Autor Tema: Prodaješ li prijatelja za novac?  (Pročitano 23675 puta)

Gordana Kuzmanovic Sadzakov

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 5066
    • Pogledaj profil
Prodaješ li prijatelja za novac?
« poslato: Decembar 27, 2008, 05:06:20 posle podne »
Potrebna mi je Vaša pomoć, kako bih mogla čitavu situaciju da stavim u svoje vijuge.

Pre, bezmalo, 2 meseca desila se neobična situacija.
 Moj prijatelj iz inostranstva, koji je bio ovde, imao je potrebu da, nešto što je za njega jako vredno, zbrine na adekvatan način.
Zamolio me je za pomoć.
Hajde da se bolje razumemo, u pitanju je pas koji treba da bude usvojen od strane tog mog prijatelja,( živi u inostranstvu), ali kako je potrebno da prođe najmanje 3 meseca od momenta vađenja krvnog testa, kao dokaz da pas ne boluje od besnila, do izlaska iz naše države ( zakon koji je važeći svuda), valjalo je psa smestiti negde.
Zamolila sam osobu koju sam smatrala svojim prijateljem da primi psa na 3 meseca.

Sve je dogovoreno i pas je prenet kod osobe koju sam smatrala prijateljem. Doneta je hrana, lekovi i sve što je potrebno za prvo vreme.
 Moj prijatelj iz inostranstva je dao 200 evra, kako bi sve bilo pokriveno do kraja ( hrana, veterinarska nega...),iako sam smatrala da to nije potrebno, osobi koju sam smatrala svojim prijateljem, a ne sumnjam uopšte da bi po odlasku psa osoba koju sam smatrala svojim prijateljem bila nagrađena, bar sa duplom cifrom.
 Dakle bila sam prisutna.
Napominjem da iz čitave situacije, lično nisam imala nikakve materijalne dobiti, samo troškove...:S

E sad nastaje zaplet.

U roku od 24 sata, pronašli smo mnogo bolje rešenje i logično je bilo da se pas prebaci.
Al\\\' avaj , osoba koju sam smatrala svojim prijateljem je u roku od 24 sata potrošila novac ostavljen za negu i brigu o psu, i dogovor je bio da će novac biti vraćen za 2-3 dana.

Ok pokašala sam da izamortizujem stvari i rekla da će to tako i biti, verujući osobi koju sam smatrala svojim prijateljem, na reč. Da li možete da zamislite kako sam se osećala!?
Moj prijatelj iz inostranstva je otišao sutradan, a novac još ni do dan danas nije vraćen! :dry:  

Nekoliko puta sam zamolila, na najkulturniji način, osobu koju sam smatrala svojim prijateljem, da vrati novac koji je potrošila na nenamensku stvar i do pre koji dan sam je čak i razumela. Sada više ne!

Moj prijatelj iz inostranstva ne može da razume i ja mu ne mogu zameriti, čak ne znam ni kako da mu objasnim.

Do dana današnjeg, novac nije vraćen, a ja crvenim svaki dan, ne znajući više kako da opravdam bahatost osobe koju sam smatrala svojim prijateljem, a koja se vozi na posao autom, koristi kompjuter i pravi se nevina u ludnici, izigravajući najpošteniju osobu na svetu.

Š teta je nepopravljiva!
Izgubila sam poverenje prijatelja iz inostranstva i ne znam kako da razrešim agoniju u koju sam dospela, ni luk jela, ni luk mirisala, želeći da pomognem jednoj a razumejući drugu osobu.

To što sam izgubila osobu koju sam smatrala prijateljem smatram darom, jer bi se mogla upetljati u još negu goru priču... ovako bar znam na čemu sam.

Osećam se prevareno i izigrano. Za 24 sata briga za psa kod osobe koju sam smatrala svojim prijateljem je koštala 200 evra??? + stvari koje su ostale kod iste, jer ta osoba nema nameru, mislim da je to sad očigledno, da novac koji joj ne pripada, vrati!

O zemljo Srbijo otvori se da propadnem u zemlju!

Prodajete li i Vi vaše prijatelje za novac?... ili?
Š ta bi Ti uradio/la na mom mestu?

Dejan Skobic

  • Newbie
  • *
  • Poruke: 5
    • Pogledaj profil
Odg: Prodaješ li prijatelja za novac?
« Odgovor #1 poslato: Decembar 27, 2008, 05:29:45 posle podne »
Najgore je to kada ni kriv ni duzan naj**** a druge bas briga. Ti si na duplom gubitku ali i na dobitku jer si videla da ti  ta osoba nije bas veliki prijatelj i da joj nisi poverila nesto dragocenije poput muza...haha....salim se...

Mogu da zamislim kako se osecas jer ja najvise mrzim pevare i izdajnistvo. Juce sam otkrio jednu internetsku prevaru na koju sam i ja mogao da nasednem i ni kriv ni duzan zaglavim u zatvor dok drugi uziva na nekoj plazi. U teskim situacijama se vidi ko je coveku prijatelj kako kaze Njegos u \\\"Gorskom vijencu\\\": \\\"u dobru je lako dobar biti, na muci se poznaju junaci\\\"

Najbolja je da se izvinis tom prijatelju iz inostranstva i objasnis detaljno celu situaciju ja verujem da ce razumeti i oprostiti jer to i nije bog zna sta sto neko ne bi mogao da podnese i nemoj sebe opterecivati da si prodala prijatelja. Nisi ti prodala prijatelja vec je tebe drugi prijatelj prevario i nasamario a sta je 200e za tog sto zivi u inostranstvu sica, mozda bi bilo najbolje da napises neki osecajni i iskreni blog i posaljes tom prijatelju link da vidi kako se ti osecas u ovom trenutku..

Pozdrav i puno srece!!!

Gordana Kuzmanovic Sadzakov

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 5066
    • Pogledaj profil
Odg: Prodaješ li prijatelja za novac?
« Odgovor #2 poslato: Decembar 27, 2008, 05:53:04 posle podne »
E Godžane,
\\\'fala na podršci!
Samo da ne bude nesporazuma.
Ja sam ta koja se oseća prodato za 200 evra, naime toliko me procenila osoba koju sam smatrala za prijatelja. Nek joj je na čast!
Moj prijatelj iz inostranstava nije prodat i ne prodaje se... samo ne može da shvati problem, a ja mu to i ne zameram.
Zemlja Srbija je čudo!

Nije stvar u 200 evra, nego u poverenju i (ne)prijateljstvu, koje neko (ne) gleda kroz novac.

Becej City

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 818
    • Pogledaj profil
Odg: Prodaješ li prijatelja za novac?
« Odgovor #3 poslato: Decembar 28, 2008, 12:51:40 pre podne »
Ja nekako sticem utisak da ti tu osobu nisi dovoljno poznavala kad se vec ovakvo nesto desilo! Iz navedenog, pomenuta osoba ima karakteristike najobicnije luftike sa djoncinom od obraza.

Ne znam da li si razmislila o tome da sa tom osobom popricas i da joj prospes pricu da je \\\"Nemac\\\" uvredjen, u neverici i da namerava da tuzi i tebe i nju, mozda upali! Ne znam ni sam! Ali, svakako se slazem da si u nezavidnoj situaciji!

Poznajem te povrsno, ali dovoljno da znam da treba biti kompletan kreten i bezdushnik da bi prevario, nasamario ili \\\"prodao\\\" osobu poput tebe!!!!!

irena maric

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 3884
    • Pogledaj profil
Odg: Prodaješ li prijatelja za novac?
« Odgovor #4 poslato: Decembar 28, 2008, 02:42:33 pre podne »
Prijatelji se ne kupuju a jos manje prodaju!

Marina Kovacev

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 750
    • Pogledaj profil
Odg: Prodaješ li prijatelja za novac?
« Odgovor #5 poslato: Decembar 28, 2008, 03:37:01 pre podne »
Koliko sam shvatila, Lusy nije ni htela da kupi bilo koga...
A ta osoba, ako ima bar malo savesti, trebalo bi da vrati novac, pa makar i u ratama. A ako nema, onda neka kaze \\\"Nemam, izvini...\\\" Ja bih i toliko cenila.

Zoran Sarajlija

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1352
    • Pogledaj profil
Odg: Prodaješ li prijatelja za novac?
« Odgovor #6 poslato: Decembar 28, 2008, 09:03:19 posle podne »
Ciganija...

Robbyn �

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1197
    • Pogledaj profil
Odg: Prodaješ li prijatelja za novac?
« Odgovor #7 poslato: Decembar 28, 2008, 09:19:32 posle podne »
debeli zmaj napisao/la:
Citat
Ciganija...


Nemoj vređati Cigane,oni se barem drže date reči...

vesna bosnic

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 577
    • Pogledaj profil
Odg: Prodaješ li prijatelja za novac?
« Odgovor #8 poslato: Decembar 30, 2008, 07:53:29 pre podne »
:S ..uf bogami zeznuto....Vidi..ja bih da sam na tvom mestu pokusala jos koji put da trazim taj novac da se vrati,naravno na lep i kulturan nacin(inace ja sam bas tolerantna....ali..znam jako da popiz...)...ako bi me ta osoba i tada ignorisala..ja bih vratila svom prijatelju novac(naravno ako ga imam),jer je taj isti prijatelj na moje poverenje dao svog psa na cuvanje i novac-osobi koju sam mu ja preporucila!Sto znaci da sam ja odgovorna...jbg.zao mi je...ali mislim da to tako ispada..A sto se tice onog drugog\\\"prijatelja\\\"verovatno bih mu rekla u oci ono sto mislim o njemu..a onda vise za mene ne bi postojao!!!!Opet sve zavisi da li taj \\\"prijatelj \\\"stvarno nema para i ne moze sada trenutno da mi vrati novac ili me zajeb. i pravi se prost?!
A sto se tice nekog poverenja....uf.....na danasnje vreme tesko je verovati ljudima....Eto pitala si za savet,a ja sam ti rekla kako bih ja postupila!!!!Pozdrav!!!!
I jos nesto zato sto si takva-dobrica,a to sam osetila kada sam te upoznala...zato si se i tako opekla sada!Znam ja taj osecaj..jako dobro...:(

Gordana Kuzmanovic Sadzakov

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 5066
    • Pogledaj profil
Odg: Prodaješ li prijatelja za novac?
« Odgovor #9 poslato: Decembar 30, 2008, 05:46:50 posle podne »
„Bele mazge“

„Želim uznemiriti ljude – primorati ih da se zabrinu zbog onog što čine ili ne čine. Ali ne da ih zastrašim i uprem prstom u njih, ne; no, ako sam u stanju naterati ljude da se upitaju kako uspevaju u životu, ili kako bi mogli uspeti – da li im ide dobro ili loše, i koliko ima jednog a koliko drugog – onda će značiti da sam ipak nešto učinio. A ako sam slušao sebe a moje reči nešto značile u sopstvenom načinu života – lepo, to označava proveru, zar ne? Ako se ne osetite prisiljeni da primenjujete ono što pripovedate, ili što čitate čini se da se onda nalazite u nekoj vrsti moralne nepomičnosti“

William Carios Williams
„White Mule“

\\\'fala drugari!
Znam šta mi valja činiti.

Plavi_Zoro

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 759
    • Pogledaj profil
Odg: Prodaješ li prijatelja za novac?
« Odgovor #10 poslato: Decembar 30, 2008, 06:05:03 posle podne »
:bejzbolka: :bejzbolka: :bejzbolka:

 Za prevarante, i za one koji kradu, ovo je najbolji lek. Ovo će bar da pamte. :dzavo:

Serveto Pecin

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 2622
    • Pogledaj profil
Odg: Prodaješ li prijatelja za novac?
« Odgovor #11 poslato: Decembar 30, 2008, 07:09:07 posle podne »
Sunce mu poljubim, Lusy... Pa, ako sam ja sa 25 skontao da je vecina ljudi tako neodgovorna, mogla si i ti.. Ma, ne znam kakav da je prijatelj, znam sta mogu sa njim, a sta ne. Svako je dobar za nesto. Jedni su za zajeanciju, drugi za ozbiljnu pricu, treci za sve i svasta, ali do odredjene granice. Samo je nekoliko njih koji su toliko ok da se uvek i potpuno mozes osloniti na njih. I znam ko je to pored mene kome uvek mogu da verujem. Nadam se da nisi mislila da su svi oko tebe sjajni i bajni. :(
Da je meni neko tako nesto uradio, u roku od omak bih napravio neki blog i/ili bih napisao njegovo/njeno ime na sred foruma, pa nek\\\' se zna. nadam se da ti uopste nije zao tog tzv. prijatelja. I nadam se da ga/je ne poznajem...

S druge strane, mozda je toj osobi novac bio potreban za lek ili hranu... Ili nesto trece od velike vaznosti... Ali, u tom slucaju, bilo bi lepo da objasni sta se desilo sa novcem i zbog cega.

Uvek treba sagledati sve moguce verzije, pa tek onda presuditi. A ako kazes da i vozi auto (ako to nije Yugo), sumnjam da joj necijih 200 evra toliko znaci.

Treba biti oprezan u zivotu. Veruj samo sebi! A mozes i meni... ;)

Kada se meni nesto slicno desi, ja ostanem dobar sa onim ko mi je uradio tako nesto, ali se drzim na nekoj distanci.

P.S. Ako nesto ne volim, onda su to neodgovorni ljudi.

mumba

  • Gost
Odg: Prodaješ li prijatelja za novac?
« Odgovor #12 poslato: Decembar 30, 2008, 09:12:03 posle podne »
u pravu si virus sve si rekao što bih i ja ,naravno za novac nikoga ne bih prodao ali za po kile masnog hm to je već nešto drugo!

Serveto Pecin

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 2622
    • Pogledaj profil
Odg: Prodaješ li prijatelja za novac?
« Odgovor #13 poslato: Decembar 31, 2008, 04:57:44 pre podne »
Ne valja ti tol\\\'ko masnog, umreces bolestan.. :)
Ja cu bar otici zdrav sa ovog sveta.. :)

mumba

  • Gost
Odg: Prodaješ li prijatelja za novac?
« Odgovor #14 poslato: Decembar 31, 2008, 06:16:53 pre podne »
al neš znat štas propustio! sorry za off1