posle podne »
Ljudi, ovo kad sam vidio, grozio sam se. Jel to moguće??. Nisam verovao očima, kad sam vidio na mašini, pogledam prema TV B92 isto ovo pokazuje.Zar u XXI veku.... Užas.

http://www.vreme.com/cms/view.php?id=865307

mumba

  • Gost
Odg: Lečenje...
« Odgovor #1 poslato: Maj 22, 2009, 12:31:00 pre podne »
ni ja ne mogu da verujem šta se radi tamo madasam isti link postavio u pod forumu ,,verujete li u boga?\\\'\\\'ja  ne verujem pogotovo ne posle ovoga!

Gordana Kuzmanovic Sadzakov

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 5066
    • Pogledaj profil
Odg: Lečenje...
« Odgovor #2 poslato: Maj 22, 2009, 04:03:48 pre podne »
Teško mi je i da pomislim da je sve ovo istina. Pre mi se čini da se radi o mučilištu, a ne o duhovnom rehabilitacionom centru. Kako je moguće da je država dala dozvolu za ovakavo lečenje bolesti zavisnosti ???  :blink:

Nadam se da će roditelji \\\"lečenih\\\", kao i sami štićenici progovoriti na sudu i da će se sprati još jedna sramota ove države!

Petar Petrovic

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 17
    • Pogledaj profil
Odg: Lečenje...
« Odgovor #3 poslato: Maj 22, 2009, 03:59:13 posle podne »
Gospodine Plavi Zoro,uz svo duzno postovanje,mislim da vi imate najmanje prava da postavljate ovakve teme ovde,posto ste vi kao milicajac upuceni u sve milicijske nacine dobijanja istine,ilecenja pijanih i narkomana,da je neko drugi otvorio temu,ne bih reagovao,ali mislim da je ovo sa vase strane veoma dvolicno:
Plavi_Zoro napisao/la:
Citat
Ljudi, ovo kad sam vidio, grozio sam se. Jel to moguće??. Nisam verovao očima, kad sam vidio na mašini, pogledam prema TV B92 isto ovo pokazuje.Zar u XXI veku.... Užas.

http://www.vreme.com/cms/view.php?id=865307

Zoran Suboticki

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1707
    • Pogledaj profil
Odg: Lečenje...
« Odgovor #4 poslato: Maj 22, 2009, 04:54:40 posle podne »
Kakve to veze ima gazda Pero!!!!

Ako je i \\\"dvolično\\\", to ne umanjuje zločinačko ponašanje naših \\\"duhovnih otaca\\\"!
Koji su ovo kreteni!!!!????
To je valjda ono: \\\"batina je iz raja izašla\\\".

Stoka jedna neopevana! A ikonografija je fenomenalna: ispod slika svetaca...

Sad će opet da krenu priče: napad na Crkvu, napad na \\\"srpske svetinje\\\", montirano...

Važno je da su se oglasili povodom Statuta Vojvodine...:angry:

Marica

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 44
    • Pogledaj profil
Odg: Lečenje...
« Odgovor #5 poslato: Maj 22, 2009, 05:49:04 posle podne »
Ja verujem u Boga, al ne verujem u službenike božje, čast izuzecima. Ovo je bruka i sramota za celo društvo! Da li su ti roditelji posećivali svoju decu, ako jesu kako je mogiće da nisu primetili šta se događa? Strašno!!! Nek nam je bog svima u pomoći
šta se sve radi u ovoj truloj državi.

Plavi_Zoro

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 759
    • Pogledaj profil
Odg: Lečenje...
« Odgovor #6 poslato: Maj 22, 2009, 10:49:22 posle podne »
gazda Pera napisao/la:
Citat
Gospodine Plavi Zoro,uz svo duzno postovanje,mislim da vi imate najmanje prava da postavljate ovakve teme ovde,posto ste vi kao milicajac upuceni u sve milicijske nacine dobijanja istine,ilecenja pijanih i narkomana,da je neko drugi otvorio temu,ne bih reagovao,ali mislim da je ovo sa vase strane veoma dvolicno:
Plavi_Zoro napisao/la:
Citat
Ljudi, ovo kad sam vidio, grozio sam se. Jel to moguće??. Nisam verovao očima, kad sam vidio na mašini, pogledam prema TV B92 isto ovo pokazuje.Zar u XXI veku.... Užas.

http://www.vreme.com/cms/view.php?id=865307


Ajde gazda Pero, ako nije tajna, reci ti ovde nama, i to neka ti bude 5 post, kad si ti rođen?, ovo pitanje postavljam, jer sam možda ranije postao Penzioner, nego što si se ti rodio. Nisam \\\" milicioner\\\"- bio sam, i radio na kontroli i regulisanju saobraćaja, malo sam imao posla sa \\\" bitangama\\\". Kažeš dvolično, ma nemoj. Isti taj e- mail je postavljen na podforumu \\\"Verujete li u boga\\\", da li si se i tamo javio. Piši i tamo, imaćeš šest postova.
Nije važno ko je pokrenuo temu, važno je to da je užas ono što se tamo događa, a ti kažeš dvolično, a zašto bi bilo???:( :( :(

Plavi_Zoro

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 759
    • Pogledaj profil
Odg: Lečenje...
« Odgovor #7 poslato: Maj 22, 2009, 11:52:48 posle podne »

Petar Petrovic

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 17
    • Pogledaj profil
Odg: Lečenje...
« Odgovor #8 poslato: Maj 23, 2009, 03:51:11 pre podne »
e moj gazda Zoro,tu zeljicu ti necu ispuniti jer te se jedostavno ne tice :)
A dvolicno je to sto je i medju saobracajcima bilo \\\"islednika\\\",sto i vi bijete kako stignete,koristite uniformu,i \\\"vatate na buku\\\",kao i ostali koji nisu saobracajci (namerno kazem VI,jer jednom pandur,uvek pandur,penzija tu ne menja nista)
S postovanjem vas gazda Pera

Plavi_Zoro

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 759
    • Pogledaj profil
Odg: Lečenje...
« Odgovor #9 poslato: Maj 23, 2009, 04:55:46 pre podne »
Povodom tvrdnji da u Duhovno-rehabilitacionom centru Crna Reka leče batinama

PERANOVIĆ: Ne mučimo ljude

Beograd - Ministarstvo zdravlja saopštilo je juče da zdravstveni inspektori i predstavnici MUP ispituju istinitost tvrdnji o brutalnim metodama lečenja zavisnika od narkomanije u Pravoslavno-misionarsko-duhovno-rehabilitacionom centru Crna Reka.
Povodom tvrdnji iznetih u nedeljniku Vreme da zavisnike tuku pesnicama, nogama, pa čak i lopatama, što je na sajtu ovog lista dokumentovano video zapisom, iz Ministarstva zdravlja juče je saopšteno da ono nije izdalo dozvolu za rad Centra Crna Reka.
Protojerej Branislav Peranović, starešina Centra, potvrdio je za naš list da su Crnu Reku juče obišli inspektori Ministarstva zdravlja. On tvrdi da Centru za rad nije potrebna registracija u Ministarstvu zdravlja, jer nije reč o zdravstvenoj ustanovi. Prema njegovim rečima, ovaj „Pravoslavno-misionarsko-duhovno-rehabilitacioni centar registrovan je kao ustanova Eparhije raško-prizrenske, obavlja crkvenu delatnost, a sa blagoslovom vladike Lavrentija, bez ikakvih problema radi i u Loznici, gde ima tri kampa“.

- Tvrdnja da mučimo ljude je zlonamerna. Fizičke metode primenjuju se samo u slučajevima kad štićenici ugrožavaju svoju i bezbednost Centra - u slučajevima sprečavanja naoružavanja, unošenja droge, pokušaja bekstva i tuča. Silu primenjujemo u dogovoru sa roditeljima, a štićenici su na vreme upozoreni da nećemo tolerisati kršenje naših pravila - kaže sveštenik Peranović.

Gde će mu duša????


Protojerej B.Peranović

velimir cvejanov

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 416
    • Pogledaj profil
Odg: Lečenje...
« Odgovor #10 poslato: Maj 23, 2009, 05:49:18 posle podne »
Gazda Pero, ako imaš neke frustracije u vezi sa polcijom, slobodno ih iznesi u nekom posebnom postu, ili se obrati terapeutu. Ako imaš lični problem sa Zoroom, opet ovo nije mesto za rešavanje tog problema. Nije na tebi da sudiš ko ima pravo da postavlja teme na ovom portalu. A možda ti je namera da skreneš diskusiju sa teme?
Svako uopštavanje može nas odvesti na krivi put, te ću se kloniti osuda na račun SPC u celini. Nadležni će, kad je već sve procurilo, morati da reaguju, a da nije bilo ovog snimka, ćutali bi, kao i do sada, ubedjen sam. Ruku na srce, kada bi nekoliko policajaca, sklonih prekomernoj upotrebi sile, proveli par sati nasamo sa onim čovekolikim terapeutom sa snimka, i ja bih ćutao. Sa zadovoljstvom.

mumba

  • Gost
Odg: Lečenje...
« Odgovor #11 poslato: Maj 23, 2009, 10:56:19 posle podne »
u je ovom protojereju samo fali još flaša viskija u jednoj i buzdovan u drugoj ruci pa da bude pravi motoraš i pobesnelog max-a!

Becej City

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 818
    • Pogledaj profil
Odg: Lečenje...
« Odgovor #12 poslato: Maj 24, 2009, 12:16:51 pre podne »
Roditelji zavisnika podržavaju batinjanje
Subota, 23. maj 2009.

Nakon što je protiv devet osoba u Duhovno-rehabilitacionom centru Crna Reka podneta krivična prijava zbog nadrilekarstva, nadriapotekarstva i nanošenja teških fizičkih povreda štićenicima, u centar je stiglo je više od pedeset roditelja, ali i supruga i rođaka koji su došli da podrže upravnika ovog centra

Oni su stigli iz raznih krajeva Srbije, iz Republike Srpske, Crne Gore... Bilo je tu političara, sudija, biznismena... a svi su došli da pruže podršku upravi centra, odnosno upravniku Branislavu Pernoviću, pišu “Novosti.”

Bez ustezanja govorili su o tome uprkos video-snimcima na kojima je prikazano batinanje jednog od štićenika, iako su oni ukazivali da se ovde primenjuju suviše surove i neljudske metode.
Roditelji su ocenili da na njihovu nesreću, niko bolje od njih ne zna kroz kakav pakao prolazi porodica narkomana. Tvrdili su da samo oni svu muku u kućama preživljavaju, u sve su najbolje upućeni i zajedno sa decom stradaju.

Govorili su ponajviše o nebrizi države, nedostatku mesta i neefikasnosti lečenja u drugim ustanovama, profitiranju raznih “stručnjaka” na njihovoj muci, nepoštenju policajaca i sudija...

”U slučaju da neko pokuša ovaj centar da zatvori nećemo odavde otići, branićemo ga žestoko”, kazala je Jelena Dragićević, iz Novog Sada, koja je u tom gradu i predsednik Udruženja građana za borbu protiv narkomanije.

”Moj sin je posle 13 godina lečenja u raznim državnim i privatnim ustanovama i mnogo datih para, recimo samo sam klinici “Lorijan” dala pet hiljada evra, prvi put posle šest meseci ”čist”. Posle pola godine odavde je došao kući na odsustvo , nije ,,pao” tokom boravka kod kuće, i nikad lepše nije izgledao. Ovde se opet vratio, a nijednom nije dobio batine, jer je poštovao kućni red”, dodaje Jelena Dragićević.

Jedan od prisutnih roditelje je izjavio : “Našu decu drastičnije tuku i muče na ulici, a naša deca tuku nas, maltretiraju ... Tako svi stradamo a ovo je jedini spas.”

Slična je priča i Novosađanke Katarine Ristić, koja kaže da se u svom poslu svakodnevno susreće sa mladićima i devojkama koji zbog droge brzo završavaju na groblju i dodaje ,”zahvaljujući ovom centru moje dete je među živima i ako se on zatvori to je naša propast, jer država nema alternative.”

Predrag Aleksić, bivši radnik MUP-a Srbije, je izjavio da se odlučio da svog sina pošalje u Crnu Reku na lečenje jer se ranije u poslu sretao sa narkomanima i dopao mu se metod lečenja, a Draga M. je stigla čak iz Banjaluke, da bi podržala upravu centra i ističe ”moj sin je ovde od septembra i prvi put tako dugo nije pod narkoticima. Osvežio se, izgleda odlično i nikada nije dobio batine”.
Dragica Pentić, majka jednog od zavisnika, koji se izlečio u ovom centru ,došla je čak iz Podgorice, sa dokumentacijom, potvrdama da joj je sin posle povratka iz Crne Reke, izlečen, normalan mladić,

”Ja ne skrivam da je moj sin ovde jednom dobio batine uz moje odobrenje kada sam čuo šta je uradio. On, sada, kada je više od godinu dana bez droge, tvrdi da mu je taj bol i naravno uticaj vere, duhovnosti i urednog života spasio život. A, verujte mi da sam bio u situaciji, u tom bezizlazu i raspamećenosti od svega da ga još više povredim, kao što su, verovatno, i drugi roditelji u slična iskušenja dolazili”, rekao je Milivoje Miomanović iz Kraljeva.

U nedeljniku \\\"Vreme\\\" objavljen je članak, a na sajtu i video zapis koji je načinjen u Duhovno-rehabilitacionom centru Crna Reka, na kome se vidi kako zavisnika tuku pesnicama, nogama, pa čak i lopatom.

List navodi da je roditeljima, bez sumnje, i ranije bilo poznato da se ovde, , povremeno, kako kažu “kad zatreba”, primenjuju metode koje su uzburkale srpsku javnost.

Becej City

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 818
    • Pogledaj profil
Odg: Lečenje...
« Odgovor #13 poslato: Maj 24, 2009, 12:29:25 pre podne »
SPC traži raspuštanje stacionara za zavisnike
Subota, 23. maj 2009.

Sveti arhijerejski Sinod Srpske pravoslavne crkve (SPC) saopštio je da je sa zaprepašćenjem i žaljenjem primio vest o brutalnom nasilju koje se, u okrilju manastira Crna Reka u eparhiji raško-prizrenskoj, primenjuje prema obolelima od bolesti zavisnosti i pozvao vladiku Artemija da odmah raspusti nelegalni stacionar.

Prikazani snimci i javno priznanje raško-prizrenskog klirika nesumnjivi su dokaz nasilja, potpuno stranog jevanđelskom duhu i misiji Crkve i apsolutno neprihvatljivog, stoji u saopštenju Sinoda.

Sinod je pozvao vladiku Artemija da odmah i bez odlaganja raspusti nelegalni stacionar za lečenje bolesti zavisnosti, a da protiv svojih klirika koji su protagonisti nasilja pokrene crkveno-sudski postupak.

Sinod je pozvao nadležne državne organe da, u vezi sa ovim nemilim događajem, preduzmu mere iz svoje nadležnosti.

Žrtvama nasilja, kao i svima koji su na bilo koji način pogođeni ovim sramnim događajem, Sinod, u ime cele SPC, izražava najiskrenije žaljenje.

Robbyn �

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1197
    • Pogledaj profil
Odg: Lečenje...
« Odgovor #14 poslato: Maj 24, 2009, 12:39:44 pre podne »
Citat
a da protiv svojih klirika koji su protagonisti nasilja pokrene crkveno-sudski postupak.


Ovo je nešto novo...Do sada su pedofili,ratni huškači i ostala bratija samo bili premeštani kada bi pritisak javnosti postao prevelik i uz pomoć državnog aparata stvar bi se zataškala.

Baš me interesuje da li će ovo sada isterati do kraja i da li je ovo početak (s obzirom na nedavni izbor Sinoda) jedne odgovornije SPC koja je raskinula s dosadašnjim skandaloznim ponašanjem ove ustanove...