Autor Tema: Tržište rada  (Pročitano 17565 puta)

Marica

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 44
    • Pogledaj profil
Tržište rada
« poslato: Maj 29, 2009, 05:19:37 posle podne »
Kao što svi znamo postoji jedna ustanova državna koja se zove Tržište rada. Da li postoji neko ko se uposlio posredstvom ove ustanove!? Meni se čini da ona služi samo za overu kartona i gubljenje vremena. Ko je spreman da divani o tome, i još bolje da demantuje moj komentar.;)

mumba

  • Gost
Odg: Tržište rada
« Odgovor #1 poslato: Maj 30, 2009, 03:06:15 pre podne »
ja se svaroga mi nisam zaposlio preko njih mada nikada ta ustanova nije nikome pomogla da nađe posao čak ni u titina vremena!

Zoran Suboticki

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1707
    • Pogledaj profil
Odg: Tržište rada
« Odgovor #2 poslato: Maj 30, 2009, 04:36:32 posle podne »
TRENKWALDER u Bečeju!

U Opštem udruženju preduzetnika /Ive Lola Ribara 4/ otvorena je kancelarija austrijske firme TRENKWALDER koja se isključivo bavi aktivnim zapošljavanjem ljudi na povremenim i privremenim poslovima!
Za razliku od omladinskih zadruga koje na ime nekog studenta zaposle osobu stariju od 30 godina / pri čemu studentu ide staž, a ne onome ko se zaposlio!/, Trenkwalder radi sve legalno, stručno i efikasno. Onaj ko traži posao samo treba da dođe i dobiće informacije o tome kako se uvodi u evidenciju \\\"tražilaca posla\\\" /postupak vrlo jednostavan i besplatan!/

Za bliže informacije nazovite 021/ 6914 004
Dragana Vojnović, osoba za kontakt

Ovo je ozbiljan pomak u oblasti aktivnog zapošljavanja ljudi u Bečeju!

Gordana Kuzmanovic Sadzakov

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 5066
    • Pogledaj profil
Odg: Tržište rada
« Odgovor #3 poslato: Maj 31, 2009, 04:09:32 posle podne »
Rez, ded pojasni malko.

Š ta, ako neko, u ovom momentu, radi preko omladinske, koji je način prelaska i da li  tada ima privilegiju da bude kao svi ostali zaposleni, da mu ide staž, da ima socijalno, penziono, da možda podigne i neki kreditčić, što bi kazli, da bude kreditno sposoban... i tako to?  :)

Zoran Suboticki

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1707
    • Pogledaj profil
Odg: Tržište rada
« Odgovor #4 poslato: Maj 31, 2009, 04:18:22 posle podne »
Lusy, postupak je sličan kao sa Omladinskom zadrugom. Dakle, neka firma XY hoće da angažuje ljude na povremenim poslovima. Do sada su se obraćali Omladinskim zadrugama. Ako su osobe starije, onda Omladinska zadruga ih prijavi ali na neko drugo ime /nekog omladinca/...tako da staž i sve ostalo ide na tog omladinca, a ne stvarno uposlenog radnika....
Sa Trenkwalderom je situacija čista: plata, doprinosi, zdravstveno, penziono i sve ostalo ide preko Trenkwaldera ali na ime čoveka koji je stvarno uposlen!
Znači, ako si uposlena preko Oml. zadruge, možeš preći u Trenkwalder samo ako firma za koju radiš napravi ugovor sa Trenkwalderom! A ne vidim ni jedan ozbiljan razlog da se to ne uradi i ne posluje u skladu sa Zakonom.

G. P.

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 936
    • Pogledaj profil
Odg: Tržište rada
« Odgovor #5 poslato: Maj 31, 2009, 11:05:17 posle podne »
Verovatno je razlog da se ne uradi tako sto su doprinosi za omladince (mlađe od 27 god) manji nego za starije.

posebno ako omladinac ima zdravstvenu knjižicu overenu preko roditelja ili još bolje ako je student.

I preko svake omladinske zadruge možeš da radiš legalno ali poslodavci u omladinskim zadrugama traže omladince koje će da angažuju i da ne plate sve ono što treba da plate za nekog starijeg.

Drugim rečima ako neko već radi preko bilo koje postojeće omladinske zadruge na tuđe ime - može da se prebaci na svoje ime i da mu ide staž i da bude osiguran zdravstveno ali će njegov poslodavac morati da plati više u bruto iznosu za njegovu istu neto platu.

Znači - ako poslodavac hoće da plati sve doprinose u punom iznosu ne treba ti nova zadruga, može tako da plaća i u svim postojećim.

Zoran Suboticki

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1707
    • Pogledaj profil
Odg: Tržište rada
« Odgovor #6 poslato: Jun 01, 2009, 02:48:59 pre podne »
Picoder, ajde kaži kako se starije osobe angažuju preko Omladinskih zadruga? Ti kažeš, ako poslodavac hoće (?) da plati pun iznos doprinosa za starije onda može i preko Omladinske....A šta ako neće / a neće, kako ti kažeš/, šta onda? Kako je prijavljen stariji od 30 godina? Pa na ime nekog omladinca!!!!! Drugačije ne može!
Da li to znači da i Omladinska zadruga i poslodavac učestvuju u kriminalnoj radnji? Da upravo to znači to.
A drugo, ako je nešto osnovano kao Omladinska zadruga, onda može biti samo to: da radi sa omladincima!

Ja koliko znam SGS koristi usluge Trenkwaldera....:)

Ljubica Coric

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 6
    • Pogledaj profil
Odg: Tržište rada
« Odgovor #7 poslato: Jun 02, 2009, 06:46:37 pre podne »
Ne znam koliko ce takav nacin angazovanja biti popularan kod manjih firmi u Srbiji. Outsorcing se isplati velikim kompanijama kojima je bitno da odrzavaju jedan broj stalno zaposlenih, dok godinama drze outsorce-ovane ljude jer im tako odgovara. Ne treba zaboraviti da kompanija, koja koristi usluge agencija kakva je Trenkwalder, placa bruto platu za zaposlenog, a takodje i usluge agencije.

Sto se tice statusa zaposlenog, jedino na kredit moze da se zaboravi jer je u pitanju ugovor na odredjeno vreme. Naravno, sve je bolje nego omladinska...

Zoran Suboticki

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1707
    • Pogledaj profil
Odg: Tržište rada
« Odgovor #8 poslato: Jun 02, 2009, 05:56:24 posle podne »
Bubika, potpuno si u pravu. Firme se opredeljuju polako ali sigurno za TRENKWALDER iz jednostavnog razloga što na taj način skraćuju muke sa papirologijom, sa Zakonom o radu koji može biti dvosekli mač kako za radnika tako i ta poslodavca...Na kraju krajeva radi se o LEGALNIM  poslovima, a ne mućkakam sa oml. zadrugama...
Š to se tiče malih, i njima to može biti od velike koristi naročito kada su u pitanju sezonski poslovi /građevina, poljoprivreda i sl./. Na kraju krajeva, svi ovi ljudi koji će biti angažovani na njivama, dobiće \\\"na ruke\\\" dnevnice, ali gde im je osiguranje, zdravstveno, socijalno, penzijsko...Jednom rečju, ovo je human način upošljavanja ljudi.

Drugo, ja još nisam sreo čoveka kome je NSZ našla posao. Trenkwalder aktivno traži posao za ljude. U zemlji i inostranstvu.

Marica

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 44
    • Pogledaj profil
Odg: Tržište rada
« Odgovor #9 poslato: Jun 02, 2009, 06:35:12 posle podne »
Rez, sve je to u redu što govoriš ali mi smo pogledali te ponuđene poslove koje nudi Trekvandler, pa to je sve u nama bratskoj Crnoj Gori. Plata 200-250 eura, odvojen od porodice a troškovi u ekološkoj nam državi !!!. Da li je moguće da nemaju ponudu posla ni u jednom gradu u Srbiji? :hmmm:

mumba

  • Gost
Odg: Tržište rada
« Odgovor #10 poslato: Jun 02, 2009, 06:57:38 posle podne »
u srbiji možeš naći posao samo u burazersko/plemenskim firmama to jest ako si njihov pridruženi član!

Zoran Suboticki

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1707
    • Pogledaj profil
Odg: Tržište rada
« Odgovor #11 poslato: Jun 02, 2009, 06:58:14 posle podne »
Š vrćo, naravno da imaju. Uostalom i sam možeš otići na sajt Trenkwaldera i pogledati...

Međutim, nama je najbitnije da ovde otvorimo tržište rada: ponudu i potražnju.

Zoran Suboticki

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1707
    • Pogledaj profil
Odg: Tržište rada
« Odgovor #12 poslato: Jun 02, 2009, 07:00:16 posle podne »
Crossbringer napisao/la:
Citat
u srbiji možeš naći posao samo u burazersko/plemenskim firmama to jest ako si njihov pridruženi član!


Cross... kad se nešto neće nađe se hiljadu razloga. Kad se hoće - dovoljan je jedan!

Marica

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 44
    • Pogledaj profil
Odg: Tržište rada
« Odgovor #13 poslato: Jun 02, 2009, 07:08:50 posle podne »
Pitam se samo kome smo mi potrebni od 50-55 godina, pročitaj pa ćeš se uveriti - nije bitno što nemamo ni za hleb.

Zoran Suboticki

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1707
    • Pogledaj profil
Odg: Tržište rada
« Odgovor #14 poslato: Jun 02, 2009, 07:12:45 posle podne »
Ko ne kuca, ne otvori mu se! Š ta da ti kažem...