Autor Tema: Biblija  (Pročitano 10599 puta)

Gordana Kuzmanovic Sadzakov

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 5066
    • Pogledaj profil
Odg: Biblija
« Odgovor #30 poslato: Decembar 12, 2008, 08:07:43 pre podne »
Attila napisao/la:
Citat
Mislim da bi trebalo prekinuto ovo prepucavanje jer ničemu ne vodi, samo stvara mržnju, a toga nam je dosta...svima. Da se vratimo na temu!
.... Biblija niti je istorijska knjiga, niti pslihološki tekst, niti naučni dnevnik. Biblija je prikaz koji nam je Bog dao o samom sebi i o tome šta su Njegove želje i planovi za ljudski rod. Najznačajniji deo ovog otkrivenja je priča o našoj odvojenosti od Boga zbog greha, i o načinu na koji je Bog obezbedio obnovljenje našeg zajedništva kroz žrtvu svoga Sina, Isusa Hrista, na krstu. Naša potreba za otkupljenjem se ne menja. Niti Božija želja da nas pomiri sa Sobom.
Biblija sadrži veliki broj tačnih i relevantnih informacija. Najvažnija poruka u Bibliji – otkupljenje – je univerzalna i neprekidno primenjiva za ljudski rod.


Slažem se sa Tobom Attila da je mržnje, danas, previše na celom svetu!

Hajde da razgovaramo o Bibliji!
Dakle Biblija je knjiga nastala prikupljanjem raznih jevanđelja, kao i knjige o postanju, na Nikejskom saboru.

Biblija je, kažu statistike, najčitanija knjiga na svetu!

Zbog čega najviše mržnje, upravo \\\"danas\\\", ima najviše na svetu?

Pročitala sam Bibliju i često mi je kraj uzglavlja, jer volim da čitam priče iz nje.
Pročitala sam i druge verske knjige, jer smatram da je potrebno sve to pročitati.

Pročitala sam i Egipatske mitologije i nekako sve verske knjige imaju isti koren u tim mitologijama???

Kao vrsnom poznavaocu Biblije, molim Te da mi kažeš, kako je takva sličnost moguća?

Ono što ne mogu da prihvatim iz Biblijskog učenja da je beba koja je začeta već grešna!?

Pa nije li upravo Bog rekao: mnozite se!?

Kako je moguće da je beba već u utrobi majke grešna Attila?

Kako opravdavaš Krstaške ratove?... kada je na hiljade dece izginulo prelazeći planine?

Isus to niti jednom nije pomenuo u Bibliji.

Negde sam već rekla da živim po nekim svojim pravilima i znam da sam bliža nebu od mnogih, koji se izdaju za vernike.

Molim za odgovore.

Bojan Maletic

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 3394
    • Pogledaj profil
Odg: Biblija
« Odgovor #31 poslato: Decembar 13, 2008, 05:27:20 pre podne »
i ja nestrpljivo cekam odgovore,ali nam se Atila nesto ulenjio u kucanju....:(

attila f

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 138
    • Pogledaj profil
Odg: Biblija
« Odgovor #32 poslato: Decembar 13, 2008, 06:39:40 pre podne »
Prvo, nisam ja onaj koji ima odgovore na pitanja, i ja sam ko i vi privremeni stanovnik ove planete, sa težnjom da ne promašim cilj, da odem kući k Ocu, trudeći se da svoj život sinhronizujem sa Rečju Božijim.
Prva stvar koju nam Biblija govori je naš prirodni položaj pred Bogom. Mi smo \\\"po prirodi deca gneva\\\" (Efescima 2:3), i \\\"mrtvi po prestupima i po gresima svojim\\\" (Efescima 2:1). Mi stalno dokazujemo da smo grešnici po poreklu i postupcima.
Greh je ušao u ljudski rod kroz Adama i od tada se čovek bezuspešno nastoji osloboditi tog prokletstva. Svi smo po nasleđu grešnici. Bez obzira što sve pokušavali, ne možemo izbeći našem nasleđu.
Nema izuzetaka: \\\"Nikog nema pravednog, nema ga ni jednog!\\\" (Rimljanima 3:10). \\\"Jer su svi sagrešili i lišeni su slave Božje,\\\" (Rimljanima 3:23). Svi smo uskraćeni Božanskog uzora apsolutne svetosti. Mi stojimo pred Pravednim Sudijom - krivi po optužbi.
Pribegli smo svim mogućim sredstvima da ponovo steknemo ono što je Adam izgubio. Pokušali smo obrazovanjem, filozofijom, religijama i državnim uređenjem zbaciti sa sebe jaram izopačenosti i greha. Naše su pobude bile dobre i neki naši pokušaji hvale vredni, ali nisu postigli svoj cilj. Još uvek činimo onu istu grešku koju je učinio i Adam. Pokušavamo biti carevi po nekom svom pravu, po svojoj sili i snazi, umesto da poslušamo Boga i njegove zapovesti.
Greh nije samo ubiti, ukrasti ili lagati. Grešnici smo zato što jednostavno nismo dovoljno dobri, takva nam je priroda. Niko od nas ne može da dostigne Božji savršeni standard - standard apsolutne pravednosti i dobrote, jer smo od rođenja grešni. Nosimo u sebi greh svojih prvih predaka - ljudi - Adama i Eve.
Dokaz tome je sklonost da konstantno činimo moralne greške (loša dela za koja uvek znamo da su loša jer nas zbog njih prekorava naša savest). Sila greha koju Biblija naziva i \\\"palom\\\", \\\"grešnom\\\" prirodom je u nama prisutna poput sile gravitacije koja nas stalno vuče ka sebi i kojoj ne možemo nikako da se odupremo.
Greh na sebe navlači smrtnu kaznu i niko nije u stanju spasiti se od kazne za greh ili očistiti svoje srce od pokvarenosti. Jedino Hrist ima sredstvo za otkupljenje od greha. Samo Hrist može spasiti grešnika od kobne sudbine koja ga čeka. \\\"Smrt je, naime plata za greh.\\\" (Rimljanima 6:23) \\\"Onaj koji zgreši, taj će umreti.\\\" (Jezekilj 18:4) \\\"Ta niko sebe ne može otkupiti ni za se dati Bogu otkupninu.\\\" (Psalam 49:8) \\\"Ni njihovo srebro ni njihovo zlato neće ih spasiti.\\\" (Sofonije 1:18).
Hvala Bogu, to nije kraj. Smrt Isusa Hrista za sve koji mu veruju otvara put u novi život. Njegova je smrt temelj naše nade. Hrist je na svome telu poneo naše grehe koji nas odvode od Boga. Isus Hrist je vaskrsao iz mrtvih, Očevom slavom, jer smrt nije mogla da zadrži Stvoritelja života.
Postavila si mnogo pitanja, pa sam uspeo da odgovorim samo na jednu, koja je srž svih nevolja.Mnogima se ovo neće svideti, ali izvor suštinskih, spasonisnih istina je sama Božija reč,....mislite o tome!
Kasnije ćemo nastaviti razgovor , sada žurim, ćao svima!

Robbyn �

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1197
    • Pogledaj profil
Odg: Biblija
« Odgovor #33 poslato: Decembar 13, 2008, 05:34:01 posle podne »
Znači grabi sve što ti se pruža i uživaj u životu maksimalno!I onako si grešan...

attila f

  • Full Member
  • ***
  • Poruke: 138
    • Pogledaj profil
Odg: Biblija
« Odgovor #34 poslato: Decembar 13, 2008, 06:09:17 posle podne »
Robbyn napisao/la:
Citat
Znači grabi sve što ti se pruža i uživaj u životu maksimalno!I onako si grešan...


Ovo je geslo onih koji ne nađu shodno, da razmisle o svom životu, da uspostave kontakt sa Stvoriteljem, i žive na životinskom nivou hedonistički (use, nase i podase ), jednostavno ne veruju da Bog postoji i žive po svojim željama i porivima.Ne kažem Robbyn da si ti takav, verovatno tražiš Istinu ko i ja, to kažem globalno.

\\\"I ako se samo u ovom životu uzdamo u Hrista, najnesrećniji smo od svih ljudi.\\\" (1. Korinćanima 15:19)

Čovek je stvoren po obličju Božijem,i pod uticajem greha se srozao na nivo životinje.Uživenje u umetnosti , lepoti i uopšte u duhovnosti su jedni od osobina koji nas odvajaju od ostalih stvorenih bića.Mi smo stvoreni za nebesko carstvo, i naša punina ostvarenja se obznanjuje tek u okrilju Stvoritelja.Kad shvatimo da je privremeni gospodar ovoga sveta Sotona, i ljudi koji teže uspostavljenju kontakta sa Stvotriteljem  su neprijatelji ovoga sveta, mnogi naši problemi će biti osvetljeni sa ispravnog ugla.Ko se opusti i dopusti da ga struja kanalizacije ovoga pokvarenog sveta nosi, neminovno će biti odvojen od Oca u večnosti!Zato Biblija hrabri ljude da se trgnu i poraže put k Ocu, koji je sam Isus Hrist.Tu moram da naglasim da mnogi putevi vode k Bogu, ali samo jedna dovodi do Njega a to je Njegov Sin Isus Hrist!- tako kaže Božija Reč, pa proverite....

Robbyn �

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1197
    • Pogledaj profil
Odg: Biblija
« Odgovor #35 poslato: Decembar 13, 2008, 07:07:02 posle podne »
Attila napisao/la:
Citat
Ne kažem Robbyn da si ti takav, verovatno tražiš Istinu ko i ja, to kažem globalno.



Ma samo opušteno,neću se ja naći uvređenim.

Gordana Kuzmanovic Sadzakov

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 5066
    • Pogledaj profil
Odg: Biblija
« Odgovor #36 poslato: Decembar 14, 2008, 04:42:36 pre podne »
@Attila, ne bih da citiram čitav tvoj post... nastavljam.

Iz ovoga što si napisao izlazi da je i dobro delo u stvari loše delo, da ne postoji ništa što je dobro u čoveku,...
 Ne bih rekla da je Isus u svom srcu nosio takvo učenje!

Tvojim tumačenjem Pisma zapravo se podstiče zlo u čoveku... ili to nisi baš najspretnije preneo ovde.

Za momenat ću se udaljiti od Biblije i vratiti u ne tako daleku prošlost.

Gandi je bio Čovek koji je učio ljude nenasilju. Poštovao je i cenio dobro delo.
Ne čini li ti se da je on bio mnogo bliže Bogu od mnogih koji se izdaju za vernike, za mnoge koji su u suštini neverujući.
 Gandi je poštovao svih 10 Božijih zapovesti, a čovek je druge vere... Nije li ti to zanimljivo?!
Meni jeste.

Vratimo se Bibliji.

Isus je u svom srcu nosio ljubav.
Ljubav prema svemu što je živo.
Nekako mi se ne uklapa tvoje tumačenje u tu konstelaciju stvari.
Tvoji citati su uglavnom iz Starog Zaveta, pre nego što je došao Isus.

Bog je stvorio Čoveka, a dao je Čoveku i mozak koji treba da misli.

Molim za tvoja dalja tumačenja Biblije u vezi sa pitanjima koja sam postavila, a tebi postavljam jedno na koje sigurno možeš da mi odgovoriš: Da li si vegetarijanac?

:)

irena maric

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 3884
    • Pogledaj profil
Odg: Biblija
« Odgovor #37 poslato: Decembar 14, 2008, 04:48:41 pre podne »
Attila napisao/la:
Citat
Greh je ušao u ljudski rod kroz Adama i od tada se čovek bezuspešno nastoji osloboditi tog prokletstva. Svi smo po nasleđu grešnici. Bez obzira što sve pokušavali, ne možemo izbeći našem nasleđu.
Nema izuzetaka: \\\"Nikog nema pravednog, nema ga ni jednog!\\\" (Rimljanima 3:10). \\\"Jer su svi sagrešili i lišeni su slave Božje,\\\" (Rimljanima 3:23). Svi smo uskraćeni Božanskog uzora apsolutne svetosti. Mi stojimo pred Pravednim Sudijom - krivi po optužbi.
Dokaz tome je sklonost da konstantno činimo moralne greške (loša dela za koja uvek znamo da su loša jer nas zbog njih prekorava naša savest). Sila greha koju Biblija naziva i \\\"palom\\\", \\\"grešnom\\\" prirodom je u nama prisutna poput sile gravitacije koja nas stalno vuče ka sebi i kojoj ne možemo nikako da se odupremo.
Greh na sebe navlači smrtnu kaznu i niko nije u stanju spasiti se od kazne za greh ili očistiti svoje srce od pokvarenosti. Jedino Hrist ima sredstvo za otkupljenje od greha. Samo Hrist može spasiti grešnika od kobne sudbine koja ga čeka. \\\"Smrt je, naime plata za greh.\\\" (Rimljanima 6:23) \\\"Onaj koji zgreši, taj će umreti.\\\" (Jezekilj 18:4) \\\"Ta niko sebe ne može otkupiti ni za se dati Bogu otkupninu.\\\" (Psalam 49:8) \\\"Ni njihovo srebro ni njihovo zlato neće ih spasiti.\\\" (Sofonije 1:18).
Hvala Bogu, to nije kraj. Smrt Isusa Hrista za sve koji mu veruju otvara put u novi život. Njegova je smrt temelj naše nade. Hrist je na svome telu poneo naše grehe koji nas odvode od Boga. Isus Hrist je vaskrsao iz mrtvih, Očevom slavom, jer smrt nije mogla da zadrži Stvoritelja života.


Atila,slazem se sa tobom u potpunosti!
Mnogo puta se u zivotu javi djavo sa likom andjela.Malo je onih koji mnogu to da prepoznaju i da odole tom iskusenju.Ceo zivot je iskusenje.Treba samo pomno pratiti znakove!

irena maric

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 3884
    • Pogledaj profil
Odg: Biblija
« Odgovor #38 poslato: Decembar 14, 2008, 04:52:38 pre podne »
I da...Bibliju ne moze svako da razume.Moras biti cistog srca i ciste duse.Moras joj verovati.Biblija se ne cita,ona se voli.Ona je put koji nas vodi ka spasenju.Biblija i molitva!

Bojan Maletic

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 3394
    • Pogledaj profil
Odg: Biblija
« Odgovor #39 poslato: Decembar 14, 2008, 04:52:53 pre podne »
Ja se ipak vise slazem sa Lusy,ako nista ne postoji dobro u coveku,znaci da smo svi osudjeni na cistiliste ili pakao? Ako je tako,zasto se onda pridrzavati 10 zapovesti,kada nam se isto pise hajmo svi \\\"linijom manjeg otpora\\\",otimanje,kradja,preljuba,anarhija....
ipak mislim da nije bas sve toliko crno,i izgubljeno kako rece Atila,logicnije mi je Lusyno tumacenje

irena maric

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 3884
    • Pogledaj profil
Odg: Biblija
« Odgovor #40 poslato: Decembar 14, 2008, 04:57:37 pre podne »
Boki,slazem se i ja sa Lusy!Bibliju niko jos nije protumacio do kraja!Atila nije taj koji na sve moze da da odgovore.Vecina odgovora se nalazi u nama samima.Samo treba da ih potrazimo!Ovo se ne odnosi na Lusy,naravno!Ja razumem zasto je ona postavila ova pitanja,ali mislim da Atila nije taj koji moze da da odgovor.Samo Bog!
Ako si vernik,ti ces znati o cemu pricam!

Bojan Maletic

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 3394
    • Pogledaj profil
Odg: Biblija
« Odgovor #41 poslato: Decembar 14, 2008, 05:19:00 pre podne »
naravno,zbog toga sam to i napisao tako...

Zoran Suboticki

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1707
    • Pogledaj profil
Odg: Biblija
« Odgovor #42 poslato: Decembar 14, 2008, 05:21:56 pre podne »
Biblija je velika knjiga, između ostalog i zbog toga što za svaki životni vjeruju možete pronaći u njoj pregršt citata!

I za opciju: memento mori /misli na smrt!/
I za opciju: carpe diem /grabi dan!/

Attila se opredelio u svojim tumačenjima Biblije za školu tumača koji su Bibliju i uopšte hrišćanstvo videli kroz optiku greha, sagrešenja, večnog opominjanja na smrt i smrtnost čovekovu...Po toj školi život je \\\"dolina plača\\\", prolazna sen, ispraznost, večito sećanje na prvobitni greh i sve grehove koji su proizišli iz tog Prvobitnog greha...Čitav život u Bogu, tj. u Hristu je život Iskupljenja zbog praroditeljskog greha. Zbog Otelotvorenja Boga, Silaska u Materiju, itd. Ta škola hrišćanstva je unela najveći tragizam u istoriji svih poznatih religija: razdor Tela i Duše! Jednostavno, do pojave ovih tumača Biblije, ta podvojenost, taj dramatični dualizam na Telo i Dušu nije postojao!

Druga škola, koja se pojavljuje u osvit Renesanse /kraj 13-og i početak 14-og veka/ u prosvećenim krugovima Italije hrabro je krenula u otklon od te jalove srednjevekovne kukumavke. Iako su se ubrzo Inkvizicijske lomače podložile, hrabri \\\"vitezovi duha\\\" su terali po svome. Oni su pokušali da humanizuju hrišćanstvo, da pokažu i dokažu da je čovek \\\"kreatura kreatora\\\", što će reći da i sam ima kreativne, stvaralačke potencijale, da je \\\"život bogata trpeza\\\" /Hristove reči/ i da život predstavlja Š ANSU! Ili još preciznije IZBOR! Jednom rečju, u renesansi dolazi do tog oslobađanja čovekovog od okova jedne zatucane religijske projekcije Čoveka kao Prolaznog Paćenika u Dolini Suza...

Otuda, dragi naš Attila tvoje dociranje, siguran sam dobronamerno, predstavlja jedno staromodno, dogmatsko, odavno prevaziđeno čitanje Biblije.

Ali sa stanovišta Crkvenog Propovedanja ti si \\\"u temi\\\".  Samo što ono nije u dosluhu sa Biblijom.

Znaš kako je Niče rekao: Istorija hrišćanstva je istorija prljanja jednog bistrog, čistog potoka!

irena maric

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 3884
    • Pogledaj profil
Odg: Biblija
« Odgovor #43 poslato: Decembar 14, 2008, 05:28:40 pre podne »
rez napisao/la:
Citat


Attila se opredelio u svojim tumačenjima Biblije za školu tumača koji su Bibliju i uopšte hrišćanstvo videli kroz optiku greha, sagrešenja, večnog opominjanja na smrt i smrtnost čovekovu...Po toj školi život je \\\"dolina plača\\\", prolazna sen, ispraznost, večito sećanje na prvobitni greh i sve grehove koji su proizišli iz tog Prvobitnog greha...Čitav život u Bogu, tj. u Hristu je život Iskupljenja zbog praroditeljskog greha.


Uovim recima koje sam citirala se i sastoji vera!
Plac je iskupljenje,plac je ustvari dar Boziji.Plac je sreca!Plac je bogatstvo koji nemogu posedovati svi!
Plac,pokajanje i molitva....to je vera!

Zoran Suboticki

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1707
    • Pogledaj profil
Odg: Biblija
« Odgovor #44 poslato: Decembar 14, 2008, 05:31:32 pre podne »
...a OSMEH, SMEH, SMEJANJE - SOTONINO DELO!

Tako hrišćanstvo tumaču tu fiziognomsku i patognomsku pojavu na našem licu!