Autor Tema: Zaposlenje na brodovima.(prekookeanskim i recnim)  (Pročitano 4967 puta)

Goran Čonkić

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1158
    • Pogledaj profil
Zaposlenje na brodovima.(prekookeanskim i recnim)
« poslato: Februar 12, 2011, 08:26:45 pre podne »
E, pa dugo mi je trebalo da se setim da napisem ovu temu.
Nije da nisam imao vremena, ni volje, jednostavno sam zaboravio na meni drag forum. :(

Slike su slike Carnival Spirit-a sa Aljaske. (Tura Seattle US, Tracy Arm Fjord ALASKA, Skagway ALASKA, Juneau ALASKA, Ketchikan ALASKA i Victoria, Brittish Columbia CANADA)  Slike su sa neta, gledacu da okacim koju svoju.

 (osim ove) :)



Danas sam dosao posle ko zna koliko vremena, i setih se da bih mogao da napisem nesto o ovoj temi, posto znam da dosta ljudi ovo interesuje u ovo sumorno vreme.
Naime posle svog iskustva na prekookeanskom turistickom brodu, mogu da vam prenesem neke stvari.

Prijavio sam se za preko jedne agencije u februaru 2009. godine, nakon dosta price sa jednom prijateljicom i prijateljem koji su vec u to vreme neko vreme radili preko.
Odradio sam jedan predintervju sa agentom iz te agencije. Cisto test engleskog i iznosenje svojih zelja, i onda davanje nekih osnovnih mogucnosti od strane agenta.
Zatim sam posle nekog vremena odradio specijalizovani test engleskog (lak je, i radi se u zavisnosti od kruz kompanije)
E sad, tu se pojavio jedan problem koji sam ja tek kasnije uocio. Ja sam zeleo da idem na jednu poziciju, oni su mi predlozili drugu slicnu. Mojom krivicom nisam prosao intervju, te sam se u medjuvremenu opredelio za drugu poziciju, i za mesec dana sam prosao intervju sa glavnim covekom iz kruz kompanije. Potom sledi lekarski, slanje lekarskog, dobijanje ugovora o radu, vadjenje pomorske americke vize, placanje karte i usluge agencije i zatim cekanje...
cekao sam od oktobra 2009. godine do maja 2010. I onda sam otisao, konacno. (ne bojte se ne ceka svako toliko)

Otisao sam za Majami. Sto bi neki ovde rekli \\\"Miami Bitch!\\\" (Miami Beach). Iskreno, mene taj grad ne privlaci. Vazduh je toliko vlazan da nema potrebe da se brisete posle tusiranja, bicete opet tako mokri za 3 sekunde. :D :D

Bejah tih mesec dana na jednom brodu na obuci za konobara, naucio sam dosta moram priznati. Moram pohvaliti naseg zemljaka Milosa iz NS koji nam je bio trener na obuci, i koji je tonu zivaca ostavio zbog nekih pojedinaca. :)

Zatim sledi transfer na drugi brod.

Aljaska!!! XD A ja poneo samo 3/4 pantalone, sorceve, majice i jedan tanki duksic. A tamo? 06. jula 12 stepeni celzijusa. XD Miliiiiina. I najbolje od svega, niko nas ne ocekuje. (jos jedan lik iz Zagreba je dobio transfer samnom) Ovi iz centrale zaboravili da jave da su nas poslali usred krstarenja. (obicno se to radi prvog dana kruza)
Posle snalazenja za odlazak do broda (mozemo da zahvalimo jeRome-u (glumac komedijas, koji je dolazio da drzi stand up comedy show) za prevoz) sledi krajnje interesantan dan. (koji u tim delovima sveta zna da bude prilicno dugacak. :) (noc traje 3-4 sata MOOZDA)

Uglavnom, bejah tamo jos oko mesec ipo, i zbog nekih licnih razloga dodjoh kuci.
Uglavnom, ne zelim da se vracam za istu kompaniju ako bas jako ne budem morao...

Pre nekog vremena sam dobio ideju da pokusam da se prijavim za recne turisticke kruzere, posto mi je sugerisano da bih mogao, na osnovu nekih mojih znanja i iskustava.
Prijavio sam se nedavno, bio sam na 2 intervjua za 2 kompanije. Prosao sam oba, od prve sam dobio termin za odlazak vrlo brzo, a od druge cekam da mi jave koje sam mesto dobio, posto su me razmatrali za 2. Sve u svemu, uslovi su prilicno dobri. Zarada mozda jeste manja nego kod prekookenskih (teoretski) ali su zato ostali uslovi MNOGO, MNOGO bolji. (a i gosti moram priznati, posto su obe kompanije u sustini kompanije sa hotelskim ekvivalentom 5+*)

U naredno vreme cu opisati svoje iskustvo i na ovim brodovima.

Ako nekoga zanima nesto, pitajte slobodno, odgovoricu vam drage volje.
Ako treba neka pomoc, takodje.
Ako malo potraje do odgovora, strpite se malo, odgovoricu vam, mozda nisam pri kompu neko vreme, ili jednostavno ne svrcem ovde tako cesto.
Ali posaljite mi PM u tom slucaju i eto me cim mogu. :)

Kristina Karaconji

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 1
    • Pogledaj profil
Odg: Zaposlenje na brodovima.(prekookeanskim i recnim)
« Odgovor #1 poslato: Septembar 07, 2011, 12:45:16 pre podne »
MOZES LI NAM NAPISATI SAJT ILI NEKI KONTAKT TELEFON ZA POSAO  NA RECNIM  KRUZERIMA.MOJ BRAT JE VEC NEKO VREME ZAINTERESOVAN ZA TAKO NESTO,ALI NIKAKO DA DODJEMO DO NEKE ADRESE ILI BROJA TELEFONA.HVALA UNAPRED!