Autor Tema: Smrt  (Pročitano 4535 puta)

Serveto Pecin

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 2622
    • Pogledaj profil
Odg: Smrt
« Odgovor #30 poslato: Septembar 12, 2009, 09:04:33 pre podne »
Cross, ovaj tebi preti! :D

mumba

  • Gost
Odg: Smrt
« Odgovor #31 poslato: Septembar 12, 2009, 10:53:31 posle podne »
dobro je dok je tako viruse seti se samo sta je u srednjem veku rađeno ako nisi bio njihov istomišljenik!

Gordana Kuzmanovic Sadzakov

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 5066
    • Pogledaj profil
Odg: Smrt
« Odgovor #32 poslato: Septembar 14, 2009, 02:52:18 posle podne »
Hajde da krenemo od tvojih reči:

Attila napisao/la:
Citat

Hrišćanski religiski sitem koji danas poznajemo ( pogotovu katolička crkva - tu moram reći da ima mnogo poštenih i moralnih katolika koji nisu svesni u kakvom sistemu traže zajedništvo sa Bogom)je leglo masona, iluminata i raznih tajnih društava a ni satanizam im nije stran, i sasvim je suprotan Biblijskom Bogu i delu Njegovog Sina Isusa Hrista.


E, vidiš, u mom pređašnjem postu sam rekla da u Tvojim postovima vidim protivrečnosti.

Kaže se da je Biblija- skup spisa u kojima je Bog, preko odabranih ljudi nadahnutuh Svetim Duhom, saopštio svoje učenje.
Da li je to tačno?
Rekao si da je Biblija pisana 1600 godina.... i to je kažu upućeni tačno.

E sad dolazimo do protivrečnosti!
Biblijska \\\"Reč\\\" je usvojena na Nikejskom saboru, postoji upravo u formi koja je i nama poznata, ako se izuzmezme da je tada bila u obliku/formi svitaka.
I sad kvaka.
Upravo je ondašnji hrišćanski religijski sistem dao konačnu verziju Biblije- Svetog pisma, koja je tada ( a i sada odgovara/la sistemu). Mnoge reči su izbačene, čitava jevanđelja nisu ušla u \\\"učenje\\\"... mnogo bi se moglo o ovome divaniti, a Ti prezirući upravo taj Hrišćanski religijski sistem, govoreći da je korumpiran, da je u \\\"suprotnosti sa  Biblijskim Bogom i učenjem njegovog sina Isusa Hrista\\\" ( Tvoje reči!), upravo navodeći kao argument svog verovanja koristiš navode iz Biblije!

Ne znam da li sam bila dovoljno jasna.
Iskreno poštujem verujuće ljude.
Kod njih reč dolazi iz srca, nisu potrebni nikakvi citati. Navodeći citate i stalno insistirajući na istim, zapravo, dajemo poruku, da nismo baš sigurni u ono što govorimo.A kada znamo istoriju nastanka Biblije i ko je sačinio u formi koja nam je danas poznata,preziruću upravo te iste koji su je pokazali svetu, sve mi je pod još većim upitom.

Eto, tako ja razmišljam.

sinisa adamovic

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 169
    • Pogledaj profil
Odg: Smrt
« Odgovor #33 poslato: Septembar 15, 2009, 06:37:46 pre podne »
attila ja licno se bojim smrti i necu da glumim da je se ne bojim ali ne iz razloga zagrobnog zivota i pitanja gde ce mi dusa vec zato sto volim zivot,sto se tvojih strahova i pretnji zagrobnim zivotom tice imam samo jedan mali komentar a to je da ono sto mi nazivamo dusom zapravo elektricni impuls koji nas pokrece i koji ostaje oko 2 nedelje u nasem mozgu posle smrti tako da smo mi neka vrsta masine sa baterijamai kad baterija ode gotovo je nema vise,nasa je potreba za necim posle ali to ne znaci da to posle i postoji.ja razumem tebe i tvoj strah svako se na svoj nacin nosi sa time ali kraj je ipak za sve isti.

attila f

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 138
    • Pogledaj profil
Odg: Smrt
« Odgovor #34 poslato: Septembar 20, 2009, 07:04:11 posle podne »
Otkad postoji,Biblija je izložena neprestalnim napadima koja joj spore autoritet i kredibilitet i to nije ništa novo.Sotona zna odakle mu preti najveća opasnost, pa koristi svoje ljude da Bibliju svode na skup knjiga koje su ljudi izmislili pa njen duhovni značaj ne prelazi značaj sujeverja.
U ranom dobu hrišćanstva su sabori sazvani radi očuvanja čistih ispravnih, Duhom nadahnutih učenja naspram lažnih učenja i očuvanju Biblije od nasilnog \\\"uguravanja\\\" apokrifnih knjiga.Sveti Duh je koristio svoje ljude ,koji su tad bili na čelu mlade crkve.Za razliku od današnjih religiskih sitema u početku su duhovne vođe bili prisno povezani sa Svetim Duhom to i plodovi njihovog rada pokazuje, tu je razlika moja Lusy.Tokom istorije neprestalni napad sotone na sve hrišćansko, rezultiralo je uvođenje paganskih vrednosti.Pošto je ljudsko biće stvoreno slobodno, svaki čovek je mogao birati materijalne vrednosti ili duhovne,pa danas imamo crkve koje su materijalno najbogatije a duhovno siromašne.Posto je tokom istorije bilo ljudi koji su prihvatili vođstvo Svetoga Duha oni su bili sačuvani od takvih uticaja (doduše bilisu bacani lavovima, ali su oni znali kome idu i bili su spremni da ovaj materijalni život predaju da bi osvojili večni život- smrt ima značaj tek kad čovek duhovno umre).Tako je i Biblija od Svetoga duha sačuvana.
Naravno nepokajano srce to nemože prihvatiti i sve to mu izgleda suludo zato što ne poznaje onog ko ga je stvorio.
To liči na siročeta,kome neka osoba kaže da mu postoji otac ida ga on poznaje čak zna i gde živi i da ima roditelejvo pismo za njega .Tokom svog odrastanja siročeta su učili da on nema roditelje već da su ga našli u kupusu ili ga je roda donela,pa mu to sad izgleda suludo.Na siročetuje odluka daliće ga potražiti ili ne i da spozna radosti koje dosad nije imao mogućnosti da doživi.Ako pročita pismood Oca i dobije želju da ga upozna, ne postoji nikakva prepreka da to učuni do on sam.Tako i od nas zavisi dali će mo potražiti Oca i živeti ispunjen život (živeti večno) ili će mo se zadovoljiti iluzijama koje ovaj grehom opterećeni svet nudi.
sunshine, svako voli da živi,ali život nanovo rođenih hrišćana ne opterećuje strah od smrti jer su upoznali izvor života.Meni je više strah za živote mojih bližnjih,koji još nisu upoznali Oca pa svoj život žive kao siročići.

Matej 10:28
\\\"I ne bojte se onih koji ubijaju telo, a duše ne mogu ubiti; nego se bojte onoga koji može i dušu i telo pogubiti u paklu.\\\"