Autor Tema: Verujete li u Boga?  (Pročitano 17527 puta)

TiDža84

  • Gost
Odg: Verujete li u Boga?
« Odgovor #60 poslato: Mart 04, 2008, 09:30:40 pre podne »
U knjizi \\\"Sveta krv, sveti gral\\\" od M. Bajdzenta, R. Lija i H. Linkolna spominje se teorija da su Merovinzi navodno potomci Isusa Hrista i Marije Magdalene. Ta teorija je osnov knjige Da Vincijev kod (roman).

Koliko je ta teorija istinita uopste....to bi moglo da znaci da smo svi mi potomci Isusa i tog Boga...jer je Bog stvorio coveka po svom liku...znaci svi cemo biti sudije,svedoci i svestenici ljudkom rodu,tj. nama samima....

Software Smith

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 222
    • Pogledaj profil
Odg: Verujete li u Boga?
« Odgovor #61 poslato: Mart 04, 2008, 10:52:52 pre podne »
Ma nema nista od toga, ljudi pretplatite se na kablofsku i malo gledajte nacionalnu geografiju... Ono prvi dan nebo, drugi dan zemlju, treci dan šume stvara, ne pije vode... Verovatno kada bih se nasao u avionu koji pada, verovao bih i u Alaha i u Boga i u Kurtu i u Murtu... Po meni je sve to fikcija pametnijih (crkve) da svoje stado (vernike) Š IŠ A i drži na okupu... Bas nedavno je bilo da su nasli grob Isusa i pored njega zene mu Marije Magdalene koju je crkva pokusala da izbriše...

Zemunci, fudbalska mafija, i takvi su sitna riba za crkvu i državu...

Secam se nedavno je bilo da treba da se skupi lova da se popravi krov crkve, jadna crkva nema para, pa su isla kojekakva sakupljanja para od sirotinje, a niko ne pita gde su pare od crkvenih lokala, (Peny, Sky, pekara, foto, Geronimo, Trp...)  a o zemlji da ne pričamo...  A POGOTOVO POP NEĆE DA SAHRANI ILI VENČA AKO MU SE NE PLATI, A OSLOBOĐEN PDVa, \\\"SLUŽI BOGU\\\" kako ja da budem vernik u takvim uslovima???

mumba

  • Gost
Odg: Verujete li u Boga?
« Odgovor #62 poslato: Mart 04, 2008, 08:57:40 posle podne »
pay to pray to je njihova filozofija! pa i u toj nakaradnoj knjizi(biblija) stoji ono ja(isus) sam vaš pastir a vi(to jest mi) ste moje ovce! pa vidite onda da ne treba biti nuklearni fizičar da se otkrije največća prevara u ljudskoj istoriji! ja sam agnostik i kao takav ću uvek pobijati postojanje tamo nekog sedog starca isl!

Z A

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 688
    • Pogledaj profil
Odg: Verujete li u Boga?
« Odgovor #63 poslato: Mart 05, 2008, 07:20:16 pre podne »
Attila napisao/la:
Citat
U prirodi postoje mnogi zakoni.Kada ima zakona mora biti i Zakonodavac.

Tako je brate!Ne razumem sta jos tu treba da se kaze.
Znaci sve je crno na belo ljudi!
Ako jos niste skontali posmatrajte jos malo,uspecete,dajte sve od sebe.:P

Tatjana Hodi

  • Jr. Member
  • **
  • Poruke: 60
    • Pogledaj profil
Odg: Re:Odgovor:Verujete li u Boga?
« Odgovor #64 poslato: Mart 05, 2008, 07:45:59 pre podne »
Marina_The_Press napisao/la:
Citat
Verujem... u nesto sto ne umem da definisem... ne znam da li je to Bog - Alah, Isus, Buda... kako god... verujem da se stvari ne desavaju slucajno, da postoji sudbina, razlozi zbog kojih se sve desava... da neko to ipak kontrolise...

Imam i ja slicno misljenje...samo mislim da bih pored reci \\\"neko\\\" dodala \\\"/nesto\\\"...

Software Smith

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 222
    • Pogledaj profil
Odg: Re:Odgovor:Verujete li u Boga?
« Odgovor #65 poslato: Mart 06, 2008, 12:47:53 pre podne »
Citat
Attila napisao/la:
U prirodi postoje mnogi zakoni.Kada ima zakona mora biti i Zakonodavac.


Pa da to su ZAKONI FIZIKE, da vam pojasnim na prakticnom primeru, nekada su ljudi mislili da Bogovi bacaju munje iz oblaka na zemlju jer su ljudi grešni, a danas kad seva i vozite se avionom u oblacima, ne verujem da ste videli gore bogove kako se sunčaju, to je samo intelektualna evolucija, ono sto vaš mozgić ne moze da shvati odmah pripisujete nadljudskim silama, a u pitanju su samo zakoni fizike...

Crkva je vešala one koji su mislili da Zemlja nije ploča i nije u centru svemira...

Axl Axl

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1561
    • Pogledaj profil
Odg: Re:Odgovor:Verujete li u Boga?
« Odgovor #66 poslato: Mart 06, 2008, 12:58:36 pre podne »
@ Atilla iznesi neko svoje mišljenje, a ne samo copy/paste po Jovanu, Mateju, Luki, podseca me to na komunizam, kada su ljudi išli po svoje mišljenje na sednice Centralnog Komiteta...

mumba

  • Gost
Odg: Re:Odgovor:Verujete li u Boga?
« Odgovor #67 poslato: Mart 06, 2008, 01:19:47 pre podne »
i imali koristi od toga za razliku od ovoga sada!

Z A

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 688
    • Pogledaj profil
Odg: Re:Odgovor:Verujete li u Boga?
« Odgovor #68 poslato: Mart 06, 2008, 02:00:46 pre podne »
Mr.Smith napisao/la:
Citat
Citat
Attila napisao/la:
U prirodi postoje mnogi zakoni.Kada ima zakona mora biti i Zakonodavac.


Pa da to su ZAKONI FIZIKE  

ono sto vaš mozgić ne moze da shvati odmah pripisujete nadljudskim silama, a u pitanju su samo zakoni fizike...


Pa?
Opet kazem,posmatrajte,mozda cete i skontati.
Oces da kazes da to nisu nadljudske sile?
pa sta su onda zakoni fizike,ljudske sile?
Fizika je nuzno manifestovanje tvorca.Kao sto je coveku senka,tako je i fizika manifestacija tvorca.

Software Smith

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 222
    • Pogledaj profil
Odg: Re:Odgovor:Verujete li u Boga?
« Odgovor #69 poslato: Mart 06, 2008, 02:04:00 pre podne »
Jel hoces da kazes da \\\"Tvorac\\\" sedi negde gore na mesecu i gleda sta mi pisemo po forumu??? :)

Robbyn �

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1197
    • Pogledaj profil
Odg: Re:Odgovor:Verujete li u Boga?
« Odgovor #70 poslato: Mart 06, 2008, 02:10:26 pre podne »
Ja sam hrišćanin po krštenju,agnostik po uverenju...Ali zaista ne bih sada pravio šale na račun onih koji Veruju.
Žao mi je,previše sam toga prošao i preživeo da bih tek tako slepo verovao,a valjda sam i takve prirode da ne volim autoritete i nametanje mišljenja...
Ali poštujem svakoga ko veruje i može da živi po tim normama.

Software Smith

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 222
    • Pogledaj profil
Odg: Re:Odgovor:Verujete li u Boga?
« Odgovor #71 poslato: Mart 06, 2008, 02:14:56 pre podne »
Nemam ja nameru da ismevam i postujem svačije mišljenje, nego bas o nametanju mišljenja govorim i u ovoj temi i u politici i okolo... Samo sam preformulisao post.

attila f

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 138
    • Pogledaj profil
Odg: Verujete li u Boga?
« Odgovor #72 poslato: Mart 06, 2008, 02:18:17 pre podne »
Zasto mislite da to sto sam napisao nije moje misljenje?
To sto citiram Sveto Pismo, ima za cilj da forumasi uzmu u ruke Boziju Rec i pocnu ga citati, da provere ono sto je istina.Odgovori za svaku situaciju u ljudskom zivotu mogi se naci u njemu.Jedna od mogucnosti upoznavanja Boga je bas to - citati njegovu Rec.
Nemam mogucnosti da ubedim nikog u postojanje Boga, samo Sveti Duh ima vlast za to,ali osecam odgovornost da predocim neko drugo vidjenje realnosti za razliku od svakodnevnog razmisljanja koju diktira bezbozna gomila.Covek koji trazi razlog svog bitisanja na ovome svetu neminovno se susrece sa pojmom Boga, jer bez Njega ljudski zivot gubi dimenziju vecnosti.Na zalost ovaj pokvaren svet koji vapi za ponovni dolazak Hrista,prosecnog coveka pritiska na nivo zivotinjskog razmisljanja ( use , nase i podase ),i ljudi ne cene duhovnost vec su okupirana oko svojih sebicnih zelja ne gledajuci druge.
Covek se sastoji od duha, duse i tela, ali o tome cemo nekom drugom prilikom.

Jevrejima Poslanica 11:6
\\\"A bez vjere nije moguce ugoditi Bogu, jer onaj koji hoce da dodje k Bogu, valja da vjeruje da ima Bog i da placa onima koji ga traze.\\\"

P.S.
Bog me je svojom miloscu spasio i izbavio me iz mulja ocaja i naravno imam vecu korist nego bilo koji komunista od njegove partije.:P

Software Smith

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 222
    • Pogledaj profil
Odg: Verujete li u Boga?
« Odgovor #73 poslato: Mart 06, 2008, 10:52:52 pre podne »
Ja sam pročitao bibliju još u srednjoj školi, nisam siguran da se odgovori za svaku situaciju koja nas zadesi u zivotu mogu pronaci u bibliji, isto mogu i na tv duga da pitam Milana Tarota, i on daje odgovore na pitanja pa ko kako shvati... Ja znam da ja nisam uvek u pravu, eto ubedi me nekim konkretnim argumentima i ja povlacim sve sto sam rekao... :dry:

TiDža84

  • Gost
Odg: Verujete li u Boga?
« Odgovor #74 poslato: Mart 06, 2008, 11:40:03 pre podne »
Verujem u sebe...JA sam kreator sopstvenog zivota!