Autor Tema: Naša Policija  (Pročitano 18359 puta)

Ultra Boys

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 262
    • Pogledaj profil
Odg: Naša Policija
« Odgovor #60 poslato: Jul 21, 2009, 05:31:41 pre podne »
PRAVDA ZA UROSA !!!

Goran Čonkić

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1158
    • Pogledaj profil
Odg: Naša Policija
« Odgovor #61 poslato: Jul 21, 2009, 06:17:33 pre podne »
I sloboda za Miladina KOvacevica!!! :S

Plavi_Zoro

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 759
    • Pogledaj profil
Odg: Naša Policija
« Odgovor #62 poslato: Jul 21, 2009, 03:42:41 posle podne »
http://www.blic.rs/_komentari.php?id=102538&mode=view


A Ja samo želim da mi se kolega ozdravi, a da sve bitange vidim u lancima doživotno, i da građani mogu mirno da žive.:( :( Ovaj  čovek - policajac je zaslužio još dugo da bude sa svojom porodicom.:( :( :( :(

Bojan Maletic

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 3394
    • Pogledaj profil
Odg: Naša Policija
« Odgovor #63 poslato: Jul 21, 2009, 04:15:28 posle podne »
Pise na istoj stranici
 \\\" napisao bole |  Utorak, 21 Jul 2009. 08:31h

Policajcu brz oporavak, ali nešto se ne sećam da ste pisali šta je sa \\\'\\\'policajcem\\\'\\\' koji je ubio onog dečka pištoljem pre par meseci zbog prolaska kroz crveno, a on je bio samo suvozač u kolima???????????\\\"
:( :( :(

Plavi_Zoro

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 759
    • Pogledaj profil
Odg: Naša Policija
« Odgovor #64 poslato: Jul 21, 2009, 08:20:34 posle podne »
Dobio si PM. Pa pustupi tako.:) :)

Plavi_Zoro

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 759
    • Pogledaj profil
Odg: Dan Policije
« Odgovor #65 poslato: Jul 21, 2009, 09:49:34 posle podne »
Plavi_Zoro napisao/la:
Citat
Lusy napisao/la:
Citat
Simpatično, nema šta... nego čini mi se da se taj dan Policije nešto otegao, ili grešim?!
 S toga predlažem da se otvori tema sa naslovom \\\"Naša Policija\\\" ili tako nekako, koja će se nalaziti na prikladnijem mestu nego što su \\\"Čestitke\\\", pa da ondak divanimo. Verujem da imamo šta za reći! :)

Moderatori/ Administratori Vi ste na potezu... valja dosta postova premestiti odavde! :)


Ništa protiv. Imam i predlog gde da ga smeste. U podforum : Posao, Novac, Karijera. Š ta mislite??:) :) :)


Gospodar Vremena (Moderator)
 
Moderator

Od Penzionera me nista ne iznenadjuje, al ine znam odakle mu pravo da topik imenuje u \\\" NASA policija\\\".
Sto se tice tih pohvala - no comment.

Kao sto Brka rece, ova policija najmanje zasluzuje da nosi epitet \\\"NASA\\\"!!!!

Bolje im je neka se stidi.

Kako vidiš, nisam ja imao \\\" pravo\\\", nego je to predloženo, i ja sam samo prihvatio.:) :) :)

Želim Ti lep dan.

Serveto Pecin

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 2622
    • Pogledaj profil
Odg: Policija u nasoj drzavi
« Odgovor #66 poslato: Jul 22, 2009, 05:30:18 pre podne »
Lusy napisao/la:
Citat
Simpatično, nema šta... nego čini mi se da se taj dan Policije nešto otegao, ili grešim?!
 S toga predlažem da se otvori tema sa naslovom \\\"Naša Policija\\\" ili tako nekako, koja će se nalaziti na prikladnijem mestu nego što su \\\"Čestitke\\\", pa da ondak divanimo. Verujem da imamo šta za reći! :)

Moderatori/ Administratori Vi ste na potezu... valja dosta postova premestiti odavde! :)

E, ovako je to bilo. Temu sam ja preimenovao i premestio.
Kad se kaze \\\"naša policija\\\", misli se na policiju ove drzave..
Niko nije bas zaljubljen u nju.. :D
Ne mora bas sve bukvalno da se shvati.

Robbyn �

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1197
    • Pogledaj profil
Odg: Policija u nasoj drzavi
« Odgovor #67 poslato: Jul 22, 2009, 06:03:34 pre podne »
Hmmm...Veoma je interesantan ovaj fenomen koji se desio na forumu i reakcije forumaša na naziv NAŠ A policija.
Pretpostavljam da većina forumaša nema kriminalne dosijee,da nisu prestupnici niti u sukobu sa zakonom,ali više od 90% forumaša ne da ne smatra policiju svojom,nego se javlja jak animozitet prema toj državnoj instituciji.

Iz svega toga se da zaključiti da generalno forumaši (koji bi se mogli uzeti i kao reprezenti građana Srbije,i to onaj obrazovaniji deo)smatraju rad policije REPRESIVNIM,da se NE OSEĆAJU SIGURNIM ni lično,ni imovinski,da vrlo često sami krše zakone,i da je visok stepen korupcije među njima,pa bi se svako na nekom ključnom mestu u policijskim strukturama trebao u najmanju ruku zabrinuti zbog ovoga.

Na kraju krajeva,ONI POSTOJE ZBOG NAS,A NE MI ZBOG NJIH,ali neko to zaboravlja...

Ultra Boys

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 262
    • Pogledaj profil
Odg: Policija u nasoj drzavi
« Odgovor #68 poslato: Jul 22, 2009, 06:32:06 pre podne »
Tako je druze.Ja sam pre par dana a moze da se proveri i napisao da ce vecina ljudi sa foruma da kaze sta misli o policiji i da ce tek tada \\\'plavi zoro\\\' da uvidi stanje.Jel ova tema je o zazivela i dobro je sto je tako,zato sto se mnogo ljudi ne slaze sa \\\'plavim zorom\\\' a on tera po svom,ima kukolja u svakom zitu...Ima burazeru ali tu NE SME DA BUDE,pa bi se poverenje moglo i vratiti a ovako tesko,a oni sve bahatiji,ponavljam cast izuzecima.Daj bre kazni te policajce koji krse zakone troduplo od nas obicnih,pa na sva zvona da se useru od straha a ne suspenzija i zeka pije vodice i kraj.Nemam nista protiv policije dok rade svoj posao kako treba,a ne 1ooo propusta i 1oo akcija i onda su oni naj,naj,naj.To ne pije vodu.Neka sami ociste svoj sljam medju sobom a ne da mi nalecemo na nindza kornjace i super mene koji ti glume vlast i puvaju se.

mumba

  • Gost
Odg: Policija u nasoj drzavi
« Odgovor #69 poslato: Jul 22, 2009, 06:42:03 pre podne »
ultra boys-a za komandira bečejskog sup-a i da vidiš juriš!

Ultra Boys

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 262
    • Pogledaj profil
Odg: Policija u nasoj drzavi
« Odgovor #70 poslato: Jul 22, 2009, 06:53:01 pre podne »
jashta samo na jednu smenu.sapke na glavu i peske,nema kola druze,samo za hitne intervencije pa na sunce i da skidaju stomake od piva.a ne naocare za sunce ruka kroz pezoa a tresti mini mini mini suknja dobro ti stoji...

Plavi_Zoro

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 759
    • Pogledaj profil
Odg: Naša Policija
« Odgovor #71 poslato: Jul 22, 2009, 06:57:57 posle podne »
Poštujem sve vaše komentare i mišljenja.Imate puno prava za negodovanje.Mogu Ti reći, da sam u subotu pre podne imao razgovor sa gradonačelnikom Knezijem, i on je rekao da u toku ove nedelje pozvati glavnog inspktora P.S. Bečej, Marjanovića, i sa njim u razgovoru, da iznađu rešenje u vezi \\\" motoraša\\\" a i u vezi rada policije u Bečeju. Nakon tog razgovora je u planu jedan tkzv. građanski forum, gde građani imaju pravo da iznesu svoja zapažanja u vezi rada policije.
Dalje, ako neznaš, u policiji postoji \\\" Unutrašnja kontrola\\\", gde građani mogu da daju svoje predstavke na rad policije. Policija je dužna da zaprimi tu predstavku, da izvesti podnosioca šta je preduzeo, i šta je ishod predstvke. Ako imate argumentovane predstvke, Vi ih podnosite, a ovako lupanje prazne slame, ne vredi ništa. I ja sam za to, da se \\\"kukolj iz žita očisti\\\". Mogu Ti reći, da u policiji počela reforma, na liniji građanin- policajac, u nameri da se približe građani i policija. U vreme kad sam ja radio, ovaj sistem je bio vrlo dobro izgrađen, te predstavke od strane građana skoro nije ni bilo. Ajde drug moj, da zajednički nešto uradimo na poboljšanju bezbednosti u Bečeju. To možemo samo ako sarađujemo sa policijom.Uveren sam da i TI znaš za neko K.D. izvršeno od zasad, strane NN lica, ali nisi prijavio, jer neželiš da sarađuješ sa policijom.
Kako sam rekao, postoji unutrašnja kontrola sa sedištem u P.U. Novi Sad. Ako zapazite nepravilnosti,bahato ponašanje policajca, slobodno se obratite. Ovako pljuvati na policiju, i sakrivati se iza nicka, mislim da je neumesno.
Nadam se da ćeš prisustvovati na građanskom forumu, sa temom, \\\"Bezbednost građana Bečeja\\\" koji će biti organizovano sigurno. I ne samo Ti, nego svi koji imate zamerke na rad policije, jer će to biti mesto, gde možete slobodno da iznostite javno vaše mišljenje o radu policije.:) :) :) :)

Zoran Suboticki

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1707
    • Pogledaj profil
Odg: Naša Policija
« Odgovor #72 poslato: Jul 23, 2009, 01:43:51 pre podne »
He,he, vredi doći na taj skup: na jednom mestu videti toliko saradnika UDB-e!:)

Inače, osnovan je Savet za bezbednost opštine Bečej...

Odijum koji još uvek vlada prema policiji je staro nasleđe: u totalitarnim režimima policija je uvek bila instrument političkih moćnika i  političke oligarhije...A tokom devedesetih godina ona je bila nosilac  ili logistika organizovanog kriminala /Pogledajte Bele knjige/. I naravno: represivni instrument za ubijanje boga u narodu!:angry:

Robbyn �

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1197
    • Pogledaj profil
Odg: Naša Policija
« Odgovor #73 poslato: Jul 23, 2009, 02:44:15 pre podne »
rez napisao/la:
Citat

Odijum koji još uvek vlada prema policiji je staro nasleđe: u totalitarnim režimima policija je uvek bila instrument političkih moćnika i  političke oligarhije...A tokom devedesetih godina ona je bila nosilac  ili logistika organizovanog kriminala /Pogledajte Bele knjige/. I naravno: represivni instrument za ubijanje boga u narodu!:angry:


A,izvini,je l` se nešto možda u međuvremenu promenilo?


Policija o kojoj Plavi Zoro piše nije ona policija u kojoj je on služio.Uostalom to i nije bila policija nego narodna milicija.
Mnogo šta nije valjalo ni onda,ali u svakom slučaju država je bila daleko uređenija nego sada.
Tada je jedno mesto od 20-ak hiljada stanovnika poput NB (koje u međuvremenu više nema,još jedan fenomen,varošice umesto da nam se uvećavaju,smanjuju se sa sve prilivom izbeglih lica)održavalo 5-6 policajaca i jedan patrolni FIĆA i kriminala je bilo mnoooogo manje nego sada!

Sada ih barem kod nas ima kao u košnici,ne možeš ih prebrojati,vozni park šta ti srce ište,od Pežoa i Punta,do Landrovera,Niva i BOV-ova a učinak ni blizu onome od pre...

Ali njih više nije briga ako su Peteru ili Milošu ukrali bicikl,biće besan i vrlo neprijatan što mora da sačini službenu belešku,ali im na pamet neće pasti da traže jer vrednost krađe do 17000 ne gone po službenoj dužnosti :unsure:

Nekada bi otišli kod onoga za koga se zna da krade,odvalili ga od batina,pa ako i nije ukrao znao je ko jeste,i za par dana bi te zvali u stanicu po bajs.Pa eto vam demokratija...

Sada demokratski tuku radnike koji nemaju šta da jedu jer im ne daju ZARAĐENE plate koje im novopečeni vlasnici u sumnjivim privatizacijama ne isplaćuju.

Tako da ne vidim ja nikakav napredak u odnosu na 90-te,samo se diktator drugačije zove.Čak mu je i bliže okruženje manje-više isto kao i onom prošlom...

Ultra Boys

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 262
    • Pogledaj profil
Odg: Naša Policija
« Odgovor #74 poslato: Jul 23, 2009, 06:07:06 pre podne »
Dolazim ja \\\'plavi zoro\\\' ne brini...Samo javi vreme i tu sam.