Autor Tema: Samoubistvo - hrabrost ili kukavičluk?  (Pročitano 1650 puta)

Pera Petlic

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 209
    • Pogledaj profil
Samoubistvo - hrabrost ili kukavičluk?
« poslato: Decembar 17, 2009, 02:42:28 pre podne »
...ni sam ne znam kako sam došao na ovu temu...a možda i znam...setio sam se nekih starih prijatelja...momaka koji su uvek bili veseli...samo su njihove oči krile veliku tugu...odlučili su da sebi oduzmu život...iza sebe su ostavili tužne prijatelje, roditelje i pitanje zbog čega? :(

Niko od nas nije znao sta ih je navelo na taj čin...

Š ta vi mislite? Da li je samoubistvo hrabrost? Kukavičluk?

mumba

  • Gost
Odg: Samoubistvo - hrabrost ili kukavičluk?
« Odgovor #1 poslato: Decembar 17, 2009, 03:39:25 pre podne »
ništa od toga.to je psihički poremećaj podstaknut nekom bolešću u glavi!čitao sam razne studije o tome gde lekari govore da čovek kada se ubije nije svoj znači on faktički ni ne zna šta radi isto kao kada se jako prepijete od alkohola svima ste normalni a sutra kad vam ispričaju vi im ne verujete jer se ne sećate toga e tak ovam je isto i sa samoubicama!znači totalna neuračunljivost!

Robbyn �

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1197
    • Pogledaj profil
Odg: Samoubistvo - hrabrost ili kukavičluk?
« Odgovor #2 poslato: Decembar 17, 2009, 04:08:45 pre podne »
Ne znam ima li čoveka koji barem jednom nije pomislio na to?

Razlozi su razni,bolest,problemi emotivne prirode,finansijski,gubitak posla i sredstava za život,ili vam je jednostavno dosta svega u svom ovom beznađu od države u kojoj živimo bez i tračka nade da će u bližoj budućnosti biti bolje...

I danas čuvam metak koji sam bio namenio sebi u slučaju da mi zapreti zarobljavanje dok sam bio na Kosovu.Da li je to bio kukavičluk?Možda...Nisam želeo da dočekam da živ padnem mudžahedinima u ruke,znao sam šta bi me sledovalo...

U ostalim situacijama,u svakodnevnom životu,mislim da je to samo još jedan izbor i da bi trebalo poštovati odluku tih osoba.Nekada je to možda jedini pravi izlaz iz problema (eutanazija) u kome su se našli,i u svakom slučaju mislim da takve osobe dobro razmisle o tom svom činu i da to ne rade ishitreno.

Becej City

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 818
    • Pogledaj profil
Odg: Samoubistvo - hrabrost ili kukavičluk?
« Odgovor #3 poslato: Decembar 18, 2009, 08:32:02 posle podne »
Robbyn napisao/la:

Citat
I danas čuvam metak koji sam bio namenio sebi u slučaju da mi zapreti zarobljavanje dok sam bio na Kosovu.Da li je to bio kukavičluk?Možda...Nisam želeo da dočekam da živ padnem mudžahedinima u ruke,znao sam šta bi me sledovalo...


Respect!


Zivot nije uvek mucenje, al nija ni uvek med i mleko..
Svako dodje (bar) jednom do toga da ne zna sta dalje i kako, jer niko ne moze da ti kaze sta da radis i da odluci umesto tebe, moras sam da se boris sa svim sto te snadje u zivotu! onda osetis jaku zelju: kad bi sve ovo bio samo (ruzan) san i da se lepo probudis  i sve bude kao pre x vremena. Al\\\' nije tako...  Neces da se probudis, nego moras da naucis da prebrodis to i ides dalje... Onaj ko nema snage/volje/zelje da pdigne glavu - vrlo lako moze da nadje \\\"resenje\\\" svog problema u samoubistvu...
Svi mi imamo instinkt za samoodrzanjem, svi mi smo rodjeni sa velikom zeljom i strashcu za zivotom.

mumba

  • Gost
Odg: Samoubistvo - hrabrost ili kukavičluk?
« Odgovor #4 poslato: Decembar 18, 2009, 11:18:42 posle podne »
Svi mi imamo instinkt za samoodrzanjem, svi mi smo rodjeni sa velikom zeljom i strashcu za zivotom.[/quote]

e ovo ja cenim!

Pera Petlic

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 209
    • Pogledaj profil
Odg: Samoubistvo - hrabrost ili kukavičluk?
« Odgovor #5 poslato: Decembar 18, 2009, 11:33:24 posle podne »
...pošto je danas petak veče mislim da ću se malo NARAKIJATI  :flashica:...pošto ću tako automatski izvršiti unutrašnju dezinfekciju (pobiti sve viruse) a svakako je BOLJE BITI MRTAV PIJAN NEGO MRTAV TREZAN....:laugh: :laugh: :laugh: