Autor Tema: Motorashi  (Pročitano 9661 puta)

Djordje P.

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 2379
    • Pogledaj profil
    • pivnicki.com
Motorashi
« poslato: Jul 16, 2009, 06:53:31 posle podne »
sta radi nasha becejska policija po pitanju motorasha koji jurcaju gradom? mozda cekaju par zrtava pa da onda saobracajcima daju radni zadatak tipa: \\\"aj sad malo manite bicikliste u centru, naplatite koju kaznu motorashima u toku radnog vremena, das\\\' ne kaze da nista ne radimo, ili dobijate prekomandu i/ili 10-20-30% od plate.\\\"
a i nisu mi jasni motorashi koji idu preko 150km/h, to su u glavnom ljudi koji zele da privuku paznju, da budu vidjeni i da se pokazu stob\\\'se reklo. kao sto ima onih koji recimo namerno kasne na sastanke da bi ga svi videli, zapamtili i culi razlog kashnjenje (a ostale zabole bash), i da bi moralo posebno njemu da se prepricha o cemu se radi pa se onda nastavlja dalje...
totalni kontraefekat koji nikad nece skontati.
tako i motorashi, nista ne postizu munjevitom brzinom, bolje da idu 30km/h, mozda neka cura padne na to... mozda i motorash, ako nichim drugim onda makar mashinom od \\\'iljad kubika bazmeg nesto povali - iskoristi pishu za nesto drugo, ne samo za mokrenje :)
ne verujem da ce policija nesto uchiniti na vreme. mogli bi mi gradjani da napishemo peticiju za postavljanje jos kojeg lezeceg policajca u ulicama sa dosta dugim pravom prvenstva prolaza.
polazim od sebe, nerviraju me lezeci, ali ovo je prevrsilo svaku meru, i bice zrtava ako se nesto ne preduzme. bolje i da platimo kojeg lezeceg policajca nego vence i sl.
ogranichenje u gradu postoji i da bi mogao da reagujes ako ti, sto se kaze, budala izleti, a i ako dodje do udesa taj udarac ce izazvati samo materijalnu shtetu koju ce sudija i na kraju novac reshiti, a kod zivota su celi prirodni brojevi koji se ne mogu nadoknaditi...

Serveto Pecin

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 2622
    • Pogledaj profil
Odg: Motorashi
« Odgovor #1 poslato: Jul 16, 2009, 08:13:43 posle podne »
DORDE napisao/la:
Citat
...nerviraju me lezeci, ali ovo je prevrsilo svaku meru, i bice zrtava ako se nesto ne preduzme...

:)
Ovo nesto, kao, pretis? :D
Ni meni nije jasan onaj koji vozi brze od propisanog, jer ne znam kako ce stati ili usporiti ako to bude potrebno... Da li takvi razmisljaju uopste? kad vozim bicikl, pazim na rastojanje i na ostale u saobracaju, kamo li da vozim 100 na sat kroz grad. :unsure:

Djordje P.

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 2379
    • Pogledaj profil
    • pivnicki.com
Odg: Motorashi
« Odgovor #2 poslato: Jul 16, 2009, 08:19:04 posle podne »
ta ne pretim ja, mozda tako izgleda sad kad gledam citat... :D
prete oni svojim ponasanjem i ja se bojim.

Plavi_Zoro

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 759
    • Pogledaj profil
Odg: Motorashi
« Odgovor #3 poslato: Jul 16, 2009, 08:34:37 posle podne »
Evo ja uzimam na sebe odgovornost, i u toku sutrašnjeg dana, razgovaraću u vezi ovog problema sa Inspektorom, zaduženim za probleme iz saobraćaja, u P.S. Bečej.
Jako su opasni ovi naši \\\" motoraši\\\".Da nečuvaju sebe, to još razumem, ali ugrožavaju bezbednost i ostalih učesnika u saobraćaju, pa i dece.:( :( :(

Robbyn �

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1197
    • Pogledaj profil
Odg: Motorashi
« Odgovor #4 poslato: Jul 16, 2009, 08:55:43 posle podne »
Da nemate možda vezu i u NB-u? :) Isti problem postoji i kod nas.Iako svako leto po nekoliko njih završi u gipsu (u najboljem slučaju) svake godine su sve bahatiji.

Nekada je bajker bio onaj ko zaista voli motore i sve što ide oko toga,uzimajući to za stil života.
Danas,svaki tatin sinčić sa nešto malo više eura u džepu,kupi neko polovno smeće,okači po 2-3 kajle,obuje makserice i sad je on bajker?!
Yeah right...

Na žalost,reakcija policija se svodi uglavnom na podizanje ruke u znak pozdrava kada projure...

Nikola Kurcubic

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1249
    • Pogledaj profil
Odg: Motorashi
« Odgovor #5 poslato: Jul 17, 2009, 04:23:49 pre podne »
A sta je sa centrom? Jurcaju sa mashincinama 750 ccm3 i vishe, preko pogace i to sve bez kacige(koja glavu cuva). Dorde spomenu lezece policajce, ali oni nisu ni posebno delotvorni. Svaki malo noviji auto ih preshisha da i ne oseti. U zapadnim zemljama se taj problem resava postavljanjem okrugle ploce na sred raskrsnice i tada vazi kruzni tok saobracaja, a na prilazu istoj na pedesetak metara su u asfalt ukopani okrugli zatupljeni klinovi od celika visine par centimetara da ucesnike u saobracaju uspore pre raskrsnice. Takodje su tako rasporedjeni da motorashi ne mogu brzo da prelaze jer izbacuje tockove iz balansa pri velikoj brzini.
A sto se jurcanja tice, neka se porazbijaju ne marim samo da ne povrede nekog neduznog. U tom slucaju bi im trebalo trajno oduzeti \\\" A \\\" kategoriju.

mumba

  • Gost
Odg: Motorashi
« Odgovor #6 poslato: Jul 17, 2009, 05:40:10 pre podne »
još jeftinija a delotvornija stvar barem za našu pogaču je d ase na određenim mestima stave metalni lanci sa exerima kao kada panduri na zapadu preko puta stave isto pa onaj koji prođe podere kume hehe. pošto je pogača inače pešačka zona,mislim, ja kad sam bio klinja pogačom nisi smeo bicikl dečji da voziš jer je sledilo izduvavanje i bušenje gume na licu mesta ako si dete, a za odrasle kazna a to je uvek regulisao pozornik koga je uvek bilo u centru! a sada jbt idu kolima i trkalicama kroz centar a još ako im nešto i dobaciš možeš batine još da dobiješ!sve to takvima treba trajno oduzeti!

Ultra Boys

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 262
    • Pogledaj profil
Odg: Motorashi
« Odgovor #7 poslato: Jul 17, 2009, 06:37:26 pre podne »
Svi mi znamo ko su i ciji su ti tzv. becejski motorasi i mangupi.Dzabe njima i batine kad oni i dalje divljaju.Ja sam licno jednog iznabadao onako redovno,jel je oca od naseg druga udario motorom a vozio na jednom tocku i covek preminuo a on i dalje vozi i dize ga na zadnjaka.I posle mene vijaju pajkani ali nema veze.Ja sam za peticiju pa ako ide odlicno a ako ne,nema druge upozoris ga kad divlja a ako se kurci neme sta sopaj druze,nema ti druge.

mumba

  • Gost
Odg: Motorashi
« Odgovor #8 poslato: Jul 17, 2009, 08:15:06 pre podne »
pa normalno nekome nisu dovoljne jedne batine možda treba nešto na žalost i polimiti1mada nisam za takve drakonske mere ali ako zakon štiti samo takve majmune poštenom čoveku nema zaista druge!

Bojan Maletic

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 3394
    • Pogledaj profil
Odg: Motorashi
« Odgovor #9 poslato: Jul 17, 2009, 08:42:15 posle podne »
Crossbringer napisao/la:
Citat
još jeftinija a delotvornija stvar barem za našu pogaču je d ase na određenim mestima stave metalni lanci sa exerima kao kada panduri na zapadu preko puta stave isto pa onaj koji prođe podere kume hehe. pošto je pogača inače pešačka zona,mislim, ja kad sam bio klinja pogačom nisi smeo bicikl dečji da voziš jer je sledilo izduvavanje i bušenje gume na licu mesta ako si dete, a za odrasle kazna a to je uvek regulisao pozornik koga je uvek bilo u centru! a sada jbt idu kolima i trkalicama kroz centar a još ako im nešto i dobaciš možeš batine još da dobiješ!sve to takvima treba trajno oduzeti!

Potpuno se slazemi i sa ovim i sa svim prethodnim postovima,ali
ja sam licno bio video dva tri puta kada su panduri sa \\\"tristasedmicom\\\" proletali kroz centar,u mraku oko 22h,pored \\\"Proletera\\\",pravoslavne crkve pa do \\\"Scene\\\"...,ne da im nije radila rotacija,nego su trestali narodnjaci iz patrolnih kola,i oni treba da sprovode neki zakon,i da budu neki primerkako se treba ponasati i postovati propise???:dry:
A da spomenemo policiju i u slucajevima kada pijani voze \\\"zujalice\\\" gradu bez kacige naravno,a a malo kasnije istog dana mi izlece na prvomajskij ulici,do pola puta,skoro da udarim u njega,i mene kaznjava zbog toga sto nisam imao kacigu....

Djordje P.

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 2379
    • Pogledaj profil
    • pivnicki.com
Odg: Motorashi
« Odgovor #10 poslato: Jul 17, 2009, 09:06:16 posle podne »
+panduri voze kroz centar kao i neki za koje zakon ocigledno ne vazi - cak se i parkiraju u centru, a love bicikliste da im uzmu 2 (ili 3 ne znam tacno) hiljade din.

to za kacigu: pa komam tebe \\\'vataju jer si sporiji, i \\\"motorashe\\\" bi \\\'vatali da mogu da ih u\\\'vate :D

a za izletanje: ako smo jedini (bez svedoka), ja uvek stanem na raskrsnici kad vidim pandure, jer se desava da prodju na stop i crveno svetlo.

Serveto Pecin

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 2622
    • Pogledaj profil
Odg: Motorashi
« Odgovor #11 poslato: Jul 18, 2009, 07:48:09 pre podne »
Bre, panduri te kazne kad ti \\\"svetlo na biciklu ne sija dovoljno\\\" (znam jednu osobu koja je ovako prosla), a njima na autu vec mesecima(!!!) ne radi zadnje svetlo! U cemu je fazon? Oni nista ne moraju, jer njih nema ko da kazni? Ko njih kontrolise?? Odo\\\' ja u off...
Inace, gledam sinoc decu od maksimalno 15 godina kako bez kacige jurcaju po gradu... Znam da mogu sa 14 da dobiju dozvolu, ali nemaju razvijenu svest o saobracaju i ne znam zaista sta rade njihovi roditelji i cime se bave, kad ne paze klince... :S

Plavi_Zoro

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 759
    • Pogledaj profil
Odg: Motorashi
« Odgovor #12 poslato: Jul 20, 2009, 03:29:59 posle podne »
http://www.blic.rs/hronika.php?id=102475 :( :( :(

- Motoraši - Bečejci, i ne samo Vi, čuvajte svoje živote, i živote ostalih učesnika u saobraćaju. Tu poruku ste dobili i u Adi na tradicionalnom motoraškom susretu. Nemojte da prođete kao ovaj nesrećnik. Mislite na Vaše bližnje.:) :)

Djordje P.

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 2379
    • Pogledaj profil
    • pivnicki.com
Odg: Motorashi
« Odgovor #13 poslato: Jul 20, 2009, 09:00:23 posle podne »
Plavi_Zoro napisao/la:
Citat
Evo ja uzimam na sebe odgovornost, i u toku sutrašnjeg dana, razgovaraću u vezi ovog problema sa Inspektorom, zaduženim za probleme iz saobraćaja, u P.S. Bečej.


i sta kazu?

Axl Axl

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1561
    • Pogledaj profil
Odg: Motorashi
« Odgovor #14 poslato: Jul 21, 2009, 11:14:08 pre podne »
Mene više brinu neosvetljeni biciklisti nego bajkeri... Pogotovo kad mi dolazi auto u susret i jos sa dugim svetlima, par puta sam za malo pokupio bicikliste jer su bili neosvetljeni i bez mačijih očiju...