Autor Tema: Taura  (Pročitano 56699 puta)

Plavi_Zoro

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 759
    • Pogledaj profil
Odg: Taura
« Odgovor #300 poslato: Jul 30, 2009, 02:51:51 posle podne »
Lusy napisao/la:
Citat
Danas sam saznala da je tog nesrećnog psa udarilo vozilo marke Lada Samara bele boje i poznata su poslednja 3 broja. Postoje troje očevidaca, koji kažu da se nesreća dogodila oko 2 i 15 po ponoći i da su momci iz Mileševa. Prošli su kroz crveno ka centru neprilagođenom brzinom i nesrećnu životinju su vukli neko vreme za sobom.
Taura će sutra podneti prijavu Policiji.
Takav vozač se ne bi zaustavio ni da je čovek bio u pitanju.

Veterinari su danas konstatovali da je psu slomljena kičma u lumbalnom delu i prognoza nije baš neka :(

Pas je smešten u ambulantu i iznosimo ga da obavi fiziološke potrebe...
Treba mi Vaša pomoć da pronađemo vlasnika.

 


Drogirana pijana banda, to su ONI:( :( :( :(
Na osnovu ovih podataka Lusy može se pronaći vlasnik. Ali....
bit će   ...  nisam ja vozio... nisam ja..!
Vlasnika vozila dobro \\\" drmnuti po džepu\\\" to je najbolnije.:( :(

mumba

  • Gost
Odg: Taura
« Odgovor #301 poslato: Jul 30, 2009, 04:36:29 posle podne »
da je tako nešto uradio mangup u americi ili pak u dragoj nam evropi išao bi on da društveno koristan rad a ko zna možda i u bajbokanu!

Plavi_Zoro

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 759
    • Pogledaj profil
Odg: Taura
« Odgovor #302 poslato: Avgust 07, 2009, 08:28:59 posle podne »
Psi lutalice napali Jelenu Trivan ispred Doma Narodne Skupštine

Zdravstveno stanje poslanice i portparolke Demokratske stranke Jelene Trivan stabilno je nakon što joj je na Vojno-medicinskoj akademiji ukazana pomoć zbog ujeda pasa, rečeno je danas na VMA.

Jelenu Trivan su sinoć ispred Doma Narodne skupštine u centru Beograda napali psi lutalice. Poslanica DS je na VMA primljena sinoć oko 23 časa i imala je više ujeda po nogama.
Posle hirurške obrade i intervencije infektologa i epidemiologa, Trivanova je dobila antitetanus terapiju i otpuštena je na kućno lečenje, rečeno je danas agenciji Beta u VMA.
Na skupštinskom parkingu u trenutku napada nije bilo ni policije ni obezbeđenja, preneli su beogradski mediji.
\\\"Uključena je čitava ekipa, osim nas posle hirurške obrade, uključili smo naše infektologe i epidemiologe jer se radi o psima nepoznatog vlasnika. Radi se o ozbiljnim povredama donjih ekstremiteta, jer su ujedne rane duboke. Mi smo nju tokom noći pustili kući, ali ćemo posle današnjeg previjanja odlučiti, da li će ostati na hospitalizaciji\\\", rekao je ranije za B92 hirurg dr Bratislav Trifunović.

Dve ekipe Zoohigijene traže pse
Dve ekipe beogradske komunalne službe \\\"Zoohigijena\\\" na terenu pokušavaju da lociraju pse odgovorne za sinoćni napad na poslanicu DS Jelenu Trivan.
\\\"Mi nismo imali nijednu prijavu za nekim psom ili čoporom u tim centralnim delovima grada, kao što su prostori oko republičke ili gradske skupštine, niti na teritoriji Ulice srpskih vladara\\\", izjavio je Tanjugu portparol Veterinarske stanice Beograd Miloš Marković.
Prema njegovim rečima, neobično je to što se napad na poslanicu i portparolku DS dogodio po kišovitom i vetrovitom vremenu, budući da se napadi pasa po pravilu ne dešavaju u takvim vremenskim uslovima.
\\\"Dve ekipe \\\"Zoohigijene\\\" su na terenu i pokušavaju da lociraju pse u okolnim ulicama\\\", kazao je Marković.
Prema njegovim rečima, građani u tom delu grada potencijalno opasne pse ili pse lutalice nisu prijavili veterinarskoj stanici, gradskom centru za uzbunjivanje, niti policiji.

E jbg. kad Beograđani nemaju TAURU.Ukradene novce iz Vojvodine troše na \\\" zabavu\\\":( :( :( :(
Ajde da im poklonimo  i \\\" jednu \\\" Tauru.:( :( :(

mumba

  • Gost
Odg: Taura
« Odgovor #303 poslato: Avgust 07, 2009, 09:57:23 posle podne »
beograđanima bolje da poklonimo vakcine protiv besnila i halapljivosti!

Robbyn �

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1197
    • Pogledaj profil
Odg: Taura
« Odgovor #304 poslato: Avgust 07, 2009, 10:30:10 posle podne »
Ma mora da su to neke autonomaške KERE :laugh: :laugh: :laugh:
zdravo besne ;)

mumba

  • Gost
Odg: Taura
« Odgovor #305 poslato: Avgust 07, 2009, 11:08:05 posle podne »
ta kake autonomaške kere taki viš i njema al zat im oni drugi hehe!

Gordana Kuzmanovic Sadzakov

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 5066
    • Pogledaj profil
Odg: Taura
« Odgovor #306 poslato: Avgust 08, 2009, 07:05:24 pre podne »
!!!  OBAVEŠ TENJE

Na teritoriji naseljenog mesta Mileševo pronađena je lisica za koju se sumnjalo da ima besnilo.
Pasterov zavod je potvrdio sumnju.
Od sutra su interventne ekipe na terenu Mileševa i svaki pas koji se bez nadzora nađe na ulici smatraće se napuštenim, a ukoliko nije vakcinisan protiv besnila i nema čip, smatraće se potencijalnom opsasnošću po stanovnike, pa će biti omamljen i ukoliko bude potrebno i uspavan.

Ne dozvolite da Vaš kućni ljubimac bude jedan od njih!

Veterinarske ekipe će akcijom od vrata do vrata proveriti da li su vlasnici pasa i mačaka izvršili svoju zakonsku obavezu i svoje kućne ljubimce vakcinisali. Ukoliko to nije slučaj, vakcinisaće se na licu mesta.

Zona besnila je proglašena u krugu od 3 km oko Mileševa, tako da se sve gore navedeno odnosi i na naseljeno mesto Drljan.
Ako tamo imate rođake ili prijatelje, obavestite ih!

Situacija u Bečeju i ostalim naseljenim mestima je za sada ok.
Ako niste do sada ispunili svoju zakonsku obavezu, učinite to sada! Tada ste bezbedni i Vi i vaš kućni ljubimac!
Ako Vam treba pomoć pozovite dežurni Taurin tel.

TiDža84

  • Gost
Odg: Taura
« Odgovor #307 poslato: Avgust 10, 2009, 08:47:16 pre podne »
Imam par pitanja za Lusy,obzirom da nisam znala u koju temu da ih smestim mislim da ce najpodobnije biti ovde. :)

Da predjem na stvar...Komsija pored cije kuce skoro svakodnevno prolazim vlasnik je 3-4 kuceta stara odprilike 3-4 meseca i 2 odrasla psa.Tokom noci oni su prakticno na ulici,pusteni,sve bi bilo OK da su miroljubivi,ali...svaki put kada prolazim laju,trce u coporu zamnom do momenta da jedino sto mi preostaje je to da trcim i bezim (sto ih jos vise razjari) ili da krenem da ih sutam,gadjam kamenjem i slicno :( .Sta da radim?Kome se ovakve stvari mogu prijaviti,i ko je uopste nadlezan za to?

Gordana Kuzmanovic Sadzakov

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 5066
    • Pogledaj profil
Odg: Taura
« Odgovor #308 poslato: Avgust 10, 2009, 04:31:38 posle podne »
Dobro pitanje TiDžo!

Na žalost pojava je učestala. :(
Nesavesni i bahati vlasnici pasa, puštaju svoje ljubimce da se bez nadzora šetaju ulicama, izlažući riziku svoje komšije-sugrađane, a takođe i svoje kućne ljubimce zakonu ulice...

Prijavljuješ problem na dežurni tel Taure 063 22 90 32. Mi kao Udružene građana dolazimo do vlasnika da vidimo zbog čega je životinja bez nadzora, izlaze radnici, koji će takvu životinju uhvatiti i odneti u Prihvatilište, ukoliko se vlasnik/držalac ogluši i problem se nastavlja. Tada se obaveštava komunalna inspekcija, koja je nadležna za ovakve stvari i  koja dalje procesuira stvar.
Možeš se obratiti i direktno komunalnoj inspekciji, tada komunalni inspektor izlazi na teren... samo što se stvar tada produžava, jer za sve je potrebno imati dokaze ( u opštini postoje samo 2 komunalna inspektora koja su zadužena za celu teritoriju opštine i za sve komunalne stvari, tako da im je bavljenje psima bez nadzora na ulicama, otprilike 1/10 njihovoh poslova).

 Varaju se ljudi, koji misle da ukoliko nisu izvršili svoju zakonsku obavezu, pa pas nije čipovan i vakcinisan, da će da izbegnu slovo zakona.
 Po zakonu su oni držaoci životinje ( dakle ne poseduju pasoš za istu, dakle nisu vlasnici) i podležu krivičnoj odgovornosti ( po zakonu vlasnik je izjednačen sa držaocem... nešto kao brak i vanbračna veza, jer se jako lako prepoznaje lutalica i pas bez nadzora, a komšije znaju da li njihov komšija ima psa ili ne.
Ne može da bude nečiji pas preko dana, a noću ili ako se nešto desi- ničiji.
Držaoci životinja, dakle, nisu ispunili svoju zakonsku obavezu i u startu su u lošijoj poziciji od vlasnika.

Eto ne znam da li sam uspela da objasnim.
Pozovi i ostavi podatke gde se nalaze psi bez nadzora i... samo još nešto!
 Pokušaj da zadržiš prisebnost i nemoj trčati, jer tada samo pogoršavaš situaciju. Isto tako ukoliko se čovek nalazi na biciklu, valjalo bi sići sa istog i što mirnije proći pored životinje/a.
Psi napadaju samo ako se osećaju ugroženo.

TiDža84

  • Gost
Odg: Taura
« Odgovor #309 poslato: Avgust 11, 2009, 10:01:57 pre podne »
Hvala ;)

Plavi_Zoro

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 759
    • Pogledaj profil
Odg: Taura
« Odgovor #310 poslato: Avgust 11, 2009, 04:00:25 posle podne »
TiDža84 napisao/la:
Citat
Hvala ;)


 .....Nije ni čudo što te napadaju \\\" seoske kere\\\" kad u sitne sate ideš kući.. jel bilo i tamburaša?? :lolol::) :)

TiDža84

  • Gost
Odg: Taura
« Odgovor #311 poslato: Avgust 12, 2009, 12:12:19 pre podne »
Plavi_Zoro napisao/la:
Citat
TiDža84 napisao/la:
Citat
Hvala ;)


 .....Nije ni čudo što te napadaju \\\" seoske kere\\\" kad u sitne sate ideš kući.. jel bilo i tamburaša?? :lolol::) :)


Tamburasi me prate kad odlazim od kuce,kad se vracam prati me neko drugi  ;) :lol: :P

Gordana Kuzmanovic Sadzakov

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 5066
    • Pogledaj profil
Odg: Taura
« Odgovor #312 poslato: Avgust 27, 2009, 03:26:27 posle podne »
:)

{youtube}v0zgQAp7EYw&feature=fvst{/youtube}

Gordana Kuzmanovic Sadzakov

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 5066
    • Pogledaj profil
Odg: Taura
« Odgovor #313 poslato: Septembar 03, 2009, 04:52:59 pre podne »
Vratih se nedavno sa \\\"uviđaja\\\".

Danas oko 13 i 30, po svedočenju građana na raskrcnici Republikanske i Karl Marksa, dogodila se saobraćajna nezgoda.
Naš sugrađanin, vožeći službeni auto, sudario se sa psom... mađarskim kuvasom.  Pozvao  je saobraćajnu  patrolu, izvršen je uviđaj. Valja se pobrinuti za metalnog drugara. Pobogu, vozilo je službeno, valja naplatiti osiguranje.
Nakon uviđaja,svako je otišao svojim putem, ostavljajući ranjenu životinju da se muči kraj puta. ???
Pas je ostao da leži.  Verujem da ga niko nije ni pogledao. Poziv sam primila oko pola 7 uveče.
 Neka dobra baka je javila.
Dežurna ekipa Taure je izašla i našla ranjenu životinju.
Policija je bila dužna da slučaj prijavi veterinarskom inspektoru ili Tauri!Ako ništa drugo da se proveri da li pas ima vlasnika.

Da li znate koje je veličine mađarski kuvas? Ogroman je!
Da li možete pretpostaviti kojom brzinom je vozio čovek koji je naneo takve povrede ogromnom psu?... ja mogu, al\\\' policiji očigledno taj momenat nije bio bitan?!

Pas ima vlasnika.
 Pas je teško  povređen i ostavili su ga da ugine na ulici... službena lica.
Kako se našao na ulici, nije mi poznato, ali takav odnos prema životu, odslikava naše društvo. Više se brinemo o automobilima, nego o živim stvorovima. Vozač je nepovređen.
Zapisnik je sačinjen i ne znam šta u njemu piše. Mogu samo da pretpostavljam da je pas kriv za ulubljen automobil i da je  proglašen lutalicom!?

Pas je prebačen do prihvatilišta i sutra ću kontaktirati vlasnike.

evo i psa

Gordana Kuzmanovic Sadzakov

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 5066
    • Pogledaj profil
Odg: Taura
« Odgovor #314 poslato: Septembar 03, 2009, 04:59:35 pre podne »