Autor Tema: Smrt  (Pročitano 4539 puta)

attila f

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 138
    • Pogledaj profil
Smrt
« poslato: Septembar 01, 2009, 06:06:14 pre podne »
1Mojsijeva 2:16-17
\\\"I zapreti Gospod Bog čoveku govoreći: Jedi slobodno sa svakog drveta u vrtu;
 Ali s drveta od znanja dobra i zla, s njega ne jedi; jer u koji dan okusiš s njega, umrećeš.\\\"

Da li se plašiš smrti?

Bojan Maletic

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 3394
    • Pogledaj profil
Odg: Smrt
« Odgovor #1 poslato: Septembar 01, 2009, 06:48:45 pre podne »
ne

TiDža84

  • Gost
Odg: Smrt
« Odgovor #2 poslato: Septembar 01, 2009, 09:55:51 pre podne »
Ne,ali ne mogu da podnesem cinjenicu da moje telo lezi na dva metra dubine u vlaznoj,blatnjavoj,prljavoj zemlji i pritom ga jedu bube i crvi....Zato ce me posle moje smrti kremirati.PEPEO PEPELU,PRAH PRAHU. :)

Sa drveta znanja sam vec jela,spoznala i zlo i dobro...ne plasim se.Ako su tvoja dela zapamcena,besmrtna i ti ces biti.

Axl Axl

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1561
    • Pogledaj profil
Odg: Smrt
« Odgovor #3 poslato: Septembar 01, 2009, 05:47:43 posle podne »
Ne plasim se, kad je sudjeno, sudjeno...

Vise se plasim da ne uradim sve sto sam naumio do tada... :)

attila f

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 138
    • Pogledaj profil
Odg: Smrt
« Odgovor #4 poslato: Septembar 02, 2009, 02:58:06 pre podne »
Smrt nije kraj, to svaki čovek  u svom duhu oseća, ali prava pobeda smrti se pokazuje u vaskrsenju Isusa, odakle i dobijamo povratnu informaciju sa one strane postojanja.

Jevrejima 9:27
\\\"I kao što je ljudima određeno jednom umreti, a zatim da im se sudi;........

Gde si ti uhvatio pravac,..pakao,...nebo...od tebe zavisi...
Dok smo na ovom svetu postoji popravni, posle postoji samo pravedni sud, a tad ....

Robbyn �

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1197
    • Pogledaj profil
Odg: Smrt
« Odgovor #5 poslato: Septembar 02, 2009, 03:55:15 pre podne »
Nekoliko puta sam bio veoma blizu smrti,uglavnom u tim trenucima nisam bio svestan šta mi se dešavalo,pa se nisam ni plašio,ili je bilo toliko bolno da sam želeo da to bude što pre kako bi se sve završilo.

Kako god bilo,ne plašim se...Ipak živim u ovakvoj Srbiji u kojoj nema budućnosti,pa se nema zbog čega ni žaliti B)

Ali u poslednje vreme počinjem da budem svestan da su mi roditelji sve stariji i da nam nije ostalo još mnogo vremena zajedno.Eto,to je misao od koje se plašim.

A za mene,smrt jeste kraj,šta god neko pričao,kada se ugasi svetlo nema više ničega,to je to.Niti očekujem niti tražim večan život,šta će mi?
Pakao i raj? Š arena laža kako bi vam izvukli ovozemaljska dobra.Kako objasniti činjenicu da neko ko je celog života bio loš i radio najgore stvari,ako se pokaje pred smrt ne ide u pakao i isti je kao neko ko je celog života živeo po \\\"pravilima\\\".

Serveto Pecin

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 2622
    • Pogledaj profil
Odg: Smrt
« Odgovor #6 poslato: Septembar 02, 2009, 04:41:11 pre podne »
Robine, dao bih ti karmu da mogu... ;)

attila f

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 138
    • Pogledaj profil
Odg: Smrt
« Odgovor #7 poslato: Septembar 02, 2009, 05:40:02 pre podne »
Svaki kraj je početak nečeg, tako i naša smrt je početak novog oblika postojanja.Posledice našeg delovanja tokom svog života smrt ne može da izbriše, a mi kao duhovna stvorenja dobićemo nagradu ili kaznu za to, neko i za vreme ovozemaljskog  života.Samo na primer  treba pogledati blagoslove ili proklestva koja prate porodice...
Tokom istorije pojam pakla i raja je izmanipulisan od strane pokvarenih religijskih sistema, koji su na ljudskim slabostima zarađivale. Biblijski Bog opominje ljude da se pokaju dok traje vreme milosti, jer posledice nikog neće zaobići.
Ne postoje ljudi koji apsolutno žive po \\\"pravilima\\\", već samo to pokušavaju,a ko se pokajao ili ne to Bog vidi, u svakom slučaju u pokajnikovom životu treba da se rode plodovi pokajanja.Jedan od ciljeva pravih hrišćana je stvaranje dobrih ljudi, a da bi zajedno radio sa Stvoriteljem, čovek treba prvo da promeni način razmišljnja i način svog života, koje opet nemože mimo Isusa Hrista.
Sotona je mnoge ljude zaveo, i njihovi životni ciljevi se gube u mulju pokvarenog okruženja, uvek priterani u ćošak moraju da prave iznuđene poteze, težeći za vrednostima koje nemogu da dohvate, umesto da otresu prljavštinu i prikopčaju se na izvor života i žive život punim plućima koji ima smisao i sa one strane smrti, naravno to opet nemože mimo Isusa Hrista.
Svaki čovek bi želeo da bude srećan, i traženje izvora sreće u promenljivom i pokvarenom materijalnom svetu,liči na sreću narkomana koji leži ufiksan pored WC šolje.Dok traje narkotik on je srećan, ali dolazi otrežnjenje, nekom pre a nekom posle smrti... mislite o tome...

Joe melnik

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 42
    • Pogledaj profil
Odg: Smrt
« Odgovor #8 poslato: Septembar 02, 2009, 07:50:55 pre podne »
Svaki normalan covek se plasi smrti.

A da li ima zivot posle smrti ?  Neznam u stvari niko ziv ne zna :)

Gordana Kuzmanovic Sadzakov

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 5066
    • Pogledaj profil
Odg: Smrt
« Odgovor #9 poslato: Septembar 02, 2009, 08:01:10 pre podne »
pitanje za Attilu:
Zbog čega si temu \\\"Smrt\\\" stavio u Religiju ili je tema trebala da glasi \\\" Večni život u carstvu nebeskom\\\"?

Baš me interesuje odgovor. B)

TiDža84

  • Gost
Odg: Smrt
« Odgovor #10 poslato: Septembar 02, 2009, 08:49:14 pre podne »
Ovo je prvi dan ostatka tvog zivota...prozivi ga kao da ti je poslednji :)

attila f

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 138
    • Pogledaj profil
Odg: Smrt
« Odgovor #11 poslato: Septembar 03, 2009, 02:59:19 pre podne »
Jednom je neko rekao, da za ono što vredi živeti vredno je i umreti.
Naš odnos prema smrti odslikava naš odnos prema životu.Razne sotonske filozofije (na primer teorija evolucije)forsiraju laž da je naš život slučajan,pa tako određene zakonitosti koje važe za naš duhovni i moralni život su beznačajni, jer smo eto slučajno na ovom svetu.
Svako od nas je verovatno bio na nekoj sahrani, i mogao se uveriti da se uzdanje u telo završava grobom, jer deo čoveka koji je vezan za zemlju je baš njegovo telo koje je iz ovoga sveta, a duh se naravno vraća Bogu.

Temu \\\"Smrt\\\" sam stavio u Religiju, jer jedino iskreno verujućim hrišćanima smrt služi kao opomena, a ateiste to ne dotiče jer je njihov duhovni rezon na nivou životinje i sve vrednuju materijalnim stvarima.
Tema ne glasi \\\"Večni život u carstvu nebeskom\\\", jer mi ni nemožemo ni zamisliti kako je tamo, samo iz nekoliko rečenica Isusa možemo naslutiti ogromno blagostanje  za one koji tamo dospu, jer je put kao što znamo sam Isus Hrist, a Bog ne laže.

Jevanđelje po Jovanu 3:3
\\\"Isus mu odgovori: U istinu, u istinu ti kažem ako se ko na novo ne rodi, ne može videti kraljevstva Božjega.\\\"

mumba

  • Gost
Odg: Smrt
« Odgovor #12 poslato: Septembar 03, 2009, 02:41:13 posle podne »
2 puta sam bio na pragu smrti verujte mi kada dođe grim reaper po vas apsolutno strah ne postoji niti išta boli!kada sam s epovratio sve mi bil ook nikakav strah nisam imao samo drugi rođendan!

Djordje P.

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 2379
    • Pogledaj profil
    • pivnicki.com
Odg: Smrt
« Odgovor #13 poslato: Septembar 03, 2009, 06:39:25 posle podne »

i on samo radi svoj posao kao i svi, ali nikog ne preskache, ume da porani ili zakasni, ali odradi 100%!
porez, vodu, struju, tv neko i uspe da ne plati, ali smrt jos niko nije zezn\\\'o. tu smo svi isti. nauka (medicina pre svega) jos i prkosi, u neku ruku, produzetkom zivota / usporavanjem razvoja bolesti.
smrt kao posledicu zivota, shvatam kao normalnu stvar.
ako skochish - doskochish, ako si rodjen - umrecesh. sta sad...
ako se bojis doskoka, nemoj skakati. ok sa zivotom je drugacije jer smo rodjeni tudjom voljom.

nista, treba da se razmnozavamo i boze zdravlja (ovo je bila fraza) i srece, ali da nas potomci sa\\\'rane a ne mi njih.
i rodjenje je strashno, ali pregurali smo to pa cemo i smrt (fizicki). a gde ce nam dusha? eeee :D
u medjuvremenu (zivotu) zivi, uzivaj i potrudi se da ostavis neki trag :)
mozda cu drugacije razmisljati kad budem stariji...

strah postoji sigurno u svima nama, ono kao \\\"smrt, gotovo, cao nema te vise\\\". mislim da se covek (tj dete) najvise uplasi kada skonta da je smrtnik i da taj intenzitet straha vremenom opada, ali povremeno skache kada se nadjemo u nekim problemima - rat, bolest i sl. \\\"pretnje\\\".
ne zelim da razmisljam o tome, zelim da imam 1000 drugih briga a ne jednu - zdravlje.

mumba

  • Gost
Odg: Smrt
« Odgovor #14 poslato: Septembar 03, 2009, 06:56:09 posle podne »
a ja želim da živim 115 godina i da riknem sa dve gejše od 18 leta u snu posle partije pokera!