Autor Tema: Tržište rada  (Pročitano 17542 puta)

mumba

  • Gost
Odg: Tržište rada
« Odgovor #30 poslato: Oktobar 13, 2009, 01:44:37 pre podne »
uredno sam  sejavljao i još uvek se javljam ali ništa!čak šta više često ja tamo dolazim da se raspitam da li ima nešto ali nema leba od toga!još je meni moj ćale pričao da oni ni u ona dobra vremena nisu radili svj posao dok je svaka firma morala da oglasi konkurs o primanju za radni odnos prek onjih!ne kžem da filijale nsz iz drugih mesta ne rade dobro al iova bečejska je duplo golo uvek bila i ostaće takva!

Djordje P.

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 2379
    • Pogledaj profil
    • pivnicki.com
Odg: Tržište rada
« Odgovor #31 poslato: Oktobar 13, 2009, 01:55:27 pre podne »
jeste sranje i ne znam sta oni tamo rade osim sto ti napisu u onu knjizicu kad da se javis...
svakako nas nista ne kosta da smo tamo. a mozda i bude od koristi...

Robbyn �

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1197
    • Pogledaj profil
Odg: Tržište rada
« Odgovor #32 poslato: Oktobar 13, 2009, 01:59:19 pre podne »
Ako ti je za utehu,a znam da nije, ista stvar je i u NB,evo buraz mi već godinama bezuspešno traži posao.
A kada te i pozovu,to je neviđena muljaža u firmama gde mesecima nisu dobili platu,pa kada im se odlije radne snage, zaposle nekolicinu jadnika sa biroa,pa ko koliko izdrži bez plate.
A ne smem ni da mislim šta bi bilo kada bih i ja ostao bez svoga...U NB nema budućnosti za one koji nemaju posao i nisu u partijama.

Serveto Pecin

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 2622
    • Pogledaj profil
Odg: Tržište rada
« Odgovor #33 poslato: Oktobar 13, 2009, 02:03:34 pre podne »
Tri prsta u vis i svi u glas SMRDIJA!

Robbyn �

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1197
    • Pogledaj profil
Odg: Tržište rada
« Odgovor #34 poslato: Oktobar 13, 2009, 02:09:09 pre podne »
Ma bitno da smo se plasirali na svetsko prvenstvo u fudbalu,ko jebe nezaposlenost (izvinjavam se na rečniku,ali malo me ponele emocije).
Ali zato jedna Finska ili Š vedska za koju se ne čuje u medijima osim kada neko naše gore list ne napravi neko s**** možda i ne zna da igra fudbal,ali zato svakako zna da se pobrine za standard svojih građana,i ne bavi se \\\"bitnim\\\" stvarima kao ovde...

Ivan B.

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 813
    • Pogledaj profil
Odg: Tržište rada
« Odgovor #35 poslato: Oktobar 13, 2009, 02:20:20 pre podne »
...da ne vredjas drzavu.

Ufff, sto mi se ide na `jutarnje vezbanje` u Novo Selo,da se `razgibam` malo,onako `sportski` protiv nezaposlenosti.

Djordje P.

  • Administrator
  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 2379
    • Pogledaj profil
    • pivnicki.com
Odg: Tržište rada
« Odgovor #36 poslato: Oktobar 13, 2009, 02:40:46 pre podne »
nije vredjanje drzave ako kazemo da je prsla. i za npr kucu kojoj su zidovi pootpadali i nema pola plafona, kazemo da nije kuca nego objekat u kojem se ne moze ziveti iliti s*anje od kuce. tako da je i srbija kao drzava jedno s*anje od drzave.
nije humano kako zivimo i nije pravedno kako neki poltroni plivaju u vodama u kojima samo stetu prave, sada nama, a sutra i potomstvu ostavljaju veliko nista, djubrad neopevana.


a mozes vezbati, to je makar free i ne moze te spreciti ekonomsko politicko kulturno nazadovanje i propadanje, tj stanje u drzavi :)

hocu i ja. bas mi fali rekreacije, samo da na\\\'vatam slobodnog i suvog vremena :)

Ivan B.

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 813
    • Pogledaj profil
Odg: Tržište rada
« Odgovor #37 poslato: Oktobar 13, 2009, 02:52:11 pre podne »
`...da sam poltron bio, ne bih nezaposlen bio...`

mumba

  • Gost
Odg: Tržište rada
« Odgovor #38 poslato: Oktobar 13, 2009, 03:05:14 pre podne »

Plavi_Zoro

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 759
    • Pogledaj profil
Odg: Tržište rada
« Odgovor #39 poslato: Oktobar 13, 2009, 04:50:44 posle podne »

mumba

  • Gost
Odg: Tržište rada
« Odgovor #40 poslato: Oktobar 13, 2009, 06:49:59 posle podne »
nije loše!

Zoran Suboticki

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1707
    • Pogledaj profil
Odg: Tržište rada
« Odgovor #41 poslato: Oktobar 14, 2009, 03:54:04 pre podne »
Plavi_Zoro napisao/la:
Citat
rez napisao/la:
Citat
Znači, Debeli zmaju, mesec dana prinudnog odmora!?

Pa, ja sam ovde najavio: čim je Vlada izuzela svojim merama, navodno, privredu, najavio sam deranje kože s leđa preduzetnicima /inspekcije rada, tržišta, poreska...itd./. Ne čitate šta pišem. Ili još gore: ne verujete mi.

Š to se tiče nezaposlenih ljudi u Bečeju, meni je savest mirna. Š to naravno nije dovoljno, a nije ni utešno za nezaposlene. Samo da sam imao 10% više uticaja u lokalnoj vlasti, danas bi Bečej i okolina bilo ozbiljno gradilište! Ali, jbg. Činimo i dalje što možemo.


Ne bi REZ, i sam znaš, neće, i nedolaze ulagači. Poznato ti je da je čak i DELTA zatražio da se sačeka sa ulaganjem, izgradnjom godinu dana, zbog svetske krize. Svi su u krizi, ne samo Bečej, nego cela država, kao i celi svet.Narod ne radi, ne plaća nikakve dažbine. Porez tkv. \\\" vazdušarina\\\" je naplaćena 50% manje nego što planirano, odakle da finansira opština sve zahteve.Nama kožu deru oni koji donose takve zaključke- odredbe,-odluke u Beogradu.:( :( :(



Kad smo već kod \\\"vazdušMarine\\\" - došao mi čovek, hoće nekog da ubije...treba da plati 1.500.000 dinara to čudo. A ozbiljan privrednik zapošljava desetine i desetine Bečejaca...I hoće još toliko. A kako?????
Bem ti vlast koja ništa ne kapira!

Plavi_Zoro

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 759
    • Pogledaj profil
Odg: Tržište rada
« Odgovor #42 poslato: Oktobar 14, 2009, 05:01:17 posle podne »
Da je plaćao redovno, nebi toliko dobio odjednom. Ljudi shavtite, svi VI psujete opštinsku upravu, ali \\\" Stankom\\\" je taj koji sve to naplaćuje. Stankomu u ovom momentu, po mojim saznanjima ti pošteni preduzimači, a i građani, dužni više od 30 milliona dinara za tkzv. \\\" vazdušarinu\\\". Ako znamo, da iz tih sredstava pokrivaju troškove, uličnih osvetljenja, popravki trotoara,puteva, i sl. onda nemojte se čuditi da svega toga nema.Prvo trebaju građani, i oni koji \\\" psuju\\\" opštinsku upravu, da redovno uplaćuju dažbine, pa tek onda ako nema ništa od predviđenog, da kritikuju.
REZ, Ti bar znaš, u kolikom procenatu je ostvaren opštinski budžet. Ako neko nezna, samo sa 58% po mojim saznanjima. Znači jedva polovina. Oni iz \\\" belograda\\\" sve moguće su nam ukinuli.
A ovaj se pojavljulje, i hoće nekog da \\\" ubije\\\". Pre toga neka malo razmisli, da li je sve učinio da do ovog ne dođe.:( :( :( Uostalom  Ja tebe ovog momenta REZ shvaćam.Postao si opozicionar.
p.s. Iskreno kažem, samo mi je žao Igrutina, jer je ostao bez posla, a ima i malo dete.Tako je to kad se ne razmišlja.:( :( :(

Zoran Suboticki

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 1707
    • Pogledaj profil
Odg: Tržište rada
« Odgovor #43 poslato: Oktobar 14, 2009, 07:16:45 posle podne »
Plavi Zoro, ti znaš da te ja poštujem i da nas vežu i neke druge stvari osim politike iz nekih drugih vremena. Je li tako?

Kod ovog \\\"ubice\\\" /to je samo figurativno čovek rekao/ ne radi se o zaostacima, nego o novoj investiciji koju mora da plati toliko. I nije usamljen slučaj. Recimo,jedan naš preduzetnik koji je dobio \\\"besplatno\\\" zemlju u ind. zoni / 1 evro m2/, morao je da odmah plati još 800.000 dinara \\\"vazdušarine! Jel to taj \\\"podsticajni\\\" ambijent za investiranje u Bečej?
Pokušavao sam to da nacrtam svojim \\\"koalicionim\\\" partnerima, bez uspeha.
Samo na ovom primeru ti dokazujem da nisam ja postao opozicionar, nego su neki delovi vlasti postali opozicija zdravom razumu, opozicija normalnom životu i radu u ovoj opštini!

A to što si izneo o Igrutinu je čista hipokrizija!

Čovek koji je uradio više od dvesto projekata za opštinu Bečej /samo sa nekoliko poslednjih projekata on i Goran su doneli Bečeju više od 4.000.000 dinara!!!!/. I to radi za 21.000 dinara, hej! Uporedi njegov učinak sa učinkom bilo kog člana veća koji dobija 65.000 dinara neto!
I još ste ga provlačili kroz blato \\\"koalicije\\\"! Sramota neviđena!!!!
 I sad ti plačeš nad sudbinom njegovog deteta!? Stvarno ste se izopačili ljudi! Postali ste opasni po ljudsko zdravlje!
I ja vam nisam nikakva opozicija! Nemam nameru da gubim vreme, dosta sam ga izgubio u prethodnih godinu i po dana \\\"radeći\\\" sa vama.
 Kao što sam rekao na koaliciji: neka vam je sa srećom! A trebaće vam...B)

Plavi_Zoro

  • Hero Member
  • *****
  • Poruke: 759
    • Pogledaj profil
Odg: Tržište rada
« Odgovor #44 poslato: Oktobar 14, 2009, 07:41:27 posle podne »
Hvala.

Nikad nisam bio tvoj \\\" neprijatelj\\\". Ne plačem ni nad sudbinom Igrutina.To su činjenice.Prihvati, ovo Vam je bio nepromišljeni korak.:( :( :(