Autor Tema: Manipulacija  (Pročitano 9275 puta)

attila f

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 138
    • Pogledaj profil
Odg: Manipulacija
« Odgovor #60 poslato: April 28, 2009, 05:42:15 posle podne »
Bivši ateista, a posle jedan od najvećih branilaca Biblije, profesor književnosti C.S. Lewis, lepo je kazao da je Bog svuda u ovom svetu postavio \\\"zamke\\\", odnosno dokaze za svoje postojanje, i da samo slep čovek neće naići na svetlost od Boga. Dakle, svako ko pokaže trunku želje za saznanjem i napretkom, dobiće to sto traži na način koji će mu biti primeren i razumljiv. Naravno da je lakše kad čoveka ima neko da vaspita i usmeri, ali i ako nema u bližem okruženju takvih ljudi, Bog ima način da ozbiljnog i iskrenog čoveka informiše i spoji sa ljudima od kojih može nešto korisno da nauči. Neozbiljni ljudi uvek imaju opravdanje za svoje propuste i promašaje, a ozbiljni ljudi se uvek pitaju sta mogu da učine da unaprede svoj život i uspevaju da nadju odgovore. :)

Plavi_Zoro

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 759
    • Pogledaj profil
Odg: Manipulacija
« Odgovor #61 poslato: April 28, 2009, 09:41:22 posle podne »


Grupa penzionisanih radnika P.U. Novi Sad, i P.S. Bečej, posetio je dan 24.04.2009 godine Hram Svetog Save u Beogradu.
Niko sa nama nije manipulisao,sami smo došli i saslušali predavanje velečasnog u vezi izgradnje ove grandiozne građevine.:) :) :)

attila f

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 138
    • Pogledaj profil
Odg: Manipulacija
« Odgovor #62 poslato: Maj 09, 2009, 06:07:41 pre podne »
U današnje vreme “tolerancije,” moralni relativizam je nametnut kao uzvišena vrlina. Svaka filozofija, ideja, i verski sitem imaju jednaka merila, kažu relativisti i to je podjednako vredno poštovanja. Oni koji favorizuju jedan verski sistem u odnosu na drugi ili —još gore—tvrde da znaju potpunu istinu se smatraju ograničenim, neprosvećenim ili čak fanaticima.
Naravno, različite religije daju uzajamno isključive izjave i relativisti nisu u stanju da logički pomire očigledne razlike. Na primer, Biblija tvrdi da je “ljudima određeno jednom da umru” (Jevrejima 9:27), dok neke istočnjačke religije govore o reinkarnaciji. Tako da, da li umiremo jednom, ili mnogo puta? Oba učenja ne mogu biti istina. Relativisti u osnovi predefinišu istinu da bi stvorili paradoksalni svet u kome više kontradiktornih “istina” mogu da koegzistiraju.
Isus je rekao: “Ja sam put, istina i život: niko ne dolazi Ocu – sem kroz mene.” (Jovan 14:6). Jedan hrišćanin prihvata Istinu ne kao koncept, već kao Osobu. Ovakvo poznavanje Istine odvaja hrišćanina od takozvanih “otvorenih umova” današnjice.
Hrišćanin javno priznaje da je Isus ustao iz mrtvih (Rimljanima 10:9-10). Ako on zaista veruje u Vaskrsenje, kako on može da bude “otvoren” u pogledu nevernikove procene da Isus nije ustao ponovo? Ako bi hrišćanin porekao jasno učenje Božije reči, to bi značilo da on izdaje Boga.

Bojan Maletic

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 3394
    • Pogledaj profil
Odg: Manipulacija
« Odgovor #63 poslato: Maj 10, 2009, 03:50:27 posle podne »
meni ovo lici malo da je offtopic,vise mi lici na propoved nego na manipulaciju,a to sto moderatori i administratori nisu prebacili ovaj post u temu gde pripada znaci da ni oni vise ne citaju Attiline postove,sto opet znaci da si ih smorio brate

Plavi_Zoro

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 759
    • Pogledaj profil
Odg: Manipulacija
« Odgovor #64 poslato: Maj 10, 2009, 06:26:59 posle podne »
boky81 napisao/la:
Citat
meni ovo lici malo da je offtopic,vise mi lici na propoved nego na manipulaciju,a to sto moderatori i administratori nisu prebacili ovaj post u temu gde pripada znaci da ni oni vise ne citaju Attiline postove,sto opet znaci da si ih smorio brate


Ma pusti boky brate, bolje on da propoveda tu nego Š ešeljevi sledbenici. Kad god su Nas oni branili, uvek smo najebali.Pusti Attilu neka  \\\" propoveda\\\" on je inače i propovednik- da nekažem pop.:) :) a što je najvažnije nikom neželi zlo.:) :) :)

Petar Petrovic

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 17
    • Pogledaj profil
Odg: Manipulacija
« Odgovor #65 poslato: Maj 23, 2009, 04:38:29 pre podne »
citao sam tvoje poruke gazda Zoro,i vidim da si ti jedan dokoni penzioner koji ima jako puno slobodnog vremena i koji jako voli da bude u pravu i pati od toga da ga ljudi tapsu po ramenu i govore mu da je najbolji,neki to zovu i kompleksima,ali to je nebitno sada...
Nego sam primetio da si konfliktna licnost,i da si mnogo nervozan,de nisi ti kriv to ide sa godinama,elem,ostavi decu neka pisu,zive i uzivaju,nisam citao sve tvoje poruke,ali vidim da si se svadjao i sa nekim bokijem i sa nekim gospodarom vremena,sta ce ti to u zivotu,pusti decu,mi smo nase prosli,botrili i izborili,sad je njihovo vreme da menjaju svet...
Man se corava posla,prijateljski savet... tvoj gazda Pera

Bojan Maletic

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 3394
    • Pogledaj profil
Odg: Manipulacija
« Odgovor #66 poslato: Maj 28, 2009, 10:14:51 posle podne »
veliki pozdrav gazda Pero ;)

Plavi_Zoro

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 759
    • Pogledaj profil
Odg: Manipulacija
« Odgovor #67 poslato: Jun 17, 2009, 08:42:40 posle podne »


:( :( :( :(

Zoran Sarajlija

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1352
    • Pogledaj profil
Odg: Manipulacija
« Odgovor #68 poslato: Jun 18, 2009, 05:33:30 pre podne »
Ne daj se Plavi i ne podleži provokacijama;)

boris petkovic

  • Sr. Member
  • ****
  • Poruke: 271
    • Pogledaj profil
Odg: Manipulacija
« Odgovor #69 poslato: Jun 22, 2009, 06:16:08 posle podne »
Plavi_Zoro napisao/la:
Citat
boky81 napisao/la:
Citat
meni ovo lici malo da je offtopic,vise mi lici na propoved nego na manipulaciju,a to sto moderatori i administratori nisu prebacili ovaj post u temu gde pripada znaci da ni oni vise ne citaju Attiline postove,sto opet znaci da si ih smorio brate


Ma pusti boky brate, bolje on da propoveda tu nego Š ešeljevi sledbenici. Kad god su Nas oni branili, uvek smo najebali.Pusti Attilu neka  \\\" propoveda\\\" on je inače i propovednik- da nekažem pop.:) :) a što je najvažnije nikom neželi zlo.:) :) :)


ček ko je tebe branio i kad? od čega su te branili?