Autor Tema: Otišao zauvek...  (Pročitano 1750 puta)

Robbyn �

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1197
    • Pogledaj profil
Otišao zauvek...
« poslato: Novembar 19, 2009, 11:09:55 posle podne »


Neću pisati o onome što smo svih ovih dana bili izloženi svojevrsnoj masovnoj histeriji.Neću pisati o tome kako na smrti ovog čoveka SVI političari u zemlji ubiraju jeftine političke poene.
Neću pisati ni o tome kako se iz jedne krajnjosti ide u drugu,kako se ovaj narod našavši se u idejnom vakuumu posle pada komunizma okrenuo ka nečemu što misli da je religija graničeći se sa paganstvom.

Ja nisam religiozan,a nisam ni pravoslavac.Ali smatram da bi se trebalo osvrnuti na to kakvog je čoveka SPC i srpski narod zauvek izgubio.
Jedan od poslednjih...Sada će doći neki novi sveštenici,i novi patrijarhsi u još novijim automobilima inostrane proizvodnje sa svojim privatnim firmama...

S obzirom na uticaj koji imaju u društveno-političkim zbivanjima,a uzimajući u obzir njihove moralne (ne)kvalitete,ozbiljno sam zabrinut za budućnost ove zemlje...

Počivaj u miru Pavle...

petar dobrinovic

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 8
    • Pogledaj profil
Odg: Otišao zauvek...
« Odgovor #1 poslato: Novembar 20, 2009, 02:17:35 pre podne »
U brate al nam opljuva crkvu... Slazem se da ima svakakvih ljudi, u svim crkvama, ali o politickom uticaju SPC je smesno govoriti.
Razmisli samo koliki uticaj ima Katolicka crkva, koja ima svoju drzavu i ministarstva, o muslimanskim ekstremistima da i ne govorimo

Robbyn �

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1197
    • Pogledaj profil
Odg: Otišao zauvek...
« Odgovor #2 poslato: Novembar 20, 2009, 02:37:44 pre podne »
Kao prvo,uopšte mi nije bila namera da \\\"opljujem\\\" crkvu,ako se iz moga načina pisanja to dalo naslutiti izvinjavam se,nije mi bila namera niti imam prava na tako nešto.
Za ostalo ne mislim da grešim.Katolička crkva ima veliki uticaj u mnogim regionima u svetu,u pravu si,ali ne i u Srbiji.
A ja živim u Srbiji.U,po Ustavu sekularnoj državi.Mada u poslednje vreme,nisam baš siguran da li je to zaista i tako.
Malo,malo pa u nekom vladinom telu sedi poneki sveštenik (Radio difuzna agencija),predsednik države javno izjavljuje da je išao po savete kod patrijarha po pitanju važnih državnih pitanja??!
Čekaj malo,pa čemu onda savetnici?
Zamisli na primer, da novi patrijarh bude Nikanor (znaš onaj Nikanor što je izjavio nešto tipa:Ko to ima pravo da miri vekovne neprijatelje Srbe i Hrvate).Ili onaj što jaši tenkove.
Naravno,imaš takvih bisera i na drugoj strani,kod Hrvata,u katoličkoj crkvi koja je tamo dominantna,ali mislim da je kod njih ipak uticaj crkve umanjen u odnosu na nas.
A ja baš i ne vidim da bilo ko ko je u igri za patrijarha ima i mrvicu kredibiliteta koji je imao Pavle.
Š ta očekivati onda?

I mislim da ne grešim ako kažem da u Srbiji crkva (SPC) ima veoma jak uticaj po pitanjima društveno političkog života,kao i spoljne politike države Srbije.
Š to po mom mišljenju ne bi trebalo i u uređenim zemljama ni jedna crkva i ne radi.A mi smo daleko od uređene države na žalost...
I samo primećujem da ne postoji tenutno ličnost (a da je u opticaju za novog patrijarha) koja bi mogla da ga dostojno zameni,da živi i deluje po principu vere i istinskog verovanja.
Koji će se voziti u gradskom prevozu sa svojim narodom,sa svojom pastvom,a ne u blindiranim džipovima strane proizvodnje istih onih zemalja koje pljuju...

Ako razumeš šta sam hteo da kažem.

petar dobrinovic

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 8
    • Pogledaj profil
Odg: Otišao zauvek...
« Odgovor #3 poslato: Novembar 20, 2009, 03:48:52 pre podne »
U ovoj drzavi svako ima pravo da govori, ali malo ko moze da utice na politicki zivot izuzev stranaka i veoma jakog i agresivnog NVO sektora.
U tome je i problem, jer oni misle da su jedini koji imaju pravo. Vidim da imas lepo misljenje o Patrijarhu, i ja mislim da je bio mudar covek, tako da ne vidim problem ako je Tadic od njega trazio neki savet. Uostalom, Tadic se pre neki dan sastao i sa Papom, ne verujem da su pricali o jevandjelju.

A sto se tice automobila, to nije pojava samo kod nas. Tako je oduvek bilo, u celom svetu i u svim crkvama. To je sasvim druga tema. I Papa se voza u Rols Rojsu i mase razgaljenoj masi, verovatno i ruski patrijarh i ostali. To je i Pavlu bilo na raspolaganju, ali mu jednostavno nije bilo stalo materijalnih dobara. Znaci da je to stvar licnog izbora.

Licno ne vidim nista posebno u tome, jer NAPOMINJEM tako je uvek bilo, u celom svetu i tako ce i biti. U svakom drustvu mora da postoji elita i raja, na zalost ili na srecu nekih

Robbyn �

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1197
    • Pogledaj profil
Odg: Otišao zauvek...
« Odgovor #4 poslato: Novembar 20, 2009, 04:24:17 pre podne »
fear napisao/la:
Citat
I Papa se voza u Rols Rojsu i mase razgaljenoj masi


Tuaregu ;)

I baš zato i nisam religiozan.Sve su pretvorili u posao i udaljili se od osnovne ideje.

petar dobrinovic

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 8
    • Pogledaj profil
Odg: Otišao zauvek...
« Odgovor #5 poslato: Novembar 20, 2009, 04:50:44 pre podne »
Nema potrebe za vredjanjem ;)

Mada kontam zasto ti smeta SPC.

P.S. Lukavo si postavio ovaj naslov, kao satro neka tuga za Patrijarhom a onda onako usput par politickih poruka.
Zajeban si, nema sta

Robbyn �

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1197
    • Pogledaj profil
Odg: Otišao zauvek...
« Odgovor #6 poslato: Novembar 21, 2009, 07:46:16 posle podne »
fear napisao/la:
Citat
Nema potrebe za vredjanjem ;)



Ne razumem...Čime sam te uvredio?!

Za ostalo grešiš...Moj stav o crki/crkvama je poznat od ranije,jasno sam to pisao ranije na drugim temama,kao i moji politički stavovi.I o tome sam pisao jasno,možda nisu popularni ali stojim iza njih,i mogu diskutovati o tome sa bilo kime,tako da nisam imao potrebu da pišem uvijeno kako kažeš.
Temu sam napisao jer me impresionirala fotografija koju sam postavio,mada sam znao za taj podatak odranije iz Pavletove biografije.
Jednostavno,to je bio moj način odavanja poštovanja njemu kao čoveku,jedinki,a ne kao verskom poglavaru,izraz divljenja njegovom skromnom načinu života i poštovanju zaveta koji je dao.
Za razliku od današnjih vladika.Sam Pavle je jednom izjavio nešto u smislu šta li bi tek vozili da nisu dali zavet o skromnosti.

On je bio sve što oni NISU,a jedan od njih će biti novi Patrijarh sa prilično moći i mogućnosti uplitanAja u politiku i državne poslove zemlje u kojoj i ja živim.

Djordje P.

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 2379
    • Pogledaj profil
    • pivnicki.com
Odg: Otišao zauvek...
« Odgovor #7 poslato: Novembar 24, 2009, 09:45:25 posle podne »

Plavi_Zoro

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 759
    • Pogledaj profil
Odg: Otišao zauvek...
« Odgovor #8 poslato: Decembar 19, 2009, 05:00:25 posle podne »
I on je otišao zauvek. Velikan naše estrade.Neponovljivi Duško Jakšić.Neka mu laka zemlja, i večna slava.

http://www.youtube.com/watch?v=eaub76_YDis